ANATOMIA

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Nowa1
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2013, o 07:44

ANATOMIA

Post autor: Nowa1 »

Hej.
Mam pytanie do do?wiadczonych studentów.
Jak to jest z t? anatomi Trafi?am na dr Wi?niewskiego i jestem totalnie przera?ona. Ludzie z innych grup robi? wielkie oczy na wie o wej?cówkach, które obowi?zuj? u dr Wi?niewskiego. Mówi?, ?e id? na anatomi? na luzie, a ja ledwo oddycham.
Chcia?abym si? dowiedzie? od ludzi, którzy s? ju? na wy?szym roku, i którzy mieli zaj?cia w?a?nie z dr Wi?niewkim, na co zwróci? uwag?, na co liczy? (poza sob?, rzecz jasna), czego si? spodziewa?, czy rzeczywi?cie jest taki straszny? Czy uwala ludzi? Jestem przera?ona.
Awatar użytkownika
Szymon44
Posty: 67
Rejestracja: 13 lut 2009, o 19:55

Re: ANATOMIA

Post autor: Szymon44 »

Zaprzyja?nij sie z bochenkiem bo Cherry lubi czasem pytac o pierdolki z niego. co nie znaczy ?e masz go wkuwac. Po prostu czytaj, wypisuj struktury potem cwicz z atlasem. Wi?nia jest bardzo dobrym wyk?adowca. Jednym z nielicznych któremu zale?y by studenci co? umieli, co niestety wi?kszo odbiera jako z?o?liwo. Ucz sie systematycznie i nie przejmuj jak cos oblejesz. Nie raz widzia?em ludzi jak pisalit 3 wej?ciówki na raz plus ko?o jako poprawki p

Awatar użytkownika
Heisenberg
Posty: 64
Rejestracja: 1 sie 2013, o 13:27

Re: ANATOMIA

Post autor: Heisenberg »

szymon 44 ma racj?. bochenek, netter sobotta czy gray b?d? musieli zosta? twoimi dobrymi przyjació?mi. A czy ja wiem czy to ch by?my co? umieli? Jestem krótko w tej szkole ale chodzi?em do bdg do liceum i ju? wtedy o nim wiele s?ysza?em. On to robi podobno ze z?o?liwo?ci. Sam jest piel?gniark? bo nie dosta? sie na medycyne i dlatego jest taki z?o?liwy dla tych co sie dostali i dlatego tak gwiazdorzy ale ma ogromn? wiedz?, tak?e du?o sie przy nim mo?na nauczy?
Awatar użytkownika
Heisenberg
Posty: 64
Rejestracja: 1 sie 2013, o 13:27

Re: ANATOMIA

Post autor: Heisenberg »

A propos anatomii jak to jest z zaliczaniem szpilek (trzeba mie? wszystkie zaliczone czy nie) zbójami i przej?ciem na warunku?
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: ANATOMIA

Post autor: Matjozi »

Musisz mie? zaliczone wszystkie szpilki i wszystkie kolokwia, ?eby zda? oba semestry ?wicze? i podej do egzaminu. Je?li nie masz zdanych kilku (albo i 1 nawet, nie jestem pewien) do momentu ko?ca danego semestru to piszesz zbója z ca?ego semestru. Popraw jest ca?kiem sporo, pierwsza poprawa, a czasem pierwsze 2 to test, reszta jest ustna lub pisze si? opisówk?/uzupe?niank?.
Jak nie zdasz egzaminu z anaty i poprawki, to piszesz podanie o warunek. Mo?esz podej do warunku 2 razy (to ju? si? dzieje na drugim roku), jak nie zdasz to jeste? skre?lony z listy studentów.
Awatar użytkownika
Heisenberg
Posty: 64
Rejestracja: 1 sie 2013, o 13:27

Re: ANATOMIA

Post autor: Heisenberg »

a to nie jest tak, ?e szpile nie s? brane pod uwag? tylko testy/ opisówki czyli te teoretyczne kolokwia? Nam dr M. Baumgart tak mówi?, albo co? ?le zrozumia?em.
Awatar użytkownika
Heisenberg
Posty: 64
Rejestracja: 1 sie 2013, o 13:27

Re: ANATOMIA

Post autor: Heisenberg »

Mówi? ?e szpilki 2 razy a potem ju? teoria. Mo?e sie co? pozmienia?o
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: ANATOMIA

Post autor: Matjozi »

Bo raczej ka?dy zdawa? ju? szpilki po 2 razach Nie zmienia to faktu, ?e u wi?kszo?ci asystentów trzeci termin jest ju? czym? innym ni? test wyboru. Te? zale?y, czy chce im si? uk?ada? szpilki dla kilku osób.
tylczynskaj
Posty: 120
Rejestracja: 16 lip 2012, o 14:57

Re: ANATOMIA

Post autor: tylczynskaj »

kilka razy by?y 3 podej?cia do szpilek. kiedys mowili ze jak bedzie malo osob do nastepnego podejscia szpilek to ich nie uloza tylko przepytaja przy preparacie
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: ANATOMIA

Post autor: rozekkwidzyn »

Nie wiem sk?d informacje ze przy Cherry mo?na si? wi?c ni? u innych nauczy?. Studenci od Niego wcale nie maj? wi?kszej zdawalnosci na egzaminie. A chyba to jest miernik najlepszy. Dla mnie to jest tyranie bez podstaw tylko

Nowa1
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2013, o 07:44

Re: ANATOMIA

Post autor: Nowa1 »

Z przykro?ci? stwierdzam, ?e to prawda.
Awatar użytkownika
[Aspiryna]
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2009, o 13:49

Re: ANATOMIA

Post autor: [Aspiryna] »

Studenci u Wi?ni nie maj? wi?kszej zdawalno?ci egzaminu, to prawda, ale wynika te? z czego? innego. Otó? u innych asystentów na 2 tygodnie przed egzaminem generalnie wszyscy (albo prawie wszyscy) maj? wszystkie ko?a zdane, a wi?c ?adnych zaleg?o?ci, a zatem mog? ze spokojem si? przygotowywa? do egzaminu (który jest z wyk?adów, które w 2 tyg mo?na ogarn). Tymczasem sale s? wype?nione poprawkowiczami od Wi?ni po dzie? przed egzaminem i trudno jest si? im przygotowa? do egzaminu, który jest nota bene z troch? innego materia?u ni? ten, który obowi?zuje na ko?ach (zreszt? sami zobaczycie). Nie wiem, z czego to wynika, jedni mówi?, ?e po prostu niektórzy asystenci naci?gaj? ko?a, ?eby studenci w czas przed egzaminem je mieli zdane, a u Wi?ni 17.85 punkta oznacza dopytk? ustn?, któr? raczej niefajnie si? zdaje.
I faktycznie, studenci z grup Wi?ni raczej jako? nie maj? wcale wi?kszej wiedzy, to wszystko zale?y od Ciebie, jak i ile si? b?dziesz uczy?. Natomiast faktem jest, ?e Wi?nia rzetelnie na w?a?ciwie ka?dych zaj?ciach by? przez ca?y czas i t?umaczy? ile si? da.
I nie jest piel?gniarzem, tylko po?o?nikiem, ale dla Was przede wszystkim doktorem i asystentem na anatomii.
A wej?ciówki, czy musisz j? zda? ?eby i dalej to odpowiedz sobie sama, bo przecie? wiesz, ?e odpowied? brzmi nie, a mog? Ci one tylko doda? punkty do wyniku z kolokwium
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: ANATOMIA

Post autor: czornydanio90 »

Kurczaczek, 2 lata temu by?em na anatomii i ?adnych wej?ciówek nie by?o o.O si? pozmienia?o

A ludzie od Wi?ni zawsze mieli najgorsz? zdawalno.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości