Jak rozłożyć nauke?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
robson77
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2014, o 12:46

Jak rozłożyć nauke?

Post autor: robson77 »

Zostało 3,5 msc do rozszerzenie z biologii, wybieram się na UP we Wrocławiu. Próg punktowy niski, ale wypada w dobrym stylu zakończyć liceum Listopadową maturkę napisałem na zaledwie 50%, nie wiem jak z tą próbną bo jeszcze nie oddali, ale już wiem, że słabo poszło. Od dwóch tygodni zacząłem wielkie przygotowania. Zabrałem się kompleksowo za genetyke, teoria + dużo zadań maturalnych z Witowskiego, tydzień po tygodniu itp. Dodam, że chodzę na korki. Zostały mi jeszcze choroby i dziedziczenie. Jak według was powinienem zaplanować naukę? Poświęcić np. miesiąc na przypomnienie sobie teorii, a potem robić tylko zadania? Dokupiłem teraz zadania Bukały. Dodam, że mój cel to 60% na rozszerzeniu. Będzie trudno osiągnąć ten wynik będąc na takim etapie?
Awatar użytkownika
emelinavance
Posty: 65
Rejestracja: 22 sty 2014, o 08:24

Re: Jak rozłożyć nauke?

Post autor: emelinavance »

nie sądzę, aby było trudno. grunt to uczyć się i rozwiązywać zadania. wg mnie to najlepiej przerabiać jakiś temat i po nauce rozwiązywać zadania. co nie pojdzie, to wrócić do tego. z czym masz problem - zapytać na korkach. do tego matury, matury, matury. najlepszy sposób, aby nauczyć się, jak odpowiadać, aby dostać punkt (niestety, nie wystarcza tylko duża wiedza, często trzeba też umieć odpowiednio sformułować odpowiedź).
tak więc myślę, że jeśli będziesz pracować to dasz radę nawet na 60+% powodzenia!

ps. weź lepiej zrezygnuj z Witkowskiego, bo on ma błędy nawet w zadaniach wziętych z matur. lepiej oryginalne arkusze cke, oke + tydzień po tygodniu do matury (najmniej błędów).

robson77
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2014, o 12:46

Re: Jak rozłożyć nauke?

Post autor: robson77 »

Dzięki za słowa otuchy Czasem klucze odpowiedzi też mi się coś nie zgadzają w Witku. szykują się pracowite ferie Pozdrawiam
Awatar użytkownika
emelinavance
Posty: 65
Rejestracja: 22 sty 2014, o 08:24

Re: Jak rozłożyć nauke?

Post autor: emelinavance »

no właśnie. są błędy, niestety :c dlatego lepiej polegać na maturach z cke, oke.
życzę powodzenia i również pozdrawiam

robson77
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2014, o 12:46

Re: Jak rozłożyć nauke?

Post autor: robson77 »

A co sadzisz o zbiorze zadan Bakuły z Omegi? Bo wlasnie kupilem - biologia w zadaniach maturalnych cz 1".

Awatar użytkownika
emelinavance
Posty: 65
Rejestracja: 22 sty 2014, o 08:24

Re: Jak rozłożyć nauke?

Post autor: emelinavance »

robson77 pisze:A co sadzisz o zbiorze zadan Bakuły z Omegi? Bo wlasnie kupilem - biologia w zadaniach maturalnych cz 1".

akurat tego zbioru zadań nie mam! bo u nas w księgarni nie był dostępny jeszcze (zawsze przed kupnem wolę sobie przeglądnąć, czy w ogóle do tego będę kiedykolwiek zaglądać), więc chętnie posłucham Twojej recenzji, co o nim sądzisz? c:

korzystam z Bukaly pakiety zadań, testy na korkach. c: raczej niezły, choć też czasem zdarzają się błędy (ale to chyba w każdym zbiorze), choć nie jakieś bardzo istotne. nie kupowałam, bo jak mówię, mam możliwość korzystania na korkach, bo omawiamy po każdym temacie. c:

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości