Lekarski - książki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Lekarski - książki

Post autor: SilentShout »

Ale nie kupiłam i raczej bym tego nie zrobiła Dostałam.
Poza tym zauważ, że od sprzedaży książek na tym forum są inne miejsca.

Awatar użytkownika
chanelka
Posty: 44
Rejestracja: 19 lip 2010, o 17:06

Re: Lekarski - książki

Post autor: chanelka »

Myślę, że zapytanie o to w temacie dotyczącym książek nie jest nietaktem.
A widzisz, ja kupiłam i mam zamiar sprzedać. Jakbym dostała również chciałabym ją przekazać komuś, komu teraz się przyda zamiast stać na półce.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

[Link] Lekarski - książki

Post autor: Agher »

SilentShout pisze: Poza tym zauważ, że od sprzedaży książek na tym forum są inne miejsca.
Od offtopów też są inne miejsca. Pomijajac, że to jest temat książki z pytaniem o książki na pierwszy rok leku, wiec pasuje poniekąd. A dział dla stomy jest tutaj, polecam: stomatologia-vf170.htm
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2013, o 14:35 przez Agher, łącznie zmieniany 1 raz.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Lekarski - książki

Post autor: SilentShout »

chanelka pisze: A widzisz, ja kupiłam i mam zamiar sprzedać. Jakbym dostała również chciałabym ją przekazać komuś, komu teraz się przyda zamiast stać na półce.
Moja również nie stoi cały czas u mnie na półce. Od dwóch lat wraca tylko na wakacje
Sprzedawajcie co chcecie, tylko nie róbcie ze wszystkich tematów miejsca ogłoszeń, bo to trochę niefajnie wygląda.

Ostatnio zmieniony 18 wrz 2013, o 14:35 przez SilentShout, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski - książki

Post autor: Agher »

bo temat jest o książkach na pierwszy rok leku, więc skoro jesteś taką purystką jeżeli chodzi o tematy to podałem Ci linka dla Ciebie
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Lekarski - książki

Post autor: SilentShout »

Kurcze no, teraz ja też edytowałam

Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski - książki

Post autor: Agher »

SilentShout pisze:Kurcze no, teraz ja też edytowałam
wybacz, po prostu przez sekundę zwątpiłem czy jesteś ze stomy, stąd pierwsza edycja
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Lekarski - książki

Post autor: SilentShout »

Agher pisze:
SilentShout pisze:Kurcze no, teraz ja też edytowałam
wybacz, po prostu przez sekundę zwątpiłem czy jesteś ze stomy, stąd pierwsza edycja
wybaczam
chociaż odpowiedziałeś na pytanie, które przecież usunęłam.
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Lekarski - książki

Post autor: Bonjour »

A czy Narkiewicz wystarczy na anatomię w białym? Do bochenka zamierzam zaglądać w ostateczności, o pituchowej słyszałam, że zbyt chaotyczna, a skawiny też do mnie nie przemawiają, gdyż wolę się uczyć z tekstu niż na pamięć
Podobno jest w nim zbyt mało szczegółów, chociaż widzę, że niektórzy mają i zachwalają Można dostać w bibiotece, jeśli się poszczęści?
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski - książki

Post autor: Ganc Pomada »

Szczerze powiedziawszy to nie wiem, czy ktoś miał u nas Narkiewicza, przynajmniej nikt wśród moich znajomych. Nie uczyłem się z tej książki, więc nie będę jej oceniać. Podstawą są wykłady, z niektórych działów są dobrze opracowane, pewnie te skrypty ktoś wam wrzuci na maila w swoim czasie. Ja osobiście polecam mimo wszystko te Skawiny, asystenci na nie psioczą, a sami z nich korzystają. Pituchowa jest chaotyczna, to fakt. Ale mi się z niej dobrze uczyło, jest tam większość potrzebnych rzeczy.

Co do dostępności jakiejkolwiek książki w bibliotece to zawsze jest loteria, Skawiny są małe, lepiej je skserować i zbindować sobie.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski - książki

Post autor: Agher »

tak, Ci co korzystają potem uczą studentów z tymi samymi błędami co w skawinach a potem zdziwienie na kolokwium . Jak ktoś lubi się z takich wyliczanek uczyć to skawiny są świetne, ale warto sprawdzić jeszcze czy mówią prawdę w jakimś innym źródle
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Lekarski - książki

Post autor: vahti »

Ja się uczyłem cały rok z narkiewicza głównie
- z nogi/ręki to narkiewicz+tablice sobotty
- do brzucha narkiewicz też spoko, bo drugi tom bochna to napisany jakby ktoś przećpał formalinę klatka też całkiem spoko zrobiona w narkiewiczach, tylko unaczynienie do tych dwóch działów dobrze z bochna doczytać.
- Osteo to tam z byleczego można się uczyć, nawet skawina się nada, potem do egzaminu sie to powtarza w pare godzin.
- Do głowy i szyi narkiewicz jest mega, bo wszystko w jednym miejscu, dobre schematy, narkiewicz+wykłady i jest swietnie.
- Oun to jest oun, ksiazka narkiewicza jest okej, bochenki, byleby nie ruszać skawiny, bo jest do dupy. I przede wszystkim wykłady od dr Sz.

Tzn to są takie źródła, żeby coś z tej anatomii umieć, a nie zdać. Jak ktoś chce ledwo zdać to wystarczy czytać skawiny, atlas i wykłady.
Igraine
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2013, o 12:28

Re: Lekarski - książki

Post autor: Igraine »

Czy na zajęcia przynosi się jakieś książki, atlasy? Czy wystarczy tylko coś do robienia notatek i jakiś skrypt lub ćwiczenia jeśli wymagają ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości