Pieszczoty szynszyli

muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: muppet »

Zdradź tajemnicę jak to zrobiłaś? I gdy go wypuszczasz z klatki w ogóle nie robi kupek? Albo wraca do klatki żeby zrobić?
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: dream »

Wiza55 pisze:
muppet pisze:Tak. Szynszyl robi kupy gdzie chce i kiedy chce. Pełno małych kupek - wszędzie! I od razu uprzedzam że nie da się ich nauczyć żeby robiły kupki tylko w jednym miejscu.
Jak to nie, mój sie tego nauczył!
może ma zatwardzenie? bo szynszyle nie kontrolują kiedy i gdzie robią kupy i nie mają na to wpływu.
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: parva »

Juszczus pisze:kroliki chyba nie lubia zeby je dotykac za bardzo. a slyszalam ze koszatniczki zyja ok. 2 lat, nie wiem czy to prawda.
Kosze żyją od 5 do 9 lat, a najstarsza koszatniczka miała o ile dobrze pamiętam 18 lub 19 lat Są pełne energii, bardzo łatwo się oswajają Kosie są aktywne przez całą dobę, zawsze chętne do zabawy Lubią głaskanie i przytulanie, ale nie za długo, bo zaczyna im się nudzić P Polecam
Ewcia18
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2008, o 16:29

sznszyl nie lubi głaskania

Post autor: Ewcia18 »

ma problem kupiłam szynszyla dwa dni temu i on nie pozwala sie głaskać. Nie parska ani nie gryzie ale jak chce go dotknąć to trzepie uszkami i ucieka. Co mogę zrobić ze by pozwolił mi sie głaskać
damcio-szynszyl
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007, o 18:51

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: damcio-szynszyl »

musisz zdobyc zaufanie jak zdobedziesz to da rade a to mozna zrobic tak dajesz mu przysmaki np.słonecznik,śliwki,migdały i inne i z renki dajesz tak kilka tygodni potem jak bedzie na wybiegu wystaw renke jak ci wejdzie to dobrze potem dalej kolejka z przysmakami i powinnien juz cie lubic jak nie to tzreba jeszcze raz od poczatku albo sprubowac inne metody ale ja slyszalem ze ta najllatwiejsza
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: Mysia »

NIE DAWAJ MU żADNYCH PRZYSMAKóW! mi pani weterynarz powiedziała, żę mój szynszyl ma rozwolnienie od przysmaków.
damcio-szynszyl
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007, o 18:51

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: damcio-szynszyl »

jak sie da zaduzo to tak
Ewcia18
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2008, o 16:29

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: Ewcia18 »

dzieki za rady pomogło. Szynszyla to cudowne zwierząkto.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: Norbi »

czy nikt nie wpadł na pomysł z Państwa, że zwierzę potrzebuje spokoju przez pewien czas, oswoić się.
damcio-szynszyl
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007, o 18:51

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: damcio-szynszyl »

ja pomyslalem ale to chyba oczywiste i myslalem ze nietrzeba tego pisac
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: Norbi »

z tego co widze to nie
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: Predator713 »

moja na początku też była taka nieufna ale teraz jest suuper. jak biega po domu i chcę ją złapać to tak śmiesznie mnie podpuszcza. np. wchodzi za kanapę z jednej strony i kiedy ja tam zajrzę ucieka drugą, albo stanie nieruchomo a ja muszę wolniutko podchodzić żeby mi nie uciekła, już trzymam nad nią rękę i. ucieka! ale na szczęście jak się już zmęczy to przychodzi do mnie i daje się wziąć na ręce, albo wdrapuje się na oparcie kanapy jak oglądam tv, wchdzi mi na ramię i łaskocze wąsami i noskiem po uchu. a jak nie ma humoru to wraca od razu do klatki. czasem przypomina mi trochę małego kota tak się ze mną bawi. Ludzie macie rację! najlepszą receptą nanielubienie głaskania jest cierpliwość i smakołyki.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Pieszczoty szynszyli

Post autor: Norbi »

Są szynszyle, które nigdy nie będą lubiły głaskania
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości