Przeniesienie z innej uczelni

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Michalok92
Posty: 43
Rejestracja: 26 cze 2011, o 16:39

Przeniesienie z innej uczelni

Post autor: Michalok92 »

Witajcie!

Czy ktoś z Was przeniósł się na UMP z innej uczelni? Kiedy dostaliście decyzję o przyjęciu? Jaka średnia była wymagana? Jak dużo osób o takie przeniesienie składa? jak z perspektywy czasu oceniacie tą decyzję?
ich_bin
Posty: 191
Rejestracja: 2 sty 2011, o 10:54

Re: Przeniesienie z innej uczelni

Post autor: ich_bin »

Podłączam się pod pytanie.
alexiack

Re: Przeniesienie z innej uczelni

Post autor: alexiack »

ja też!
Michalok92
Posty: 43
Rejestracja: 26 cze 2011, o 16:39

Re: Przeniesienie z innej uczelni

Post autor: Michalok92 »

Jedynie co udało mi się dowiedzieć w dziekanacie to, że na drugi rok chce się przenieść 15 osób a przyjmą około 3 (zależy od wyników poprawek).
Awatar użytkownika
asia_asia
Posty: 201
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:01

Re: Przeniesienie z innej uczelni

Post autor: asia_asia »

a nie trzeba mieć takiej ilości punktów która zapewniłaby dostanie się w procesie rekrutacji? zdaje mi się że keidyś o czymś takim czytałam. a jak chętnie przepisują oceny?
Michalok92
Posty: 43
Rejestracja: 26 cze 2011, o 16:39

Re: Przeniesienie z innej uczelni

Post autor: Michalok92 »

Info z dziekanatu: decyzje będą wysyłane 30 września.
BRUNEK
Posty: 7
Rejestracja: 15 lip 2013, o 20:32

Re: Przeniesienie z innej uczelni

Post autor: BRUNEK »

Info z dziekanatu:mają dzwonić do końca tego tygodnia!
Czy już do kogoś dzwonili?
nieztegoswiata
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2014, o 13:47

Re: Przeniesienie z innej uczelni

Post autor: nieztegoswiata »

Hej ! widzę, że stary temat, ale może ktoś dostał odpowiedź co do przeniesienia i może udzielić paru informacji jak to wygląda i czy się komuś udało ?
Czuciubabka
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2012, o 18:12

Re: Przeniesienie z innej uczelni

Post autor: Czuciubabka »

Hej, jest może ktoś wśród was, kto studiował na studiach niestacjonarnych w innym mieście i po poprawieniu matury dostał się do Poznania? Czy zaliczyli wam bez problemu już wcześniej zaliczone semestry czy musieliście iść od nowa na pierwszy rok?
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Przeniesienie z innej uczelni

Post autor: mickey_mouse »

Czuciubabka, mam koleżankę na PUMie, której kolega z grupy przeniósł się do Poznania po 1 roku, ale nie wiem czy był na stacjo/niestacjo i czy poprawiał maturę, w każdym razie wszystko mu przepisali
lilaroz
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2014, o 19:40

Re: Przeniesienie z innej uczelni

Post autor: lilaroz »

A nie wiecie może, jak to jest z dostaniem się z rekrutacji i potem wskoczeniem na wyższy rok? Słyszałam, że można coś takiego zrobić, byle tylko dostać się w rekrutacji i napisać podanie o przepisanie zaliczonych lat.
nefertari
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2013, o 15:56

Re: Przeniesienie z innej uczelni

Post autor: nefertari »

Hej, odswiezam watek komus jeszcze udalo sie przeniesc ? Jesli tak to na co bardziej patrza - na wynik z matury czy srednia ? Da sie w ogole przeniesc tylko na podstawie sredniej, nie posiadajac tyle punktow z matury zeby sie dostac ? Z gory dzieki za pomoc

Maxyma_md
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2016, o 17:53

Re: Przeniesienie z innej uczelni

Post autor: Maxyma_md »

Oficjalnie jest tak, że trzeba mieć tyle punktów, ile było na roku, na który chcesz się przenieść. W sensie, gdy się chce przenieść teraz na 3 rok to trzeba mieć 172 pkt, bo tyle wynosił próg w 2014. W praktyce jest inaczej, bo znam ludzi, którzy się przenieśli, a tych punktów nie mieli, średniej na pierwotnej uczelni też nie mieli wysokiej, więc nie mam pojęcia od czego to zależy. Po prostu trzeba złożyć prośbę o przeniesienie i czekać na ich odpowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości