Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Kszymon
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 23:27

Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: Kszymon »

Witam,

muszę o kilka % poprawić maturę z biologii i chemii (dla pewności),żeby w tym roku dostać się na medycynę. Uczyłem się z OPERONU,ale potrzebuję czegoś nowego dla świeżego spojrzenia na temat, więc przyssałem się do książki autorstwa Villego (m.in). Problem polega na tym, że jest wielka i warzy chyba z 500ton, więc czytanie w łóżku/pociągu jest, lekko mówiąc, bardzo niekomfortowe. Czy możecie znaleźć dla mnie ciekawą, alternatywną książkę, której treść odnosi się do wymagań maturalnych? (wiem, że popularny Villy ma dużo dodatków, których na maturze nie potrzeba, ale mimo wszystko go lubię). Jeśli chodzi o zadania- to oczywiście matury i zestaw zbiorów zadań autorstwa D.Witowskiego allegro 3508384849 -brane pod uwagę.

Pozdrawiam!
1.jpg
1.jpg (15.85 KiB) Przejrzano 913 razy
Awatar użytkownika
Kaśśśka
Posty: 45
Rejestracja: 21 cze 2011, o 21:17

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: Kaśśśka »

Polecam podręczniki wydawnictwa MAC. Dla poszerzenia wiedzy PWN cz. 1, 3, 5. Oraz Bukała.
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: szska »

Bukała jest spoko, ale nie wszystkie części, w większości z nich jest mega dużo szczegółowych informacji do matury zbędnych, duzo osób natomiast uczyło się z podręczników PWNu (odpowiednik Jedności i różnorodności PWN, która też wazy 500 ton i jest wydana jak Villee) i bardzo sobie chwalili. Z resztą Jedność i różnorodność miałam i też chwaliłam, więc polecam PWN.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: mrsdavis »

Ka&#x15B&#x15B&#x15Bka pisze:Polecam podręczniki wydawnictwa MAC
Od tych podręczników lepiej trzymać się z daleka.

Opinię co do Jedności i różnorodności potwierdzam, jednak będzie ona równie niekomfortowa do czytania w łóżku co Ville
Jeżeli nie Operon (zakładam w takim razie, że Lewiński też nie), to może repetytoria Danowskiego lub Hoser.
Awatar użytkownika
Kaśśśka
Posty: 45
Rejestracja: 21 cze 2011, o 21:17

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: Kaśśśka »

mrsdavis pisze:
Ka&#x15B&#x15B&#x15Bka pisze:Polecam podręczniki wydawnictwa MAC
Od tych podręczników lepiej trzymać się z daleka.
Dlaczego? Ucząc się do olimpiady korzystałam z wielu serii książek i mogę powiedzieć, że MAC był dobry, konkretny. Chociaż zauważyłam w nim trochę błędów, ale przy uczeniu się jednocześnie z innych książek można było te błędy wychwycić. Na pewno nie było w nim nadmiaru niepotrzebnych i zbędnych informacji. Co mi się nie podobało, to słabo zrobiona cytologia i metabolizm. (tu niezastąpiona 1. i 3. część PWN).
Ale uczenie się z samego MACa to nie jest dobry pomysł.
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: anna95 »

Mrsdavis, uważasz, że podręczniki MAC są kiepskie? To mnie zmartwiłaś, bo je zakupiłam z myślą, że do ostatnich powtórek będą w sam raz
Uczę się z własnych notatek, ale chciałam mieć coś, co mogę wykorzystać stricte do powtórek, nic to, skrócę własne wypociny, może będzie to lepsza opcja
Awatar użytkownika
Kaśśśka
Posty: 45
Rejestracja: 21 cze 2011, o 21:17

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: Kaśśśka »

annaha pisze:stricte do powtórek
Stricte do powtórek na pewno dobre.
Może pocieszy Cię to, że moja nauczycielka (średnia z matur jej biol-chemów najwyższa w województwie) kazała nam się uczyć właśnie z tego.

Nie martw się i je przerabiaj.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: mrsdavis »

Moja nauczycielka (notabene doktor nauk biologicznych- skoro już używamy argumentów tego kalibru) jak wyciągnęłam MAC-a, wybuchnęła śmiechem. Pojawia się sporo błędów, są działy bardzo kiepsko zrobione i moim zdaniem jest masa książek o niebo lepszych.
Awatar użytkownika
Kaśśśka
Posty: 45
Rejestracja: 21 cze 2011, o 21:17

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: Kaśśśka »

mrsdavis, nie będę dyskutować, każdy ma swoje zdanie.
Ja sama nie żałuję, że się uczyłam z tych książek, a nawet dobrze na tym wyszłam.
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: anna95 »

Mnie jest ciężko oceniać merytoryczność podręczników. Operonu nie lubię, jest wg mnie nieprzyjazny taki jakiś WSiP lubię, ale nie mam całości, mam całość PWN, też w wersji grubotomowej. Z drugiej strony np. Repetytorium Gutowskiej jest zachwalane, czyli co, książka jest gorsza? Hmmm
Na razie wobec tego pozostanę przy starych książkach Lewińśkiego, Hoserze i starej Botanice i Zoologii. Zresztą botanikę już przerobiłam z obu starych podręczników, została mi tylko garstka do napisania i powtórzenie całości. Z czym mam nadzieję się uporać do końca września/góra - do końca pierwszego tygodnia października.

A z czego robić zoologię? Lewiński, czy Grzegorek, Gutowska i inni? Takie stare wydanie?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: mrsdavis »

Kaśśśka, dlatego wszędzie dodajemy: moim zdaniem

Według mnie stary Lewiński jest bardzo fajny i to z niego korzystałam najczęściej. Do zoologii nadaje się jak najbardziej.
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: anna95 »

Dziękuję za opinie
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: distinguished »

Ja polecam od siebie Kompendium Biologia - Piotr Tadeusz Kąkol, ale pewnie dlatego, że nie lubię kolorowych książek i masy zdjęć, a wole rysunki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość