Co jeszcze kupić do matury.

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Legard
Posty: 58
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 19:48

Co jeszcze kupić do matury.

Post autor: Legard »

Witam. Jestem w I klasie liceum o profilu promedycznym. Zamierzam zadawać rozszerzoną biologię i chemię.

Na razie posiadam:
- biologia trening przed maturą Bukały - genetyka i biologia stosowana (na razie jedna część, bo akurat ten dział przerabiamy).
- Zbiór zadań maturalnych biologia poziom podstawowy i rozszerzony matura edycja 2014, Iwona Żelazny OMEGA
- arkusze egzaminacyjne biologia matura edycja 2014 OMEGA
- informator o egzaminie maturalnym od 2015r. BIOLOGIA - OMEGA
- informator o egzaminie maturalnym od 2015r. CHEMIA - OMEGA
- Vademecum maturzysty Ewa Pyłka - Gutowska (do biologii)
- Tablice biologiczne adamantan (dostałem w prezencie)

Co o tym sądzcie?
Czy polecacie coś jeszcze dodatkowo kupić z biologii/chemii na tę chwilę?

Bardzo proszę o odpowiedzi.

PS. czy jest jakiś fajny zbiór zadań do podstawy i rozszerzenia z takim podziałem na rozdziały oprócz OMEGI

Bardzo proszę o odpowiedzi
FSH
Posty: 18
Rejestracja: 17 mar 2013, o 08:02

Re: Co jeszcze kupić do matury.

Post autor: FSH »

Ja Ci polecam Fizjologie Hosera Stare ale jare Dobrze się z tego uczy.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Co jeszcze kupić do matury.

Post autor: Smile_Forever »

Polecam dobrą serię podręczników - z chemii Operon (mniej Pazdro), z biologii Operon, PWN lub Nową Erę Poza tym - zbiory Witowskiego i repetytorium Od A do Z
Legard
Posty: 58
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 19:48

Re: Co jeszcze kupić do matury.

Post autor: Legard »

Glikoproteina pisze:Polecam dobrą serię podręczników - z chemii Operon (mniej Pazdro), z biologii Operon, PWN lub Nową Erę Poza tym - zbiory Witowskiego i repetytorium Od A do Z
A opłaca się teraz kupować zbiory Witowskiego? Słyszałem, że co roku wychodzą nowe. A poza tym ja na razie chyba nie mam wiedzy, żeby je rozwiązywać . Czy nie lepiej je kupić w 2 czy 3 klasie?
Awatar użytkownika
Kaśśśka
Posty: 45
Rejestracja: 21 cze 2011, o 21:17

Re: Co jeszcze kupić do matury.

Post autor: Kaśśśka »

Legard pisze:A opłaca się teraz kupować zbiory Witowskiego?
Mi się wydaje, że te zbiory jakoś szczególnie się nie różnią z roku na rok, więc możesz je już kupić, żeby ćwiczyć zadania maturalne. I robić na bieżąco, to co przerabiasz, np. teraz genetykę.
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Co jeszcze kupić do matury.

Post autor: Xerdox »

Różnica między Witkowskim z chemii z roku 2012/2013, a 2013/2014 jest taka, że jest inaczej podzielona książka.
2012/2013 jest podzielona na 3 książki.
2013/2014 jest podzielona na 4 książki i ma troszkę więcej zadań.
Do tego inny układ stron i zadań. Jeżeli sam się uczysz, a Witkowskiego w szkole nie będziesz używał, to spróbuj znaleźć jak najtaniej (po co przepłacać? Trzeba się uczyć jak żyć po studencku ).
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Co jeszcze kupić do matury.

Post autor: Smile_Forever »

Legard, lepiej je kupić wcześniej, żeby wcześniej zacząć przerabiać zadanka maturalne, to pozwoli Ci się lepiej przygotować do matury i myśleć pod klucz", bo sama wiedza z książek to nie wszystko Rzeczywiście, te zbiory się jakoś bardzo nie różnią, a dobrze jest się wcześniej oswoić z zadaniami maturalnymi (np. u nas w szkole od pierwszej klasy na sprawdzianach były zadania maturalne i oceniane po maturalnemu)
______________

Re: Co jeszcze kupić do matury.

Post autor: ______________ »

Legard Do biologii polecam Ci całą serię Bukały- dużo było dyskusji na forum, ale Bukała w przystępnej formie daje biologię łatwą do zrozumienia i zapamiętania-warto jej zaufać:)
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Co jeszcze kupić do matury.

Post autor: Smile_Forever »

Raclif ma rację, ja również należę do osób ceniących tą serię
Legard
Posty: 58
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 19:48

Re: Co jeszcze kupić do matury.

Post autor: Legard »

Raclif pisze:Legard Do biologii polecam Ci całą serię Bukały- dużo było dyskusji na forum, ale Bukała w przystępnej formie daje biologię łatwą do zrozumienia i zapamiętania-warto jej zaufać:)

Chodzi o serię trening przed maturą? Jezeli tak, to wiem, ze jest super, bo juz genetykę od niej mam

Awatar użytkownika
Kaśśśka
Posty: 45
Rejestracja: 21 cze 2011, o 21:17

Re: Co jeszcze kupić do matury.

Post autor: Kaśśśka »

Legard, tak.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Co jeszcze kupić do matury.

Post autor: Smile_Forever »

Jest super, ja się nawet pod kątem olimpiady uczyłam z serii Bukały i dość dużo ciekawostek się dowiedziałam, poza tym w Bukale są bardzo ciekawe zadanka otwarte, warto sobie rozwiązać
Legard
Posty: 58
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 19:48

Re: Co jeszcze kupić do matury.

Post autor: Legard »

A wam chodzi o te zadania z chemii czy biologii Witowskiego?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość