Jaki obraz powstaje w naszym oku?

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Awatar użytkownika
Hymenophyllum
Posty: 123
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:38

Jaki obraz powstaje w naszym oku?

Post autor: Hymenophyllum »

Pytanie dot. działu fizyki zwanego optyką. Jaki obraz powstaje w naszym oku? Chodzi mi o dopasowanie określeń takich jak: rzeczywisty (nierzeczywisty), pozorny, powiększony, odwrócony itp.
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: Jaki obraz powstaje w naszym oku?

Post autor: lycha13 »

Leń level:
1.png
1.png (3.91 KiB) Przejrzano 4203 razy
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Jaki obraz powstaje w naszym oku?

Post autor: Lektom »

wystarczyłoby otworzyć pierwszą lepszą książę, wpisać w google. cokolwiek. a nie zakładać nowy wątekltfacepalm

Pomniejszony, rzeczywisty, odwrócony. Jak nie możesz zapamiętać to pomyśl że obraz który powstaje na naszej siatkówce jest PRO. profesjonalny
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Jaki obraz powstaje w naszym oku?

Post autor: Adax82 »

Niestety nie podzielam opinii moich Przedmówców. Posługiwanie się prostackim PRO jest jedynie przywołaniem cech optycznych dla łatwiejszego zapamiętania, ale W ŻADNYM ZAKRESIE NIE TŁUMACZY TEGO DLACZEGO?
Na gruncie optyki w powiązaniu z wymiarami soczewki oka ludzkiego można o tym mówić. Wydaje mi się jednak, że zadający pytanie nie ma najmniejszego pojęcia w tej sprawie. Nie wie nawet, że zdolność dobrego widzenia ( pojęcie stricto i fizyczne i optyczne ) nie jest pojęciem dowolnym czy rozciągliwym", czy podlegającym interpretacji ) i rozciąga się pomiędzy odległością równą 20 cm a równą nieskończoność ( np. 100 milionów kilometrów ).
Szkoda, że przeczytałem tego posta wiele miesięcy później niż zaistniałem na tym forum.
.Bo pojechałbym konkretniej.
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Jaki obraz powstaje w naszym oku?

Post autor: Adax82 »

Aha, jeszcze dopowiem. Nawet w podręcznikach do fizyki licealnej, rozszerzonej - pokutują pewne błędy. Istotą sprawy jest zawsze, i tylko i wyłącznie - zgodność z nauką.
No ale jak ktoś opowiada dyrdymały - to już nie ma na to sposobu. Przepraszam jest na to jeden sposób: udowodnij, że nie jesteś wielbłądem !
p.s. życzę powodzenia w przedstawieniu dowodu!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości