Ciężka sprawa :(

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
SAINT19
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2014, o 18:25

Ciężka sprawa :(

Post autor: SAINT19 »

Witam chcialbym przedstawic wam moja sytuacje ,a mianowicie dzis na maturze wypadl mi telefon z kieszeni i komisja pow ,że najpradobodobniej unieważnią mi mature ! Co mam robic ? pisac jakies wyjasnienia do CK?
ze stresu nie oddalem telefonu .
13112015

Re: Ciężka sprawa :(

Post autor: 13112015 »

O ile wiem, mogą unieważnić maturę nie tylko Tobie, ale i pozostałym osobom piszącym z Tobą w jednym pomieszczeniu.
farane
Posty: 16
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45

Re: Ciężka sprawa :(

Post autor: farane »

Czy tak trudno zrozumieć jak komisja mówi, że POD ŻADNYM POZOREM! nie wolno wnosić telefonów na mature? Przez taką głupote nie tylko ty ale cała grupa potem musi cierpieć, bo szanownej komisji nie interesuje to, że był wyłączony. Nigdzie sie nie odwołuj bo to tylko pogorszy sprawe nie tylko twoją która jest beznadziejna ale i innych.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Ciężka sprawa :(

Post autor: Alra »

No nie wiem, czy to przypadkiem nie jest jedynie zwykłe straszenie odnośnie tego, że unieważniają całej sali P. Zamiast opierać się na informacjach zasłyszanych, warto zajrzeć do oficjalnych procedur CKE.

Najlepiej pogadaj z dyrektorem, co w takiej sytuacji można zrobić.
Jeferson
Posty: 100
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 15:19

Re: Ciężka sprawa :(

Post autor: Jeferson »

Mojej klasie mówił nauczyciel historii, że komuś z technikum zadzwonił telefon i był zmuszony go wyrzucić za drzwi

Tylko jego. Co istotne.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Ciężka sprawa :(

Post autor: Giardia Lamblia »

zobacz-ten-plik.pdf
(730.39 KiB) Pobrany 27 razy
N. Unieważnienie egzaminu
Unieważnienie egzaminu następuje w przypadku:
a) stwierdzenia, podczas trwania egzaminu, niesamodzielnego rozwiązywania zadań egzaminacyjnych przez zdającego
b) wniesienia przez zdającego do sali egzaminacyjnej urządzenia telekomunikacyjnego lub materiałów i przyborów pomocniczych niewymienionych w wykazie ogłoszonym przez dyrektora CKE albo korzystania przez zdającego w sali egzaminacyjnej z urządzenia telekomunikacyjnego lub niedopuszczonych do użytku materiałów i przyborów
[.]
Podstawa regulaminowa jest, możesz spróbować napisać jakieś wyjaśnienie do dyrektora OKE/CKE, ale nie wiem czy możesz się spodziewać wyjaśnienia sprawy z korzyścią dla Ciebie.

Spróbować nie zaszkodzi, w końcu na tym polega jego praca.
SAINT19
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2014, o 18:25

Re: Ciężka sprawa :(

Post autor: SAINT19 »

Podstawa regulaminowa jest, możesz spróbować napisać jakieś wyjaśnienie do dyrektora OKE/CKE, ale nie wiem czy możesz się spodziewać wyjaśnienia sprawy z korzyścią dla Ciebie.

Spróbować nie zaszkodzi, w końcu na tym polega jego praca.

A jak ma wyglądać takie pismo ? jakiś wzór czy napisac wlasnymi slowami takie wyjasnienie ?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Ciężka sprawa :(

Post autor: Giardia Lamblia »

Nie ma narzuconego od nich wzoru.
Po prostu list oficjalny z prośbą/wyjaśnieniem/co tam chcesz zamieścić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości