Studia Medyczne - wiek.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ramiro
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2014, o 17:25

Studia Medyczne - wiek.

Post autor: Ramiro »

Witam!

W związku z zbliżającą się matura chciałbym zadać jedno skromne pytanie, ale może najpierw przedstawię swoją historię. Tak więc skończyłem technikum informatyczne, mam zawód, obecnie studiuję Informatykę dobrze mi idzie zawsze się przykładałem do tego co robiłem. Ale czuję że to nie jest to co chciałbym w życiu robić. , że to jednak jest czymś dodatkowym. Zawsze jednak chciałem studiować medycynę - było to dla mnie jakby marzeniem (być lekarzem, lekarzem stomatologiem) - nieosiągalne. Ale mówię sobie Jak nie spróbuję to będę później żałował". Ale jak myślicie? Teraz mam 20 lat. Jak poprawię maturę w tym roku to dostane się na medycynę/stomatologię mając lat 21. Potem 6/5 lat studiów, staż. A jak nie poprawię matury (nawet nie zakładam takiej opcji) to dostanę się mając lat 22. I teraz pytanie. Jak myślicie? Nie będę po prostu za stary aby iść na medycynę? Jak to jest w Waszym wypadku? Czy jest mało osób ze starszych roczników

PS. Jestem ze Szczecina i z tymże miastem chciałbym związać swoją przyszłość. Pozdrawiam wszystkim i wielkie dzięki za odp. To dla mnie ważne.

PS2. Pierwszy post na forum. Mam nadzieję że nie ostatni.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Studia Medyczne - wiek.

Post autor: Piotrr »

ja mam 23 i jestem na pierwszym roku. who cares.? próbuj jeśli miałbyś później sobie w brodę pluć!
W końcu lekarz
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Studia Medyczne - wiek.

Post autor: Sofia »

Ja mam w grupie dość sporo osób które są starsze od Ciebie i jakoś nikt z tym nie ma problemu, właściwie to sama nie zauważyłabym że są starsi gdyby się nie odezwali sami

Także jak chcesz to nie widzę najmniejszego problemu
Ramiro
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2014, o 17:25

Re: Studia Medyczne - wiek.

Post autor: Ramiro »

Wielkie dzięki za odpowiedzi!

Teraz na PUM wymagana są dwa przedmioty.
Biologia Roz. i Fizyka/Chemia Roz. Jak myślicie? Teraz mam na studiach fizykę i nieźle mi idą te zadania. Warto pisać Chemie Roz. i uczyć się jej od praktycznie zera czy już lepiej zostać przy fizyce? Czytałem że Fizyka trudniejsza od Chemii i potem niewiele przydatna.

Pozdrawiam!
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Studia Medyczne - wiek.

Post autor: Sofia »

Tak naprawdę każdy z przedmiotów pisanych na maturze niewiele się na studiach przydaje, chyba że trochę na biofizyce, ale tę u nas niewiele osób ogarniało tak naprawdę

Jak dla mnie owszem, matura z fizyki trudniejsza niż ta z chemii, ale skoro twierdzisz że z fizyką lepiej sobie radzisz niż z chemią to ja bym przy niej została na Twoim miejscu
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Studia Medyczne - wiek.

Post autor: Piotrr »

Sofia gdzie ty na biofizyce potrzebowałaś maturalnej fizyki? Mi wystarczyły gotowce sprawozdań
W końcu lekarz
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Studia Medyczne - wiek.

Post autor: Sofia »

Właśnie dlatego napisałam chyba i trochę . bo jakby nie patrzeć potrzebna nie była, a biofizyka z naszym zakładem to wiadomo jak wygląda
The MON
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2013, o 21:51

Re: Studia Medyczne - wiek.

Post autor: The MON »

Na histologii to w sporym zakresie pomaga wiedza z LO na temat hormonów, nie pojawiło się ich wiele więcej niż to, co wymagali w szkole średniej.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia Medyczne - wiek.

Post autor: Padre Morf »

Ramiro, staż Cię już nie obejmie
Ramiro
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2014, o 17:25

Re: Studia Medyczne - wiek.

Post autor: Ramiro »

Hm, to dobrze czy źle?gt
sea
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 19:04

Re: Studia Medyczne - wiek.

Post autor: sea »

Ramiro pisze:Witam! .
Jak myślicie? Nie będę po prostu za stary aby iść na medycynę? Jak to jest w Waszym wypadku? Czy jest mało osób ze starszych roczników
Człowieku! Czym Ty się przejmujesz?
Żeby nie było - mam 22 lata / 1 rok lek-dent
W mojej 16 osobowej grupie mam kolegę który ma 36 lat (tak, trzydzieści sześć skończone), 3 sztuki z mojego rocznika, 3 sztuki z rocznika właściwego. Jak widzisz większośc już coś tam robiła zanim pojawiła się na pierwszym roku.
Znam kilka osób z roku które mają ok 25 lat. no i jeszcze jednego Pana w wieku 34 (po medycynie, marzy mu się szczękówka).

Poprawiaj maturę i zaczynaj medyczną przygodę. Czas zweryfikuje czy to dla Ciebie. Powodzenia
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Studia Medyczne - wiek.

Post autor: szczuroskoczek »

Jakieś inne przykłady starszych ludzi na medycynie?
Ramiro
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2014, o 17:25

Re: Studia Medyczne - wiek.

Post autor: Ramiro »

Rozmawiałem ze z ludźmi którzy studiują na uczelniach medycznych i mówią że spotyka się ludzi w wieku 25-35 i nie jest to niczym nie zwykłym.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 10 gości