Dostęp do klasy w liceum.

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Arael
Posty: 9
Rejestracja: 26 lis 2012, o 15:57

Dostęp do klasy w liceum.

Post autor: Arael »

Witam, pytam w tym dziale gdyż uznałem, iż on najbardziej pasuje do mojego pytania. Otóż wg. nowej reformy edukacyjnej muszę sobie wybrać specjalizację w liceum- klasa biol-chem, mat-fiz itp. Chciałbym iść do klasy biologiczno chemicznej, tylko nie wiem czy muszę mieć w takim razie 5 z chemii/biologii (albo obu), pytam o to gdyż u mojej pani z biologii ciężko będzie o 5, a ta od chemii, chyba nie za bardzo mnie lubi. Poza tym kuzynki mi mówiły że jeżeli pójdę do klasy biol-chem to nie będę miał bardziej rozbudowanego programu, tylko więcej lekcji i jeśli pójdę do klasy ścisłej to czy nie będę miał samej historii i WOSu,czy tylko przedmiot Historię i Społeczeństwo? Ogólnie jak to będzie w tedy wyglądało? I o co chodzi z przedmiotami uzupełniającymi, bo nie za bardzo to rozumiem
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Dostęp do klasy w liceum.

Post autor: ryniofit8000 »

Jak pójdziesz na biol-chem to w pierwszej klasie będziesz miał prawdopodobnie godzinę chemii i godzinę biologii. Oprócz tego historię, geografię, WOS, WOK, EDB itp.
Natomiast od drugiej klasy odchodzi ci historia, WOS, geografia, WOK, EDB itp. a zamiast tego wchodzi więcej godzin biologii i chemii, a oprócz tego najprawdopodobniej 2 godziny historii i społeczeństwa. Teoretycznie wybiera się też przedmiot dodatkowy, związany z profilem, aczkolwiek na ogół to szkoła wybiera U mnie takim przedmiotem jest fizyka w medycynie (w 2 klasie godzina w tygodniu, a w 3 klasie dwie). Wiem, że zamiast fizyki w medycynie może być też łacina w medycynie czy informatyka medyczna czy coś takiego. Jednak najczęściej spotykana jest fizyka w medycynie, ale nie przerażaj się tym, bo to jest bardzo łatwa i przyjemna fizyka, nie taka typowo fizyczna. Spokojnie można ją ogarnąć.

Właśnie tymi przedmiotami uzupełniającymi są: historia i społeczeństwo i fizyka w medycynie (lub inne)
A np. na mat-fizie zamiast fizyki w medycynie mają rysunek techniczny, a na mat-geo ekonomię w praktyce.
Historię i społeczeństwo mają wszystkie klasy niehumanistyczne, a humany mają przyrodę.
Arael
Posty: 9
Rejestracja: 26 lis 2012, o 15:57

Re: Dostęp do klasy w liceum.

Post autor: Arael »

Dziękuję za odpowiedź Mam tylko pytanie, czy jeśli miałbym 4 z biologii i chemii to wpuszczą mnie do klasy biol-chem?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Dostęp do klasy w liceum.

Post autor: ryniofit8000 »

Pewnie że tak, to zależy od liceum do jakiego chcesz iść. Są słabsze licea i lepsze. Do jakiegoś na pewno cię przyjmą, sprawdź sobie jakie były progi w poprzednich latach i oceń swoje szanse do konkretnych szkół.
Arael
Posty: 9
Rejestracja: 26 lis 2012, o 15:57

Re: Dostęp do klasy w liceum.

Post autor: Arael »

Dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości