Biologia Campbella czy Villee? opinie recenzje porównania

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Biologia Campbella czy Villee? opinie recenzje porównani

Post autor: Girion »

boardslides pisze: idealnie pod maturę
Chyba nie uczysz się z Campbella do matury? To podam przykład, była kartkówka, było zapytanie coś o chitynie, ja napisałem, że składa się z cząsteczek glukozaminy, 0 punktów, tego nie było nawet w kluczu! Mimo, iż to było poprawne, a poprawne odpowiedzi były jak się spojrzy na rysunek który był podany.
Więc po co sobie mieszać? Owszem, można mieć wiedzę, ale nie na maturę, tylko dla siebie
Awatar użytkownika
Glikoproteinka
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2013, o 19:43

Re: Biologia Campbella czy Villee? opinie recenzje porównani

Post autor: Glikoproteinka »

No dokładnie, z Campbella informacje są za bardzo wykraczające poza zakres matury rozszerzonej, można uczyć się z nich dla siebie, ale do samej matury można sobie troszkę namieszać
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

[Link] Biologia Villee

Post autor: przyrodnik »

najnowsze wydanie 2014 (zestawienie zmian, nowości): https://www.biolog.pl/article49994.html
Alonto
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2013, o 06:04

Re: Biologia Campbella czy Villee? opinie recenzje porównani

Post autor: Alonto »

Przerobiłem biologię Campbella od pierwszej do ostatniej strony. Jestem w 1/3 biologii Villego i napewno na OB warto obie pozycje przeczytać, informację zawarte w obu książkach uzupełniają się, jednak zdecydowanie lepszy jest Campbell, szczerze polecam
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Biologia Campbella czy Villee? opinie recenzje porównani

Post autor: Smile_Forever »

Jeśli się nie ma dostatecznie dużo czasu (i siły) na obie te książki to lepszym wyborem jest Campbell . Na pewno zawiera bardziej nowoczesną wiedzę, zwłaszcza z genetyki, a pod OB ten dział jest dość istotny. Polecam też rozwiązać sobie zarówno z Villeego jak i z Campbella zadania testowe z końca działów. Pamiętam, że kilka z nich pojawiło się w różnych testach olimpijskich, poza tym to zawsze jest jakaś forma powtórki .
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Biologia Campbella czy Villee? opinie recenzje porównani

Post autor: ryniofit8000 »

Polecam Campbella bo super mi się go czytało. Nie brałem w ogóle udziału w OB ale ta książka jest jak dla mnie genialnie napisana i tematy, które mnie nie interesowały, stały się ciekawe.
gixie
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2015, o 14:59

Re: Biologia Campbella czy Villee? opinie recenzje porównani

Post autor: gixie »

Polecałabym Campbella- dużo bardziej przejrzysty, czytelny, po prostu miło się go czyta
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość