Pytanie o klatkę.

Domosada
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2012, o 12:43

Pytanie o klatkę.

Post autor: Domosada »

Witam, jestem nowy i zwierzę będę posiadał po raz pierwszy. Klatkę skonstruowałem w sposób przedstawiony na zdjęciu i chciałem się dowiedzieć, czy może jest tam coś zagrażające bezpieczeństwu szynszyla i ogólnie parę rad na temat klatki. Z góry dziękuje za czas i pozdrawiam
Załączniki
PICT0036.JPG
PICT0035.JPG
PICT0034.JPG
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Pytanie o klatkę.

Post autor: zoo_ »

Fajnie, że klatka jest taka duża Myślę jednak, że lepiej byłoby zapytać się na jakimś forum typowo szynszylowym (znajdziesz przez Google) lub po prostu hodowcę (możesz wysłać maila do paru, myślę że każdy dobry hodowca Ci odpowie). Mam wątpliwości co do tej drabinki na samym dole. Zauważ,że szynszyle poruszają się skacząc, więc nie jestem pewna, czy w ogóle dałaby radę przejść przez to na wyższą półkę. Zwykle takie klatki mają półki naprzemiennie tak, że da się skoczyć z jednej na druga. No i jeszcze jedna kwestia - szynszyle mają bardzo delikatne kości kończyn, możliwe, że takie rozstawienie szczebelków w drabince może być dla niej niebezpieczne (gdy pomiędzy wpadnie noga). Jednak jak mówiłam - lepiej zapytać się u kogoś bardziej doświadczonego, bo mogę się mylić.
koala3
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2014, o 09:18

Re: Pytanie o klatkę.

Post autor: koala3 »

Witam, a waszym zdaniem lepsze są klatki wykonane z drewna czy może metalowe np. z siatki zgrzewanej i wykładane rusztami z tworzywa dla lepszego komfortu?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości