Chrząszcze z rodziny kusakowatych

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Kajusia86
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2014, o 23:01

Chrząszcze z rodziny kusakowatych

Post autor: Kajusia86 »

Witam serdecznie
To już drugi mój post, bo na poprzedni nikt nie odpowiedział.
Mam ogromny a zarazem malusieńki problem. A może to i nie problem, ale lepiej wiedzieć.
Otóż, mieszkam w domku jednorodzinnym szeregowym (już bardzo starym). W łazience pojawiły mi się malutkie (może ok 5 mm) robaczki/owady. Są czarne, mają budowę podobną do rybika (taką jakby łuskowatą), mają nóżki, poruszają się bardzo wolno a przeniesione na kawałku papieru w bardziej ciepłe miejsce zaczynają jakby ewoluować i wychodzą im skrzydełka i próbują odlecieć.
Przeczytałam wszystkie wątki w tym temacie i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?

PS. Dodam, że w łazience mam dużą wilgoć, ale nie jest mega ciepło.
PS. Dołączam zdjęcie PRZYJACIELA )
Załączniki
DSC04110.JPG
Justyna K
Posty: 36
Rejestracja: 3 lut 2008, o 14:44

Re: Robaki w łazience

Post autor: Justyna K »

Witaj

Te robaczki to chrząszcze z rodziny kusakowatych:

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Kusakowate_%28owady%29
Przedstawiciele tej grupy mają skrócone pokrywy (te krótkie łuski na tułowiu), ale pod nimi mają normalne funkcjonalne skrzydła (co zresztą zaobserwowałaś ). Widziałam kiedyś, jak kusak po locie upycha te skrzydła pod pokrywy, pomagając sobie odwłokiem - fajny widok
Niestety, nie jestem w stanie Ci pomóc, jeśli chodzi o określenie konkretnego gatunku, ani też o ewentualną szkodliwość tych owadów w mieszkaniu (chociaż przypuszczam, że raczej są nieszkodliwe ).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości