Wzrost.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Wzrost.

Post autor: Sunflower77 »

Jak to jest z tymi pryszczami? Czy to jest to samo co potówka? Czy nie Bo potówka to takie małe, po naduszeniu wyskakuje taki biało-żółty płynik mały. A pryszcz to jest coś innego czy to właśnie jest pryszcz? A jak niektórzy mają takie większe czerwone placki na twarzy to to może jest pryszcz? Ratunku, ale się zagmatwałam
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wzrost.

Post autor: Padre Morf »

Sunflower77 pisze:Jak to jest z tymi pryszczami?
W terminologii medycznej nie ma czegoś takiego jak pryszcz. Mianem pryszcza pacjenci określają twardawy wykwit skórny, który wystaję ponad powierzchnię skóry, jest czerwony (przekrwienie) i boli przy ucisku.
W rzeczywistości są to zaskórniki i grudki. Zaskórniki dzielimy na otwarte i zamknięte - otwarte mają czarną barwę na szczycie. Zamknięte są zaczerwienione.

Trądzik młodzieńczy (występuje w wieku mniej więcej 15-20 lat) to trądzik grudkowo-krostkowy: obok zaskórników na skórze występują grudki i krostki.

Potówki są związane z gruczołami potowymi - są małe i najczęściej przezroczyste.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Wzrost.

Post autor: Sunflower77 »

Trądzik młodzieńczy (występuje w wieku mniej więcej 15-20 lat) to trądzik grudkowo-krostkowy: obok zaskórników na skórze występują grudki i krostki
A jak to wygląda? Można pomylić z potówkami?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wzrost.

Post autor: Padre Morf »

raczej nie
robbob123
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2014, o 17:39

Re: Wzrost.

Post autor: robbob123 »

Z tym mlekiem to sa kpiny ja pilem od małego mleko do teraz ] a mam no rocznikowo 17 lat a tylko 165 cm , ale moge sie pochwalic tylko tym ze jestem szerokiej kości
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości