gruźlica i hiv... pomocy...

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
stressoutguy
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2014, o 13:45

gruźlica i hiv... pomocy...

Post autor: stressoutguy »

Witam. Mam dwa pytania. Jedno odnośnie gruźlicy, drugie dotyczy wirusa hiv. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość by zarazić się gruźlicą od osoby, która przechodziła tę chorobę, wyzdrowiała i czy jest możliwe zarażenie się tym przez stosunek oralny ( ja jako strona czynna), , całowanie się i poprzez kontakt śliny z wydzieliną z uszu. Podobne pytanie mam odnośnie wirusa hiv. Czy jest możliwe zakażenie się wirusem hiv podczas stosunku oralnego jako strona czynna bez kontaktu z krwią, spermą drugiej osoby ale przez kontakt wydzieliny z uszu tamtej osoby z moją śliną?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: gruźlica i hiv... pomocy...

Post autor: randomlogin »

Transmisja HIV przy seksie oralnym, choc dosc malo prawdopodobna, jest mozliwa. Takze jesli nie doszlo do ejakulacji - choc to lepsza, bezpieczniejsza, sytuacja. O wydzielinie z uszu wybacz, ale publikacje milcza O.o, a w kazdym razie ja na ten temat nic nie wiem. Ale nie spodziewalbym sie.
Wyleczona osoba jest coz, wyleczona, wiec to ze ktos kiedys na gruzlice chorowal dla ciebie podwyzszonego ryzyka nie stwarza.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: gruźlica i hiv... pomocy...

Post autor: iSzymur »

A nie lepiej po prostu iść do szpitala.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: gruźlica i hiv... pomocy...

Post autor: Trzyszcz »

Myślę, że w szpitalu mogliby mieć coś przeciwko takiemu zachowaniu.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: gruźlica i hiv... pomocy...

Post autor: tchorz »

Oblizywałeś pałeczki do czyszczenia uszu?
Tak normalnie to wydzieliny z ucha nie wypływają, chyba, zektos ma problemy z uchem lub duże z higieną osobistą. Ale wolę szczegółów nie znać.
Wyleczona grużlica to wyleczona. Nie mozna się zarazić. Chyba,że jednak nie wyleczona. Ale nawet wtedy skoro pewnie byłeś szczepiony szanse niewielkie.
Co do HIV sa telefony zaufania i anonimowe badania. Poszukaj zadzwoń powiedzą Ci co gdzie kiedy trzeba zrobić.

Jest jeszcze parę groźniejszych spraw: WZW, kiła, opryszczka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości