Chór UMP

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Chór UMP

Post autor: mickey_mouse »

Mam pytanie odnośnie chóru. Z informacji, które widziałam na ich stronie wynika, że każdy może zostać członkiem, o ile pomyślnie przejdzie przesłuchanie". Mógłby ktoś mi rozjaśnić czego na tym przesłuchaniu życzy sobie maestro"? Marzę od dawna o śpiewaniu w takim pięknym chórze, ale trochę się boję. Może znajdzie się na forum jakiś chórzysta, który mi nieco rozjaśni?
Merien
Posty: 61
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:34

Re: Chór UMP

Post autor: Merien »

Na pulsie UM jest
Aby śpiewać w naszym Chórze - owszem - trzeba przejść przesłuchanie. Przesłuchuje albo dyrygent (prof. Pałka) albo jego asystent (Paweł Łuczak).
Na przesłuchaniu sprawdza się przede wszystkim słuch muzyczny (tzn. czy kandydat potrafi zaśpiewać pojedyncze dźwięki, które słyszy), skalę głosu (śpiewa się po prostu gamę najwyżej i najniżej jak się da ), pamięć muzyczną (trzeba powtórzyć krótką melodię) i poczucie rytmu (należy wystukać zaprezentowany wcześniej rytm). I to chyba wszystko.
Być może brzmi to trochę strasznie, ale tak naprawdę trwa krótką chwilkę, wcale nie jest takie trudne, a zarówno Maestro jak i Paweł są bardzo życzliwi i nie stresują.

Prawda jest taka, że na każdych zajęciach uczymy się emisji głosu - czyli jak prawidłowo śpiewać. I jeśli na przesłuchaniu ktoś się bardzo denerwuje albo nie bardzo mu idzie, to ocenia się warunki (a nie już gotowe umiejętności) z nadzieją, że kandydat nadrobi na zajęciach z emisji
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Chór UMP

Post autor: mickey_mouse »

O, super, dziękuję! Przyzwyczajona, że wszystko jest na biologu, nie pomyślałam, żeby najpierw zajrzeć na pulsum
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Chór UMP

Post autor: Jivan »

mickey_mouse pisze:Marzę od dawna o śpiewaniu w takim pięknym chórze, ale trochę się boję. Może znajdzie się na forum jakiś chórzysta, który mi nieco rozjaśni?
Jak tylko dostaniesz posadę daj znać, specjalnie pojadę do UMP posłuchać
Awatar użytkownika
eufemizm194
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2013, o 11:21

Re: Chór UMP

Post autor: eufemizm194 »

mickey_mouse,

Witam!

Pierwsza próba odbędzie się 30 września o godz. 20 w sali Czarnej (=s.Różyckiego) w Collegium Anatomicum ul. Święcickiego 6.
Wszystkich chętnych, Panów również , zapraszamy przed godz. 20 na przesłuchanie.

Do zobaczenia 30 września 2013r !
Róża

i wszystko wiadomo
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości