zakupy na ebay

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
profi
Posty: 11
Rejestracja: 11 paź 2013, o 20:04

zakupy na ebay

Post autor: profi »

Nigdy nie kupowalem niczego drozszego na ebay, a teraz przygladam sie mikroskopom i mam pytanie zwiazane kosztami.
W opisie aukcji w zakładce Shipping and payment jest kolumna Import charges (estimated). Czy jest to szacunkowa wartosc cla? Jesli tak, to rozumiem, ze ta wartosc nie jest doliczana do ceny przedmiotu.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: zakupy na ebay

Post autor: planapo »

niedawno wprowadzono cos co sie nazywa global shipping program i oplaty celne doliczane sa w momencie placenia za aukcje. sprzedajacy wysyla przedmiot do jakiegos posrednika, ktory tym wszystkim sie zajmuje plus taki, ze paczka dochodzi od razu do Ciebie bez zadnych zatrzyman na cle, dosylania papierow, dowodow wplat itp. minus wiadomo: 30% wiecej, ale najczesciej i tak sie oplaca.
profi
Posty: 11
Rejestracja: 11 paź 2013, o 20:04

Re: zakupy na ebay

Post autor: profi »

Czyli w tym jest i cło i vat?
JohnyM

Re: zakupy na ebay

Post autor: JohnyM »

Ja tam nie wiem jak to działa. Jak zamawiałem kompensatory z Rosji, to nic nie płaciłem.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: zakupy na ebay

Post autor: planapo »

tak, juz przy aukcji naliczaja clo i vat, podstawą jest wartosc przedmiotu wraz z kosztem przesylki.

teoretycznie paczki o zadeklarowanej wartosci do 150 euro sa z cla zwolnione, w praktyce niestety roznie z tym bywa i czasami naliczaja.
profi
Posty: 11
Rejestracja: 11 paź 2013, o 20:04

Re: zakupy na ebay

Post autor: profi »

W sumie ułatwia to sprawe, nie tylko wiesz ile zapłacisz to jeszcze przesyłka dociera szybciej

A ta aukcja:

ebay.pl/itm/Nikon-Labophot-2-Electric-Microscope-w-Objectives-/310747299065

Tam nie widze, aby było cło i vat, są tylko koszty wysyłki.
Czy w tym przypadku zostanie doliczone cło na granicy?
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: zakupy na ebay

Post autor: sebba28 »

Tak,w tym przypadku clo zostanie doliczone na granicy.Choc nie jest powiedziane ze napewno.Ja zamawialem dwa razy mikroskop ze stanow i za jeden placilem clo za drugi nie.Nie wiem czemu,a oba byly w tym samym przedziale cenowym.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: zakupy na ebay

Post autor: planapo »

byc moze sprzedajacy musi zaznaczyc, ze bierze udzial w global shipping program", wtedy przywala na granicy.

ten Labophot ok, ale nie jest to jakas mega okazja. Polecam szukac na ebay.com i patrzec na te, ktore sa oferowane tylko do stanow (da sie to obejsc) ceny czesto sa bardzo atrakcyjne.
profi
Posty: 11
Rejestracja: 11 paź 2013, o 20:04

Re: zakupy na ebay

Post autor: profi »

Czytałem, że na ebay.com można dostać taniej, ale nie wiem jak obejść temat wysyłki do Polski.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: zakupy na ebay

Post autor: planapo »

warto tez sprowadzac przedmioty oferowane wylacznie na rynek amerykanski (najczesciej na ebay.com) - sa firmy posredniczace i obejscie tego ograniczenia (jesli nie ma sie swoich ludzi w stanach) nie stanowi problemu
ja uzywalem kilkukrotnie priceUSA, sa tez polskie, ale mialy znacznie wyzsze marże niz australijska.

Kod: Zaznacz cały

priceusa.com.au/faq.html
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości