Biofizyka na lekarskim UMB

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
ruudaa
Posty: 69
Rejestracja: 25 lip 2013, o 19:35

Re: Biofizyka na lekarskim UMB

Post autor: ruudaa »

Powiedzcie jak uczyć się do biofizy? Czy Jaroszyk wkuwać na pamięć? Czy raczej zaopatrzec się w Miękisza? Która pozycja lepsza? Czy na wykładach da się coś zanotować ?


Nie zamierzam się już uczyć bo jeszcze nie ma rozpiski co i na kiedy, a poza tym za wcześnie, ale wole wiedzieć co i jak
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Biofizyka na lekarskim UMB

Post autor: Agher »

myśleć, nie zakuwać, ot co
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2013, o 22:59 przez Agher, łącznie zmieniany 1 raz.
gercio

Re: Biofizyka na lekarskim UMB

Post autor: gercio »

Nie wiem co się zmieniło za nowej kierownik.
Ja do zajęć uczyłem się robiąc notatki według rozpiski na ćwiczenia. Do kolokwium robiłem też notatki z obowiązujących wykładów (na które oczywiście nie chodziłem). Korzystałem z czego się dało Miękisz, Jaroszyk, internet.
Duża część materiału jest w skrypcie zakładowym. O jego po ziomie (takie kwiatki w tym skrypcie występują) można dyskutować, ale bardzo się przydaje.
Z tego co pamiętam Miękisz był fajny do elektromedycyny. Jak się teraz zastanawiam, to nie wiem czy korzystałem z Jaroszyka, chyba za bardzo nie dało się go czytać i do egzaminu przeczytałem tylko to co napisała prof. Kostrzewska (mięśnie chyba).
Do egzaminu giełdy, wykłady, skrypt i jeszcze raz giełdy.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Biofizyka na lekarskim UMB

Post autor: Agher »

jeszcze był Pilawski czy jakoś tak? Tam też kilka rzeczy było dobrze zrobione. coś mi się biofiza słuchu kojarzy, że tam była nieźla. ale pewien nie jestem. W każdym razie wszystko jest w pdf-ach do zdobycia spokojnie. Jaroszyk to głównie dla starających się o zerówkę książka, albo jak czegoś nie ma w innych źródłach, ale jest specyficznie napisana. No i za czasów Kostrzewskiej to jej rozdziały z Jaroszyka, a czy teraz też. kto wie, pewnie Chevelle
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Biofizyka na lekarskim UMB

Post autor: chevelle »

No nie wiem, ja przez cały semestr miałam Jaroszyka i Miękisza może ze 2 razy w rękach. Na koła wystarczyło:
1) być na wykładach i notować (tzn. przepisywać slajdy), a następnie nauczyć się, albo chociaż wiedzieć cokolwiek i liczyć na szczęście
2) umieć/rozumieć skrypt - o ile z promyków i elektro da się sporo zrozumieć i niektóre rzeczy nawet się przydają (elektro na praktykach na kardiologii), to z optyką bywa różnie. U mnie optykę sporo osób oblało.
gercio

Re: Biofizyka na lekarskim UMB

Post autor: gercio »

chevelle pisze:być na wykładach i notować (tzn. przepisywać slajdy)
Nie wysyłają już wykładów na maila? Poprzednia kierownik wysyłała, tyle że na slajdach było mało treści.
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: Biofizyka na lekarskim UMB

Post autor: Shaq »

Nie ma lekko, gercio. Stwarzali problemy nawet jak ktoś chciał sobie pomagać w notowaniu aparatem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 60 gości