Plan nauki do matury ---> mój cel MEDYCYNA

Materiały, notatki, ściągi podane przez użytkowników forum. Metody i sposoby nauki do matury z biologii. Wspólna nauka do matury na forum. Rozwiązania zadań, klucze, odpowiedzi.
Paulina536
Posty: 26
Rejestracja: 16 mar 2014, o 11:41

Plan nauki do matury ---> mój cel MEDYCYNA

Post autor: Paulina536 »

Witam!
ostatnio zastanawiałam sie jak to bedzie z moja nauka do matury rozszerzonej z chemii i biologi.

I mam zasadnicze pytanie: czy jakbym uczyla sie dokladnie przez 3 lat z lekcji na lekcje i w domu robila z kazdego dzialu zadania i dowiadywala sie ciekawostek to czy taka wiedza bedzie wystarczoraca zeby zdac bardzo dobrze mature. (oczywiscie przed matura przypomnialabym sobie wszystko i robila arkusze czy cos).
Dodam jak w temacie ze moj cel to medycyna

Albo podzielcie sie czy wy macie jakis plan? czy po prostu idziecie na zywioł?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Plan nauki do matury ---> mój cel MEDYCYNA

Post autor: Seeba »

Systematyczna nauka jest podstawą więc dobrze myślisz.
Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: Plan nauki do matury ---> mój cel MEDYCYNA

Post autor: Pawel24 »

Systematyczna nauka to najlepsza opcja)
Ja zacząłem się uczyć dopiero w trzeciej klasie. Przerobiłem cały materiał z 3 lat, z biologii i chemii. Potem przerobiłem wszystkie możliwe arkusze, podstawowe i rozszerzone. Dzięki temu widziałem swoje postępy. W marcu/kwietniu pisałem je na 75-80%, później pamiętam jak pewnego dnia zdobyłem 88% to było coś), potem było tylko lepiej. Przed maturą rozwiązywałem arkusze na 95-100% i taki też potem miałem wynik.
Przerób cały materiał, a potem przerób maksymalną ilość arkuszy i sam będziesz widział swoje postępy.
Powodzenia!
Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: Plan nauki do matury ---> mój cel MEDYCYNA

Post autor: Pawel24 »

Wybacz Nie spojrzałem na nic i jakoś pisałem do Ciebie w osobie męskiej Przepraszam
Paulina536
Posty: 26
Rejestracja: 16 mar 2014, o 11:41

Re: Plan nauki do matury ---> mój cel MEDYCYNA

Post autor: Paulina536 »

Pawel24 pisze:Wybacz Nie spojrzałem na nic i jakoś pisałem do Ciebie w osobie męskiej Przepraszam
haha spoko nic nie szkodzi D
Pawel24 pisze:Przed maturą rozwiązywałem arkusze na 95-100% i taki też potem miałem wynik.
Mm gratuluje widać ze ciezka praca prowadzi do sukcesu no i napewno powolanie tez masz

Wracając do tematu dzieki za odpowiedz. Jak czytam jak to niektorzy 2 miesiące przed maturą nagle kupuja pdr ze wszystkich wydawnictw,korki,zbiory zadań i wielkie kucie i nerwy ze czasu zabraknie.

Stwierdzilam po prostu ze nie mam ochoty tez wpadac w taka panike D oczywiscie przed matura na pewno beda powtorki ale bez takich szalenstw
fraux
Posty: 186
Rejestracja: 13 lut 2014, o 08:51

Re: Plan nauki do matury ---> mój cel MEDYCYNA

Post autor: fraux »

Systematyczna nauka to podstawa)

Oczywiscie sa osoby, ktore zaczely sie uczyc kilka miesiecy przed matura i dostaly sie na medycyne ale np. ja bym az tak nie ryzykowala i watpie czy wtedy napisalabym mature na +85%.

Pracuj systematycznie - lepiej chyba dojsc drobnymi kroczkami do celu niz nagle w stresie pochlaniac wiedze kilka miesiecy przed matura. Same powtorki Cie nie omina ale chyba latwiej cos powtorzyc niz uczyc sie calkiem nowych informacji

Mowisz o 3 latach, a wiec idziesz do LO? Nasza nowa podstawa zaklada, ze rozsz wchodza w 2klasie. Nie panikuj jesli od wrzesnia np. chemia bedzie miala malo wspolnego z ta maturalna bo z materialem i tak przed matura wyrobicie (jestem w 2kl wiec wiem jak wyglada sytuacja:) )

Jesli masz wielkie ambicje i nie mozesz sie doczekac R bio/chem to moze poczytaj o olimpiadach. W 1 kl jest nauka ale porownujac druga klase to ja nie wiem jak moglam w 1kl twierdzic,ze mam tyyyyle do nauki
Jesli np. zaczelabys sama rozszerzac wiedze z jakiegos przedmiotu np. biologia to moze sprobowalabys wziac udzial w olimpiadzie biologicznej? Poczytaj jesli jestes zainteresowana jakie sa korzysci z wysokich wynikow na tej olimpiadzie. Tu na forum tez sa osoby, ktore przygotowuja sie lub uzyskaly dzieki niej 100% na R maturze w nagrode".
Oczywiscie bez tego tez mozna uzyskac wysoki wynik na maturze.
Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: Plan nauki do matury ---> mój cel MEDYCYNA

Post autor: Pawel24 »

fraux pisze:Pracuj systematycznie - lepiej chyba dojsc drobnymi kroczkami do celu niz nagle w stresie pochlaniac wiedze kilka miesiecy przed matura. Same powtorki Cie nie omina ale chyba latwiej cos powtorzyc niz uczyc sie calkiem nowych informacji
Dokładnie tak! Chyba przyjemniej uczyć się po 2-3h np. co drugi dzień przez cały rok, niż później kilka godzin dzień w dzień.
Ja ucząc się przez rok nie odczułem jakiegoś zmęczenia nauką czy czegoś w tym stylu, nie był to dla mnie jakiś nieprzyjemny okres, a wręcz przeciwnie, bo miałem czas na wszystko.
Paulina536
Posty: 26
Rejestracja: 16 mar 2014, o 11:41

Re: Plan nauki do matury ---> mój cel MEDYCYNA

Post autor: Paulina536 »

Fraux dzieki za wyczerpujaca odp. tak dokladnie to jestem w 1 lo i juz w tym roku bralam udzial w olimpiadzie bo nauczycielka widzi we mnie potencjalna lauretke i juz chciala zebym zobaczyla jak to wszystko wyglada. Oczywiscie nie przeszlam do kolejnego etapu ale w 2 kl napewno tez bede startowac W takim razie utwierdziliscie mnie ze nauka na biezaco to dobry pomysl. Na pewno nie znajde sie w grupie spanikowanych maturzystow ktorzy obudzili sie miesiac przed egzaminem i wkuwaja na gwalt wszystkie pdr

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości