Fartuch

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
[Alysia]
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:36

Fartuch

Post autor: [Alysia] »

Hej , chciałabym zamówić sobie fartuch . Podobno we Wrocławiu nie jest wymagany jakiś konkretny model , ale na stronach innych uniwersytetów widziałam zdjęcia pokazujące jak powinien wyglądać - biały , operacyjny wiązany od tyłu . Do tego czepek . I stąd moje pytanie : jak powinien taki fartuch wyglądać ? na jakich zajęciach jest on używany ? Lepiej żeby był to fartuch operacyjny ? Czy trzeba posiadać czepek ? Jak wyglądają Wasze fartuchy ? Proszę o pomoc i dziękuję
bembi11
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 18:37

Re: Fartuch

Post autor: bembi11 »

Hej, fartuch możesz kupić dowolny, w każdym sklepie z odzieżą medyczną. Nie jest wymagany jakiś konkretny model, ale dobrze, żeby nie był za krótki. Nie widziałem żadnego ze studentów chodzącego w czepku . Fartuch używany jest (jeśli chodzi o przedmioty na 1 semestr) na anatomii i chemii medycznej (jeśli stoma to jeszcze na protetyce). Przydaje się mieć dwa fartuchy, tak na wszelki wypadek. Można sobie zamówić fartuch z logiem uczelni i stowarzyszenia studentów (jeśli cię to interesuje) jakoś we wrześniu pewnie będą o ty pisać na grupie peersupport na facebooku. W razie pytań, chętnie pomogę.
Awatar użytkownika
LongRoad
Posty: 14
Rejestracja: 13 lip 2013, o 11:29

Re: Fartuch

Post autor: LongRoad »

Fartuchów uczelnianych nie polecam. Wyglądają jak z godłem niemieckim. Poza tym nikt ich nie ma i są drogie. Polecam jakikolwiek fartuch, tylko kupcie dwa bo się brudzą czasem (nie krwią a waszym potem i długopisem) )
[Alysia]
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:36

Re: Fartuch

Post autor: [Alysia] »

Dziękuję za pomoc:)
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Fartuch

Post autor: Selene93 »

I nie żaden operacyjny Normalny, zapinany z przodu, fajnie jak ma długi rękaw. I jak nie boisz się pralki to jeden Ci wystarczy.
Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 40
Rejestracja: 3 cze 2013, o 17:06

Re: Fartuch

Post autor: Lovenda »

A rodzaj materiału ma jakieś znaczenie?
Bo obiło mi się kiedyś o uszy, że gdzieśtam wymagają bawełnianych na chemię.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Fartuch

Post autor: mossa »

coś tam chyba było w regulaminie że bez tworzyw sztucznych, ale nikt metek nie sprawdzał D serio, nie kombinujcie za bardzo, wszystko co znajdziecie na allegro pod hasłem fartuch lekarski/medyczny/laboratoryjny itd się nada, nikt się fartuchów nie czepia
lek. mossa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości