studia medyczne kierunek lekarski i farmacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
proszkliwo
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2014, o 19:54

studia medyczne kierunek lekarski i farmacja

Post autor: proszkliwo »

Czy mógłby ktoś opisać, jak wyglądają takie studia? Nie ukrywam, pochodzę z rodziny nielekarskiej i nie mam pojęcia jak wyglądają studia na tych dwóch kierunkach, a to właśnie one interesują mnie najbardziej. Szukałam w internecie, ale wszędzie jest taki chaos albo jedna informacja zaprzecza drugiej i człowiek tylko się dezorientuje. Chodzi mi o długość studiów, czy rzeczywiście to tylko zakuwanie, kiedy zaczyna się praktyka i co z tymi praktykami wakacyjnymi? Są one obowiązkowe raczej, ale w jakich miesiącach można je odbywać, tylko w lipcu i sierpniu? Kiedy zaczyna się staż i specjalizację? No i ile mniej więcej przeciętny student medycyny albo farmacji potrzebuje kasy na miesięczne utrzymanie? Z góry dzięki za informację. Za rok zdaję maturę, a nie mam pojęcia, czy mogę iść na te studia, bo jestem zdana prawie sama na siebie i chętnie podejmuję pracę wakacyjną za granicą po to, żeby zagwarantować sobie wykształcenie. Dziękuję z góry za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości