inf dot, roku 3 lek- bardzo proszę o inf

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kokochanel
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2011, o 17:55

inf dot, roku 3 lek- bardzo proszę o inf

Post autor: kokochanel »

Witam! bardzo proszę o jakieś informacje dotyczące nauki na 3 roku na lekarskim w Białymstoku. Ja wyglądają zajęcia na klinikach w 6 ? jest cięzko?Za wszystkie inf będę wdzięczna. Pytam gdyż aktualnie jestem w trakcie przenosin na umb, Dzięki z góry!
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: inf dot, roku 3 lek- bardzo proszę o inf

Post autor: vahti »

Przede wszystkim, nie wpieprz się w wyjściówke z patofizjo - ucz się porządnie na kolokwia, bo toto łatwo uwalić, my na to mówiliśmy patolotek. Załatw sobie Thora i Maślińskiego, Zahorska sie przydaje troche rzadziej. Na zajęciach z raz-dwa razy w roku może trafić się wejściówka, czasem coś pytają (dużo zależy od asystenta, sami wyczaicie ). Zajęcia są co dwa tygodnie.
Przedmiot do którego polecam się przykładać najbardziej, jest dość trudny - ale imo, najciekawszy (mimo wszystko ), i jak się uczy na bieżąco to można z kolokwiów zbierać bonusowe punkty do egzaminu, potrafią potem ratować tyłek. Na kolokwiach są teściki gdzie wyuczenie się książek to podstawa, ale nie gwarantuje dobrego wyniku - przede wszystkim trzeba mysleć i rozumować logicznie, ale to już zobaczycie sami. Najlepiej poszło mi kolokwium na które najmniej umiałem.

Propedeutyka interny to taka raczej przyjemność - w koncu kontakt z pacjentem. Pierwszy semestr propedeutyki pediatrii to seminaria, zależy na kogo trafisz, najgorszy jest segment ze szczepionek. W pierwszym semestrze obie propedeutyki są raz w tygodniu, w drugim semestrze są to zajęcia w blokach po trzy tygodnie (pediatria jest już wtedy na oddziale). Na internie bardzo dużo zależy od kliniki gdzie się trafi i od asystenta - ludzie uczyli się z bardzo różnych książek, ale to wszystko wam powiedzą. Nie ma się czego bać.

Patomorfa do przeżycia, pierwszy semestr to Kruś i wykłady, drugi i trzeci semestr patomorfy to już tylko rycie Robbinsa. Farma to zależy na kogo trafisz - przyłóż się w drugim semestrze do receptury, bo zdać to łatwo jak się przyłoży, a można narobić sobie kłopotów zupełnie bez potrzeby gdy się oleje.

Immunologia to taka trochę kpina, dostaniecie seminaria i wykłady które są zupełnie z kosmosu, nie znam nikogo kto by się tego uczył ze zrozumieniem, niektórzy próbowali. Koniec końcow nie warto sobie tym zawracać głowy, bo można po zaliczenie chodzić aż się wychodzi, na kolokwiach strzelać (są testy). Materiał jest tak debilny, że bardziej być nie może, z ciekawego i w miare ważnego przedmiotu zrobili totalne, za przeproszeniem, gówno. Każą się uczyć o jakichś pierdołach, które opisano na jednym przypadku na całym świecie, i inne takie ciekawostki. Same ćwiczenia z tego przedmiotu już są nieco bardziej sensowne, ale materiał na kolokwia to porażka. Osobiście nastrzelałem 60% w zerówce, książki do tego przedmiotu nie miałem w ręce.

Mikrobiologia w drugim semestrze całkiem znośna, uczy się z wykładów, doczytuje z książek. Egzamin całkiem przystępny (jak się nauczy). Raczej bezboleśnie da się przeżyć. Na dopuszczenie do egzaminu zbiera się punkty, trzeba uzbierać 60% całości.

Medycyna katastrof to pomyłka, chodzi się na wykłady i jakieś pseudoćwiczenia wieczorami w drugim semestrze, słucha się o helikopterach w Izraelu i funkcjonowaniu pogotowia ratunkowego w starożytnym Egipcie. Tak w skrócie. Zaliczenie przez zasiedzenie.

Propedeutyka onkologii przyjemna, z bardzo fajnym prowadzącym. Medycyna molekularna - przynajmniej u nas - zaliczenie przez zasiedzenie na wykładach.
kokochanel
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2011, o 17:55

Re: inf dot, roku 3 lek- bardzo proszę o inf

Post autor: kokochanel »

Z Lublina)
a egzamin z patofizjo testowy? Duzo oblewa? I jest na 3 roku trochę czaasu na inne zajęcia niż studiowania np, sport?
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: inf dot, roku 3 lek- bardzo proszę o inf

Post autor: vahti »

Jest mnóstwo czasu, jeżeli wszystko się ogarnia na bieżąco. No dobra, są takie momenty w roku gdzie nie ma kiedy się w dupę podrapać - blok z farmy na przykład, ale reszta jest bardzo przystępna.

Egzamin testowy, uwaliło ~1/3 roku, w tym roku. Rzekłbym, standardowo.
gercio

Re: inf dot, roku 3 lek- bardzo proszę o inf

Post autor: gercio »

Teraz ja będę zadawał pytania.

Mam pytania do książki z patomorfy, który Kruś? bo widzę 3: Podstawy patomorfologii", Anatomia patologiczna i Patomorfologia kliniczna".

Z góry dzięki za odpowiedź.
Eremita
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2010, o 16:45

Re: inf dot, roku 3 lek- bardzo proszę o inf

Post autor: Eremita »

ja miałam Patomorfologia kliniczna i szczerze mówiac dwa razy to otworzyłam. Na I semestrze niektórzy asystenci lubią stachura domagała. II semestr to tylko i wyłącznie Robbins jednak trzeba sie liczyć , że polskie wydanie jest zacofane w stosunku do postępu w temacie
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: inf dot, roku 3 lek- bardzo proszę o inf

Post autor: Agher »

Tylko idąc na 3 rok się zorientujcie jaki zakład ma pierwszy semestr patomorfologii. Do tej pory było tak, że najpierw jeden stemestr był w patomorfie ogólnej, a później dwa w lekarskiej i to właśnie ten pierwszy zakład wymagał jakiś archaicznych książek. Drugi rok wg. nowego trybu też zaczyna teraz morfę i oni będą mieli mieć wszystkie trzy semestry w patomorfie lekarskiej, więc kto wie czy ten zaszczyt też nie spotka trzeciego roku. A jeżeli tak to nie ma co sobie zawracać głowy i tylko z Robbinsa lecieć . Asystenci z tego zakładu mocno śmiali się ze wszystkich Krusi, Groniowskich itd. leżących na ławkach do momentu w który nie usłyszeli, że na patomorfie ogólnej ciągle wymagają tych książek. Także było im trochę śmiesznie i trochę strasznie

Robbins polski jest faktycznie zacofany jeżeli chodzi o wiedzę światową, ale grube i ważne różnice są uzupełniane na wykładach i zajęciach albo i nie, ale w pytaniach na pewno będą .
ania2525
Posty: 9
Rejestracja: 6 lip 2012, o 12:51

Re: inf dot, roku 3 lek- bardzo proszę o inf

Post autor: ania2525 »

Hej! Mam pytania dotyczące patofizjologii: jak wyglądają mniej więcej te zajęcia (trwają aż 3h 30min), czy jest podział na część praktyczną i teoretyczną? I czy na pierwsze zajęcia musimy już być przygotowani (na stronie jest rozpiska na te zajęcia, ale czy może jeszcze nie będą od nas tego wymagać (tak jak było na pierwszej fizjologii).
Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: inf dot, roku 3 lek- bardzo proszę o inf

Post autor: Agher »

zajęcia ograniczają się do prelekcji asystentów w trakcie których zadają pytania studentom. Od biedy może być jakaś wejściówka, albo pytanie na ocenę ale rzadko. Same ćwiczenia są lajtowe, nudne i średnio przydatne, bo mało kiedy pomogą na kołach, które są właśnie głównym problemem patofizjo
ania2525
Posty: 9
Rejestracja: 6 lip 2012, o 12:51

Re: inf dot, roku 3 lek- bardzo proszę o inf

Post autor: ania2525 »

Agher pisze:zajęcia ograniczają się do prelekcji asystentów w trakcie których zadają pytania studentom. Od biedy może być jakaś wejściówka, albo pytanie na ocenę ale rzadko. Same ćwiczenia są lajtowe, nudne i średnio przydatne, bo mało kiedy pomogą na kołach, które są właśnie głównym problemem patofizjo
I te prelekcje trwają 3,5h?

I jeszcze jedno pytanie:D Na które wykłady warto chodzić, a które można sobie bez konsekwencji odpuścić?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: inf dot, roku 3 lek- bardzo proszę o inf

Post autor: Agher »

z reguły jest 15-30 minutowa przerwa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości