Sterylizacja i kastracja

Czy popierasz sterylizację zwierząt ?

tak, wiem że jest konieczna
58
91%
nie, uważam że jest niepotrzebnym okaleczniem
4
6%
nie mam zdania
2
3%
 
Liczba głosów: 64

KaRoLiNka1919a
Posty: 1
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 16:20

Re: Sterylizacja i kastracja

Post autor: KaRoLiNka1919a »

Dzień dobry:) jestem nowa na forum nazywam się Karolina mam 13 miesięcznego kota dachowca, który jest moim oczkiem w głowie:) ale cóż poradzę. co do tematu to kastrację miał przeprowadzoną w wieku ok 5 miesięcy, jeszcze przed zaznaczeniem terenu"bo bardzo się tego obawiałam. Trafiłam na rewelacyjnych weterynarzy, którzy profesjonalnie podeszli do mnie i mojego ulubieńca. Dokładnie wyjaśnili mi na czym to polega. Mój Kytuś miał jedynie małe nacięcie między jajeczkami które nie było po zabiegu zszyte, jedynie pozostawione do zrośnięcia. Kotek miał wykonywany zabieg pod narkozą więc się nie stresował. Uważam ten zabieg za dość potrzebny aby zapobiec szerzeniu się bezdomności wśród zwierząt. Bo mimo, że mój skarbek ma dom to nie znaczy, że kiedyś (bo teraz chodzi po dworze jedynie grzecznie o smyczy i jest pilnowany) nie będzie mógł pójść gdzieś na jakieś panie i zmajstrować im małe kociątka.
Po kastracji Kytuś nie przybrał na wadze. Być może jest to spowodowane tym, że nie chce jeść niczego oprócz suchej karmy bądz piersi z kurczaczka. Rośnie jak normalny kociak. Nie zmienił się również jego charakter. Szkoda bo myślałam, że będzie bardziej przyjazny:)
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Sterylizacja i kastracja

Post autor: karteczka88 »

kocurki już tak chyba mają, że nie są takie przymilanki jak kotki-samiczki
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Salticidae
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2012, o 16:17

Re: Sterylizacja i kastracja

Post autor: Salticidae »

Lepiej wykastrować kocura czy wysterylizować kotkę, niż topić małe niechciane kocięta albo wyrzucić je na pastwę losu, gdzie nie wiadomo co je spotka. Moje kocury są wykastrowane i fakt, że trochę się spasły po zabiegu, ale są raczej radosne i nie mają mi za złe tego, że je okaleczyłam. A i ja mam spokój i wnuków się nie dorobię. )
rerith
Posty: 4
Rejestracja: 1 cze 2012, o 09:59

Re: Sterylizacja i kastracja

Post autor: rerith »

ja mojego 7-letniego już kota zaniosłam do kastracji, jak miał niecały rok. całe szczęście nie miał nawyku znaczenia terenu - mam mieszkanie, a kot nie wychodzi na zewnątrz - ale dla pewności i spokojności pozbawiło się go jajek ironia losu - został wykastrowany tuż przed Wielkanocą, w Wielki Piątek
Kontar221
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2013, o 20:05

Re: Sterylizacja i kastracja

Post autor: Kontar221 »

Sterylizacja kotów to podstawa bo jak się tego za wczasu nie zrobi to problem może ciągle tylko narastać. Ja swoje kotki wysterylizowałam już kilka lat temu i mam święty spokój. Każdemu kto ma kotkę i nie chce miec małych proponuję zrobić to samo.
Kontar221
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2013, o 20:05

Re: Sterylizacja i kastracja

Post autor: Kontar221 »

Zapomniałam dodać że moja sąsiadka też ma dwa koty i też je wysterylizowała po pierwszej rui.

Moderator: Zabrania się umieszczanie przekazów reklamowych bez zgody administracji
klasyk
Posty: 14
Rejestracja: 5 lut 2014, o 18:24

Re: Sterylizacja i kastracja

Post autor: klasyk »

Zgadzam się, że to konieczność.
Sama oba swoje koty bardzo szybko sterylizowałam i nie wydaje mi się, żeby były nieszczęśliwe z tego powodu
JoAnKoo
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2021, o 14:54

Re: Sterylizacja i kastracja

Post autor: JoAnKoo »

Kotka siostry od ponad roku jest wysterylizowana, a wcale nie straciła na charakterze. Mieszkają na przedmieściach, to kot wychodzący, bywa że w domu tylko się naje, prześpi a potem znika na kolejny dzień. Wszystkie krety w ogrodzie wybiła, gania wróble i nawet moją sunię.
Kasia_eM
Posty: 2
Rejestracja: 5 paź 2021, o 11:20

Re: Sterylizacja i kastracja

Post autor: Kasia_eM »

Kupując rasowe koty, warto zwrócić uwagę, czy są odrobaczone, zaszczepione i wysterylizowane. Wiem coś o tym, ponieważ sama posiadam kocięta brytyjskie. Nie wiem, jak wygląda sytuacja z innymi rasami kotów, ale myślę, że lepiej jest zakupić kota wysterylizowanego, by nie głowić sie nad tym później. [mod]
aarah8444
Posty: 8
Rejestracja: 25 sty 2023, o 08:39

Re: Sterylizacja i kastracja

Post autor: aarah8444 »

Moja kotka strasznie cierpiała podczas pierwszej rui, niestety wtedy nie mialam wystarczająco funduszy na zabieg, więc musiała cały miesiąc czekać. To był najgorszy miesiąc i dla niej i dla mnie i naprawdę nie polecam nikomu czekac ze sterylizacją
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości