Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: poprawa matury

Post autor: Kacperek »

No to dziękuję za informację.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: poprawa matury

Post autor: Karolajn18 »

randomlogin, niestety duzo osob np u mnie na roku ciagle nie wie ile lat trwaja studia i wiekszosc jest przekonana, ze stoma trwa 4 lata. jak ten ostatni rok tak naprawde bedzie wygladac przekonamy się chyba dopiero wtedy jak pierwszy rocznik z tej reformy skonczy studia. Niestety mam to nieszczęscie, ze do niego należę / ciagle tylko slyszymy, ze zlikwidowanie stazu bylo okropnym pomyslem, mam nadzieje, ze jednak nie tak bedzie zle i sie czegos naucze.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: poprawa matury

Post autor: Mårran »

Może nie było najlepszym pomysłem, to się okaże, jak już pierwsze roczniki skończą studia, ale nie należy demonizować. To też nie jest tak, że człowiek po studiach nic nie umie, a na stażu uczy się wszystkiego nagle nie wiadomo skąd.
Pani Buka
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: poprawa matury

Post autor: mickey_mouse »

Ja tam się cieszę, że jestem 2 rocznikiem idącym nowym trybem. Nietrafione pomysły, typu robienie mikrobiologii w 2 tygodnie zamiast w rok (na 2 roku) mają szansę na bycie przemyślanymi jeszcze raz, po tym jak np. w grupie 25-osobowej 2 poprawkę zda 7 osób.

Ciężko mi teraz stwierdzić, które przedmioty będą przydatne, ale chemię zrobiliśmy w tempie tak ekspresowym, że nie pamiętam z niej nic, a procenty na zaliczenie z wejściówek uzbierałam. Ot, taka wiedza na 5 minut. Nie wiem do czego to prowadzi.
Awatar użytkownika
suzaku
Posty: 135
Rejestracja: 26 sie 2013, o 19:37

Re: poprawa matury

Post autor: suzaku »

szluwka pisze:i nie muszę myśleć o podstępie układanych zadaniach z bio i chem

szluwka hahaha, dobrze powiedziane, w sumie o niczym innym nie marzę, już krew mnie zalewa przy rozwiązywaniu arkuszy i pełnym skupieniu na treści i każdym słówku, słóweczku i wreszcie wychwytywaniu tych intryg egzaminacyjnych jak udupić zdającego x
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: poprawa matury

Post autor: Mårran »

mickey_mouse, spokojnie, chemia nie będzie przydatna
Pani Buka
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: poprawa matury

Post autor: Collo »

U nas od tego roku nie ma już chemii jako oddzielnego przedmiotu. Niby nieprzydatna, ale chciałoby się w końcu przeprowadzić samemu jakąś reakcję :-P

Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: poprawa matury

Post autor: Wendigo »

Colloportus, na biochemii jeszcze pobawisz się pipetą

Na ŚUMie jest podobnie, chemia została zintegrowana z biochemią i szybki kurs jest realizowany razem z tym przedmiotem na początku drugiego roku.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: poprawa matury

Post autor: Mårran »

No chemia z biochemią to jeszcze rozumiem, trochę zabawy w labie, trochę teorii.
Pani Buka
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: poprawa matury

Post autor: goodman »

We wrocku jest chemia jako oddzielny przedmiot zakończony egzaminem. W sumie to dosyć ciekawe zajęcia jak na I rok. Można sie trochę pobawić w labie. Niby są 3 kolokwia, ale na zdanie każdego wystarcza jeden wieczór/noc nauki. Na same ćwiczenia na szczęście można isc na betona i zaliczyć.

Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: poprawa matury

Post autor: Sofia »

U mnie (Szczecin) nauka na wejściówki na chemię polega na czytaniu tych kilku stron z uczelnianego skryptu w trakcie seminarki, o ile nie uda się na niej nie zasnąć Nauka na koło też zwykle polega na zarwaniu nocki, i do zaliczenia wystarcza.
Kończymy chemię po semestrze zaliczeniem, też nie wiem po co ten przedmiot, ale mówią że część rzeczy z chemii powtarza się potem na biochemii.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: poprawa matury

Post autor: mrsdavis »

Wendigo pisze: Na ŚUMie jest podobnie, chemia została zintegrowana z biochemią i szybki kurs jest realizowany razem z tym przedmiotem na początku drugiego roku.
My na stomie mamy chemię na pierwszym roku jako osobny przedmiot, łącznie z egzaminem. Co tydzień są wejściówki, laboratoria i seminaria, a w trakcie semestru dwa duże kolokwia.
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: poprawa matury

Post autor: sygilaria »

Na UJCM też zintegrowali, mamy biochemię z elementami chemii. Co tydzień seminarium, co dwia tygodnie ćwiczenia. Ale przy takim nawale nauki jak u nas z anaty, nikt się tego nie uczy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości