Biotechnologia jako alternatywa na rok?

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
sorceress
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 11:05

Biotechnologia jako alternatywa na rok?

Post autor: sorceress »

Witam, jestem nowa na forum. W tym roku pisałam maturę z zamiarem pojscia na stomatologię. niestety nie poszła zbyt dobrze. Stomatologia to największe marzenie mojego życia. wiem, że watków tego typu było już mnóstwo ( czy warto studiowa, czy lepiej zostac w domu?), ale chodzi o moja przyszłośc, o cos co jest dla mnie na ten czas najważniejsze, dlatego tez chcialam osobiscie się dowiedziec. Po wynikach kompletnie nie wiedzialam co dalej pierwszym planem bylo zostac w domu Rodzice zaczęli dowiadywac się co robic, czy rzeczywiscie powinnam zostac, tym bardziej ze bardzo bali się, że w domu zgupieje. Tata dowiedzial się od kolegi, ze jego syn poszedl na biotechnologie i powiedzial mu ze to ona po roku pozwolila dostac sie na stome. Podobno mial genialną powtorke wszystkiego. Potem ja rozmawialam z tata przyjaciolki,ktory rowniez mowil,że jakas dziewczyna z rodziny poszla na biotech. i po roku na medycyne sie dostala. Wybaczcie mi ( studenci biotechnologii) jesli to jakis stek bzdurJestem troszkę roztrzesiona po wynikach, kompletnie nie wiem od ktorej strony teraz ugrysc bio i chem, zeby bylo lepiej, dlatego chwytam sie kazdej alternatywy. Tym bardziej,że w tym roku włozylam mnostwo pracy, przerobilam ogrom zadan z chemii, w zasadzie przez 3 lata liceum nigdy nie odpuszczalam jesli chodzi o bio i chem. Pomyslalam,że moze faktycznie sprobowac i isc na biotechnologię Od pazdziernika zaczynam zajecia. Prosze tylko o rade, opinię. Bede z gory bardzo wdzieczna
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Biotechnologia jako alternatywa na rok?

Post autor: mrsdavis »

Jeżeli bierzesz pod uwagę to, że studiując wykorzystasz punkty ECTS i stomatologia może nie być dla Ciebie zupełnie bezpłatnym kierunkiem, to być może jest to jakieś rozwiązanie.
ymk

Re: Biotechnologia jako alternatywa na rok?

Post autor: ymk »

Jak będziesz siedziała w domq nieraz usłyszysz jak złe psy szczekają, wtedy biegnij ile sił i zamknij okno.
sorceress
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 11:05

Re: Biotechnologia jako alternatywa na rok?

Post autor: sorceress »

Czyli sugerujesz,że lepiej zostać w domu Ale chyba juz ppostanowiłam.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości