Wpływ drogi ekspresowej na zdrowie

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
rumcajson
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 10:55

Wpływ drogi ekspresowej na zdrowie

Post autor: rumcajson »

Witam. Mam nietypowe pytanie, ale może jest ktoś w stanie pomóc. Patrząc na aspekt zdrowotny lepiej jest mieszkać w centrum miasta czy może na obrzeżach w okolicach lasów ale 200 metrów od drogi ekspresowej?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Wpływ drogi ekspresowej na zdrowie

Post autor: AnnaWP »

Co to znaczy lepiej?
Wszystko zależy od zbyt wielu czynników, żeby móc powiedzieć wprost.
Centrum często ma ograniczony ruch samochodowy, droga ekspresowa drodze ekspresowej nierówna. Peryferia często oznaczają skupiska terenów przemysłowych. Centra zwykle mają ogrzewanie z ciepłowni, peryferie własne piece, dlatego często peryferie i małe miasta mają gorsze wyniki pomiarów zanieczyszczeń - obecnie gro zanieczyszczeń powietrza to właśnie prywatne piece.
Z drugiej strony cicho i przytulnie, chociaż ta droga ekspresowa.
Nie ma reguły, oceń sam jak tam jest.
rumcajson
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 10:55

Re: Wpływ drogi ekspresowej na zdrowie

Post autor: rumcajson »

Chodzi mi czy mieszkanie przy ekspresówce jest bardziej toksyczne. Chodzi o Warszawę, czyli ruch w centrum nie jest ograniczony-) a mając na myśli peryferia, myślę o granicach WWA czyli żadne tereny przemysłowe czy piece. Generalnie zastanawiam się czy wpływ spalin z ekspresówki jest gorszy od spalin z korków w mieście. Planuje przeprowadzkę ale nie chcę żeby dzieciom zaczęły rosnąć dodatkowe kończyny"-)

Dzięki za odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości