Tablet na zajęcia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
student1377
Posty: 116
Rejestracja: 13 lip 2012, o 11:48

Tablet na zajęcia

Post autor: student1377 »

Hej!
Zastanawiam się nad kupnem tabletu. Przyda się na studiach?
Jak wygląda kwestia korzystania z niego na zajęciach (wykłady, ćwiczenia)? Wykładowcy nie mają nic przeciwko?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Tablet na zajęcia

Post autor: goodman »

przyda się do zabicia nudy w przerwach między zajęciami i jeśli ci się chcę chodzić na wykłady, które zwykle zbyt ciekawe nie są. na ćwiczeniach to zależy. tutaj sie juz moze ktoś czasem przyczepić, bo generalnie tam zwykle jest co robić i nie jest on potrzebny, a bardziej by przeszkadzał.
Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: Tablet na zajęcia

Post autor: Pawel24 »

Często prowadzący przesyłają wykłady, seminaria lub inne materiały w pdf, także jeżeli nie lubisz uczyć się z PC (tak jak ja) to tablet jest do tego świetnym rozwiązaniem.
Polecam:)
student1377
Posty: 116
Rejestracja: 13 lip 2012, o 11:48

Re: Tablet na zajęcia

Post autor: student1377 »

Notowanie na tablecie, a nie na jakiejś kartce nie będzie dla nich problemem?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Tablet na zajęcia

Post autor: Mårran »

Kiedyś babka przyczepiła się do mnie, że notuję na telefonie (twierdziła, że piszę smsy), ale nie wiem, jak do tabletów podchodzą.
Pani Buka
Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: Tablet na zajęcia

Post autor: Pawel24 »

student1377 pisze:Notowanie na tablecie, a nie na jakiejś kartce nie będzie dla nich problemem?
Myślę, że to już zależy od człowieka. Mi nikt nigdy nie zwrócił uwagi gdy miałem tablet przed sobą.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Tablet na zajęcia

Post autor: moorisett »

Nie wiem, jak w Poznaniu, ale u mnie (WUM) nikt jeszcze się nie przyczepił. Duży plus - to zminimalizowanie wagi rzeczy, które nosisz ze sobą - zamiast targać atlas, który waży 2,5 kg (w dodatku mieści się tylko do plecaka) + tom Bochna- tablet 0,5 kg. Tak samo z resztą podręczników - nie wspominając, że mając internet, większość książek masz od ręki w dowolnym miejscu i czasie przez Ibuk Libra.
Co do notowania - mam mieszane uczucia, chyba jestem zwolenniczką papieru.
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: Tablet na zajęcia

Post autor: Buniaaaa »

W Łodzi na wykłady możesz przynieść ze sobą cokolwiek - laptop, tablet czy poduszkę ,w budynkach (na pewno jeden budynek w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym/Plac Hallera/Biblioteka) jest wi-fi do którego się można spokojnie podłączyć, bo hasła są ogólnie znane. Na ćwiczeniach na histologii tablet mógłby się przydać do notowania prelekcji (taki mały wykład przed oglądaniem preparatów pod mikroskopem), ale mój rocznik i poprzednie je już wszystkie spisały więc nie ma po co się trudzić Na 1/2 roku wszyscy się chętnie i bezpłatnie wszystkimi elektronicznymi materiałami dzielą, nie wiem jak jest na dalszych latach, bo jeszcze nie dotarłam Zatem jakby ktoś wam chciał jakieś elektroniczne materiały tego typu sprzedać, to ładnie podziękujcie
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Tablet na zajęcia

Post autor: mickey_mouse »

Dużo ludu u nas ma tablety i nie dźwigają dzięki temu sryliorda opasłych tomisk, bo wszystko mają w jednym miejscu.
Mało tego, że nikt się o tablet nie czepia - czasem na wykładzie albo ćwiczeniach prowadzący nawet zachącają żeby zrobić fotkę jakiegoś schematu, wtedy tablet jest jak znalazł
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Tablet na zajęcia

Post autor: Mårran »

U nas widywałam tablety, ale głównie noszone w celu grania na zajęciach albo innych rozrywek
Pani Buka
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: Tablet na zajęcia

Post autor: Lizzy »

Ja korzystam z tableta cały czas, szczególnie do nauki prezentacji które wykładowcy czasem łaskawie udostępnią nie ma znaczenia na czym notujesz, na kompie, na tablecie, czy w zeszycie, prowadzących to totalnie nie obchodzi, zresztą na samym English Division całe sale siedzą z Macami i ipadami chyba, więc są przyzwyczajeni
Lekarz Rezydent.
HappyBlack
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2014, o 12:46

Re: Tablet na zajęcia

Post autor: HappyBlack »

A co, jeśli chodzi o czytniki ebooków? Rozumiem, że spełnią swoją rolę, jeśli chodzi o notatki, ale nic więcej, prawda?
Ni to kolorów nie wyświetli (prócz paru odcieni szarości), ni to za duże (5 cali), by komfortowo przeglądać obrazki

Zastanawiam się właśnie, czy na nadchodzący, pierwszy rok zaopatrzyć się w tablet, czy też nie - ale dochodzę powoli do wniosku, że mija się to z celem.
Nie lubię otaczać się ogromem elektronicznych gadżetów - najłatwiej przychodzi mi uczenie się z książek, notowanie w zwykłych zeszytach, etc.
A jeśli najdzie potrzeba, by zrobić coś na komputerze, w mieszkanku będzie czekać stacjonarny piecyk
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości