Biotechnologia II stopień w Krakowie

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
GFP
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2013, o 20:48

Biotechnologia II stopień w Krakowie

Post autor: GFP »

Witam serdecznie!

Właśnie kończę ogrodnictwo spec. bioinżynieria na UR w Krakowie.
Sporo mieliśmy na tymże kierunku biotechnologii która mnie bardzo zainteresowała.
Nie chcę jednak studiować bioinżynierii na II st. bo zbyt wiele tam ogrodnictwa a zbyt mało biotechnologii.
Zastanawiam się nad biotechnologią na UR albo UJ.
Wiem, że na UJ musiałbym czekać pół roku i pół roku dłużej studiować magisterkę. Nie wiem jednak jakie mam szanse się tam wbić po bioinżynierii, czy sam egzamin wstępny dobrze napisany mi wystarczy?

Podobnie na rolniczym, wiem że jest rozmowa kwalifikacyjna ( ) i nieszczęsna średnia z ocen ale do końca nie wiem czy mnie tam będą chcieli.


Będę wdzięczny za każdą informację na temat studiów II stopnia na wymienionych uczelniach, szczególnie o rekrutacji.


Pozdrawiam
GFP
GFP
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2013, o 20:48

Re: Biotechnologia II stopień w Krakowie

Post autor: GFP »

Widzę że odwiedzin przybywa ale odpowiedzi niekoniecznie.
Jakby ktoś znał osobę studiującą II stopień biotechnologii w Krakowie byłbym bardzo wdzięczny za maila albo jakieś GG do niej, cokolwiek.
Proszę pisać na PW

Pozdrawiam
GFP
GFP
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2013, o 20:48

Re: Biotechnologia II stopień w Krakowie

Post autor: GFP »

Udało mi się jakieś informacje zdobyć, więc napiszę dla potomnych.

UR:
- Brak pieniędzy na badania
- Brak pieniędzy na sprzęt
- Nie potrafią pisać wniosków o granty
- Tematyka biotechnologii medycznej jest pomijana

UJ:
+ Mają dużo więcej kasy na badania
+ Większy prestiż
+ Sporo biotechnologii medycznej

Pozdrawiam!
Jakby ktoś chciał coś dodać proszę pisać
Fivex
Posty: 99
Rejestracja: 14 gru 2011, o 19:06

Re: Biotechnologia II stopień w Krakowie

Post autor: Fivex »

Z tego co wiem zawsze jako plus UR się mówi, że po nim ma się inżyniera". Tylko teraz jest pytanie, czy jest sens się pakować na uczelnię, która niby kilka lat temu miała biotechnologię zamawianą (teraz oczywiście już nie) i teoretycznie ma więcej zajęć praktycznych. W tym roku zacząłem biotechnologię na UJ i z tego co wiem:
-nasz wydział dostał A+ w jakimś tam ocenianiu wydziałów w Polsce, ma tą ocenę tylko kilkanaście/kilkadziesiąt wydziałów (nie uczelni, wydziałów!) w kraju. UR na pewno jej nie ma, bo chyba tylko 2 polskie biotechnologie - krakowska i bodajże wrocławska- ją mają
-teoretycznie od 2/3 roku można sobie już siedzieć w labie, więc czy lepiej jest mieć więcej obowiązkowych zajęć praktycznych na UR w beznadziejnych laboratoriach, czy w nowoczesnym budynku UJ zajęcia dodatkowe", bo siedzenie całymi dniami w laboratorium obowiązkowe raczej nie jest
-z tego co wiem jak się jest zdolnym to na 3. roku już można się załapać do prawdziwej pracy i jak się dostanie do dobrego opiekuna to można liczyć na spore granty, a jeśli UR ich nie ma, to i pieniędzy dla studentów nie będzie

generalnie z tego co wiem na UJ pracują chyba lepsze zespoły, zanim tu przyszedłem słyszałem o Pani, która hodowała skórę dla jakiegoś pacjenta, który spory fragment skóry stracił w wyniku poparzeń, a o UR nigdy niczego nie słyszałem

To nie jest puste wychwalanie swojego", bo i tak nic mi z tego nie przyjdzie, zresztą, cudów tu nie ma, zawsze trafi się wykładowca na którego się narzeka, ale to na każdym kierunku tak jest )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości