Pieszczoty szynszyli

Juszczus
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2007, o 13:15

Pieszczoty szynszyli

Post autor: Juszczus »

zastanawiam sie nad kupnem szynszyli i zwracam sie do was z pytaniem:
czy szynszyle lubia byc glaskane, przytulane, brane na kolana itd?

[ Dodano: Pon Wrz 17, 2007 15:07 ]
rozumiem ze gryzon to nie maskotka. mialam kiedys swinke morska i bylo to zwierzatko ktore reagowalo na swoje imie, lubilo byc glaskane i zasypialo na kolanach. chodzi mi o to czy szynszyl spi bez przerwy w kacie jak chomik czy jest raczej typem podobnym do swinki
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: dream »

szynszyl duzo spi i nie lubi byc brany na ręce i głaskany ale mozna go nauczyc reagowania na imie.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: muppet »

Szynszyle można przekonać do głaskania. Można je nauczyć żeby same wskakiwały Ci na kolana. Mój szynszyl uwielbia włazić mi pod kołdre - ale tylko na kilkanascie minut. Woli sam spać w ulubionym kąciku. Na rękach nie lubi być noszony.
Jak poczytasz inne posty to dowiesz się że szynszyle prowadzą głównie nocny tryb życia i nie są za bardzo towarzyskie w ciągu dnia.
Juszczus
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2007, o 13:15

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: Juszczus »

szkoda moglby mi ktos w takim razie polecic jakiegos gryzonia ktory potrzebuje duzo milosci ale zyje dluzej niz swinka morska

[ Dodano: Pon Wrz 17, 2007 15:38 ]
jeszcze jedno pytanko: jezeli prowadza nocny tryb zycia to znaczy ze budza sie kiedy robi sie ciemno no bo skoro spia w dzien to kiedy maja byc wypuszczane z klatki, chyba nie w nocy
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: przyrodnik »

Mam trzy szynszyle, dwa lubią głaskanie, przytulanie, branie na ręce a trzeci nie pozwala się dotknąć (nie lubi tego,szczeka na mnie i czasami broni się łapkami - bije mnie )
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: dream »

wypuszczaa sie je wieczorami w nocy hałasują. w dzien grzecznie spią.
dłuzej zyją fretki i są bardziej kontaktowe ale to ie gryzonie, hm, może królik? i nie wiem jak to jest z koszatniczkami ale chyba też. -)
Juszczus
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2007, o 13:15

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: Juszczus »

kroliki chyba nie lubia zeby je dotykac za bardzo. a slyszalam ze koszatniczki zyja ok. 2 lat, nie wiem czy to prawda. moze jednak sprawie sobie szynszylka.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: dream »

króliki sięrozpłaszczają jak sie je głaszcze i nadstawiają główkę - ale to nie reguła -)
szynszyle lubią być drapane za uchem czy pod brodą lecz to także nie reguła bo każde zwierze ma indywidualny charakter i upodobania.
gosiamm
Posty: 16
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 17:41

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: gosiamm »

Moja szynszylka lubi byc głaskana -ale musi mieć do tego wenę


a właśnie mam pytanie powoli zaczynam ją wypuszczać- sama wchodzi mi do reki(rąk), ale potem gdy się wystraszy robi kupy, czy zawsze tak będzie ze po wypuszczaniu będzie wszędzie to robić pomóżcie!
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: muppet »

gosiamm pisze:a właśnie mam pytanie powoli zaczynam ją wypuszczać- sama wchodzi mi do reki(rąk), ale potem gdy się wystraszy robi kupy, czy zawsze tak będzie ze po wypuszczaniu będzie wszędzie to robić pomóżcie!
Tak. Szynszyl robi kupy gdzie chce i kiedy chce. Pełno małych kupek - wszędzie! I od razu uprzedzam że nie da się ich nauczyć żeby robiły kupki tylko w jednym miejscu.
gosiamm
Posty: 16
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 17:41

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: gosiamm »

Tak. Szynszyl robi kupy gdzie chce i kiedy chce. Pełno małych kupek - wszędzie! I od razu uprzedzam że nie da się ich nauczyć żeby robiły kupki tylko w jednym miejscu.[/quote]





NO TO TERAZ SIĘ ZAŁAMAŁAM!
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: muppet »

heh - zanim się kupi zwierzaka trzeba co nieco się o nim dowiedzieć
Na szczęście kupki szynszyla nie śmierdzą i można je bez problemu posprzątać za pomocą odkurzacza lub miotełki, a nawet pozbierać do ręki.
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: wiza55 »

muppet pisze:Tak. Szynszyl robi kupy gdzie chce i kiedy chce. Pełno małych kupek - wszędzie! I od razu uprzedzam że nie da się ich nauczyć żeby robiły kupki tylko w jednym miejscu.
Jak to nie, mój sie tego nauczył!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości