Fizjoterapia i masaż

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
fizjoterapeuta2014
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2014, o 00:29

Fizjoterapia i masaż

Post autor: fizjoterapeuta2014 »

Witajcie!
Mam kilka pytań odnośnie kierunku fizjoterapia. Czy są jakieś wstydliwe zajęcia na których trzeba się rozbierać do bielizny i robić jakieś ćwiczenia? I przede wszystkim, z tego co wiem na 2 roku ma być masaż. Jakie partie ciała są masowane? jak to się odbywa? czy jest masaż klatki piersiowej i dziewczyny muszą zdejmować biustonosze? Można na masażu zostać w biustonoszu?

Grupy są koedukacyjne stąd moje pytania bo to trochę jednak krępujące
Awatar użytkownika
Mastermind
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2011, o 13:10

Re: Fizjoterapia i masaż

Post autor: Mastermind »

Taki ciekawy temat, a zero odzewu.
szkieley
Posty: 69
Rejestracja: 12 gru 2011, o 22:05

Re: Fizjoterapia i masaż

Post autor: szkieley »

Skoro zero odzewu to może ja coś naskrobię tutaj pomimo tego, że z ŚUM nie jestem (Uniwersytet Med. w Białymstoku). U nas jesteśmy podzieleni na 8 grup (po 10 osób). Każda grupa już się konkretnie (mniej lub bardziej) zintegrowała. Na drugim roku mamy kliniki i co najważniejsze kinezyterapię i fizyko. Na dzień dobry w październiku pierwsze zajęcia z kinezy jedna osoba lub 2 musiała rozebrać się przed grupą do gaci i cła grupa + asystent wspólnie oceniali wadę postawy. Niby nic, ale jednak można się krępować. Nie ma co się obawiać bo zazwyczaj do tego idą chłopacy (nie zdarzyło się u nas, ze asystent wziął kogoś na siłę). Masaż będziemy mieli na 3 roku, ale moja cała grupa chodzi na masaż do drugiej szkoły i tam już bez owijania w bawełnę się rozbieramy (ale nie do naga - spokojnie ) Masowaliśmy uda, grzbiet, klatkę piersiową (JAKO TAKO PRZEZ BIUSTONOSZ). Ale większej afery nie było. Pośladki nam odpuścił (a szkoda. ) ale gdyby grupa się nie wstydziła to nie widziałbym problemu zdjąć gacie i się położyć. W przypadku grzbietu - dziewczyny zawsze odpinały stanik jak już leżały i nigdy nie było jakiejś krępującej sytuacji

Myślę, że to kwestia Twojej grupy i tak będzie wszędzie
PS Nie rozumiem jak ktoś moze się wstydzić swojego ciała będąc na fizjoterapii gdzie kontakt jest najwazniejszy (prędzej czy później trzeba się nauczyć). A pytanie - a na basenie/plaży jak jesteś w stroju kąpielowym to też się wstydzisz?

Głowa do góry
Pozdrowienia z Białegostoku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości