W której książce najlepiej opisane są procesy biochemiczne?

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

W której książce najlepiej opisane są procesy biochemiczne?

Post autor: zupelnieodzera »

Gdzie najlepiej opisane są takie procesy jak cykl Krebsa, cykl mocznikowy i rozmaite inne procesy biochemiczne, fizjologiczne u zwierząt i roślin? Czy bardziej szukać w repetytoriach czy może jednak lepsza byłaby Biochemia Harpera albo Biochemia autorstwa pana Bańkowskiego? Interesuje mnie coś z jednej strony dostatecznie szczegółowego, a z drugiej przejrzystego.
Awatar użytkownika
Kaśśśka
Posty: 45
Rejestracja: 21 cze 2011, o 21:17

Re: W której książce najlepiej opisane są procesy biochemicz

Post autor: Kaśśśka »

Jeżeli chcesz się uczyć do matury to w zupełności wystarczy Ci 3. część podręcznika PWN. Warto wspomagać się też 1. częścią z tej samej serii. Wytłumaczone jest tak, że nie ma problemu ze zrozumieniem. Przejrzyście i wystarczająco szczegółowo.

Jeśli natomiast interesuje Cię wyższy poziom- to Stryer albo Ville.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: W której książce najlepiej opisane są procesy biochemicz

Post autor: Smile_Forever »

Do matury jak najbardziej 3. część PWN jest najlepsza, procesy są tak bardziej przejrzyście opisane niż np. w Operonie Ja również dużo się dowiedziałam z 3 części podr. Nowej Ery, dodatkowo opisali tam pobieżnie syntezę kwasów tłuszczowych i cykl pentozofosforanowy i bardzo dokładnie fotooddychanie Odnośnie wyższego poziomu - jak najbardziej Villee ma bardzo dobrze opisane te procesy, jeszcze lepiej Campbell, a właśnie Stryer czy Harper to już najwyższy poziom Osobiście dobrze mi się czytało również Bańkowskiego
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: W której książce najlepiej opisane są procesy biochemicz

Post autor: czytowazne »

Dobrze jest to opisane w Molekularnym podłożu biologii Waldemara Lewińskiego, może jest to książka trochę wykraczająca ponad poziom obecnej matury, ale mi bardzo przydała się do sprawdzianu, jest dosyć stara, była adresowana do kandydatów na medycynę zdających egzamin wstępny. Mimo wszystko polecam, wszystko wyjaśnione krok po kroku, bardzo dokładnie.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości