cud czy szansa

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
zdolna
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2007, o 10:52

cud czy szansa

Post autor: zdolna »

zdawałam mature w tym roku z przedmiotów bardziej humanistycznych, głównie ze względu na profil, który w pewnym sensie mnie ograniczył, chciałabym się dowiedzieć czy przygotowanie się do rozszerzonej biologii w 8 miesięcy jest możliwe aby uzyskać dobry wynik, dziękuję za odpowiedz z góry.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: cud czy szansa

Post autor: badger »

oczywiście że możliwe! Ja się przygotowywałem pół roku i zdałem bardzo dobrze. A w LO miałem tylko godzine biologii w tygodniu i to podstawowej
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: cud czy szansa

Post autor: Claudia »

zdolna ja również byłam na profilu humanistycznym i podobnie jak badger miałam godzinkę biologii i chemii. Mimo, że mam zdaną maturę to chce jeszcze raz podejść by zdawac biologie i chemie na poziomie rozszerzonym-marzy mi się medycyna góra farmacja. I nie widzę problemu żebyś nie spróbowała.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: cud czy szansa

Post autor: Anielica88 »

Pewnie ze jest to mozliwe. ja rowniez nie chodzilam do klasy o profilu bilogiczno chemicznym a zdalam mature z biologii majac ja wyłacznie na podstawach ktore tak czy siak nie byly do konca realizowane.kazdego dnia stralam sie uczyc z danej partii materialu.za rok mam zamiar zdawac rozszerzona.i rowniez tak latwo sie nie poddam.teraz jestem na elektroradiologii ale swiat stoi dla kazdego otworem wiec na tym nie przestane:)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: cud czy szansa

Post autor: Nitka »

To samo jest ze mną. W wakacje doznałam przysłowiowegoprzebudzenia i oto konsekwentnie zapisując się na odpowiedni fakultet chcę zdawać w przyszłym roku rozszerzoną biologię i chemię. A dodam, że jestem w klasie językowej (humanistycznej), z biologią i chemią nie miałam do tej pory wiele wspólnego, ale liczy się pociąg do wiedzy, prawda? Jak najbardziej uważam, że możesz zdać lepiej niż nie jeden biolchem Trzymam kciuki!
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: cud czy szansa

Post autor: kerio »

badger pisze:oczywiście że możliwe! Ja się przygotowywałem pół roku i zdałem bardzo dobrze. A w LO miałem tylko godzine biologii w tygodniu i to podstawowej
A jak tego dokanłaś? jakies kursy , pewnie mocne kucie co?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: cud czy szansa

Post autor: badger »

kerio, widzę że ktoś Cię nastraszył co do matury z biologii:) na prawdę nie trzeba wkuć całych książek operonu żeby ją dobrze zdać. Trzeba myśleć i umieć analizować dane! Ja uczyłem się przez to pół roku na fakultetach w szkole (3 godziny tygodniowo) i w domu właśnie z operonu.
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: cud czy szansa

Post autor: kerio »

badger pisze:kerio, widzę że ktoś Cię nastraszył co do matury z biologii:) na prawdę nie trzeba wkuć całych książek operonu żeby ją dobrze zdać. Trzeba myśleć i umieć analizować dane! Ja uczyłem się przez to pół roku na fakultetach w szkole (3 godziny tygodniowo) i w domu właśnie z operonu.
no tak ale aż tak banalne to też nie jest. Trzeba mieć jakaś wiedzę. Czyli komplet operonu te testy , vademecum itp? Ja jestem na biol- chem i sie boje
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: cud czy szansa

Post autor: Nitka »

Kerio to znaczy że ci zależy Ważne jest nastawienie w trakcie nauki, musisz mieć otwarty umysl. A książki polecane znajdują się w innym dziale.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości