dobór naturalny

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
ewka23
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2013, o 14:42

dobór naturalny

Post autor: ewka23 »

Hej mam taką prośbę mam artykuł po angielsku o nazwie Relaxed selection in the wild i nie wiem jak to przetłumaczyć moze ktoś pomoże?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: dobór naturalny

Post autor: AnnaWP »

Czytasz zdanie po zdaniu. Znajdujesz tłumaczenie obcych słów. Później próbujesz sklecić sens. Bywa, że wychodzi kiepsko, szczególnie przy pierwszym podejściu, ale jeśli zaciśniesz zęby, to wkrótce przyzwyczaisz się. Korzystanie z translatora utrudnia zwykle sprawę - po pierwsze nazwy naukowe tłumaczy nieprawidłowo, po drugie umyka mu często kontekst.
A jak będziesz miała szczegółowe problemy, to pewnie tu Ci pomożemy.
ewka23
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2013, o 14:42

Re: dobór naturalny

Post autor: ewka23 »

Sęk w tym,że ja potrzebuje znać tylko znaczenie tych słów-relaxed selection (chodzi tu o jakiś dobór tylko nie wiem jak to nazwać)
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: dobór naturalny

Post autor: AnnaWP »

nie znam formalnego tłumaczenia, ale dosłownie jako selekcja zrelaksowana". Może luźna?
Chodzi o organy / funkcje nie mające zastosowania, które z czasem zanikają lub zmieniają swoją rolę
ewka23
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2013, o 14:42

Re: dobór naturalny

Post autor: ewka23 »

Dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości