Lublin - analityka - pytania

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Awatar użytkownika
Pinsleepe
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2011, o 08:45

Re: Lublin - analityka - pytania

Post autor: Pinsleepe »

Tak, we Wrocławiu
OUI
Posty: 104
Rejestracja: 4 cze 2010, o 12:56

Re: Lublin - analityka - pytania

Post autor: OUI »

smietnisko pisze:Mam pytania dotyczące studiów analityki medycznej w Lublinie.
1. Studia te są bez podziału na stopnie? To jest 5 lat i praca magisterska? Bez licencjatu itp?
2. Na rok I przyjmują 50 osób. Czy w następnych rocznikach jest mało osób? Czy dużo odpada?
3. Jak wygląda wychowanie fizyczne? Można wybrać sobie np. basen? Czy jeśli tak, to czy jest grupa tylko dla pływających czy dla tych co chcieliby się nauczyć też? Jaka panuje na nich atmosfera?
4. Czy Lublin na studiowanie analityki to dobry pomysł czy jest tu marnie?
5. Jak ułożone są te katedry, to jest czy bez samochodu ani rusz, bo trzeba jechać z jednego końca miasta na drugi czy niekoniecznie?

Na razie wystarczy. Proszę o odpowiedzi na te pytania. Byc może będę miał jeszcze kilka. Pozdrawiam :)
Hej :) Studiuję analitykę medyczną w Lublinie już 4 lata, więc służę pomocą.

1. Są to jednolite studia magisterskie, czyli 5 lat ciągiem, bez licencjatów po drodze, zakończone pracą magisterską. Zakończenie studiów ma się troszkę zmienić w ciągu kilku najbliższych lat, ale jeszcze nie teraz.

2. W tym roku przyjętych zostanie 60 osób. Jak dotąd studia kończy połowa, czyli średnio 30 osób. Powody są różne: poprawa matury lekarski, stomatologia, farmacja, ale studenci także całkowicie rezygnują, bo nie dają rady. Pojedyncze osoby mają warunki. Od razu mówię - łatwo nie jest. Trzeba się dużo uczyć, w końcu to kierunek medyczny. Zakres materiału czasem pokrywa się na początku z farmacją, później kierunkiem lekarskim. Bywa oczywiście okrojony ze względu na mniejszą ilość przeznaczonych godzin, zdarza się, że jest tylko scalony :)
Teraz liczba osób powinna przestać się tak zmniejszać, ze względu na wprowadzone opłaty za zmianę kierunku studiów. Myślę, że większość osób, które zdecyduje się poprawiać maturę, przygotowywać się będzie w domu. (by uniknąć opłat, rzędu tysięcy, za rozpoczęty kierunek)

3. Opowiem z mojego doświadczenia, w ciągu 4 lat mogło się coś zmienić. Na każdym wfie robiliśmy co innego: calanetix, aerobik, siłownia itd można zapisać się do AZS, jest się wtedy zwolnionym z podstawowych zajęć i chodzi się na treningi np. na pływanie. Jak to w AZSie dokładniej wygląda to nie wiem, bo chodziłam normalnie na wf.

4. Moim zdaniem poziom nauczania jest wysoki, bardzo dobre zaplecze naukowe. Wszystkie budynki są nowe, często pracujemy na sprzętach i odczynnikach, które na co dzień później wykorzystuje się w pracy. Jeśli chodzi o ocenę jakości szkolnictwa wyższego, która odbywa się w ramach zewnętrznego, nasz Wydział otrzymał kategorię A. Myślę, że nie ma znaczenia, gdzie kończy się dany kierunek. Możliwe są także programy MOSTUM.

5. Plusem jest to, że wszystkie budynki rozmieszczone są blisko siebie. Ewentualnie można podjeżdżać autobusem, którego linia łączy budynki. Takie nasze medyczne osiedle obok są sklepy medyczne, trzy szpitale, w środku akademiki i dziekanat. Chodzimy więc piechotą. Mamy zajęcia we wszystkich budynkach, większość w Coll. Pharmaceuticum, które przedstawione jest na poniższym zdjęciu, a także w Coll. Universum, SPSK1, DSK i innych.

Jeśli macie więcej pytań, albo odpowiedziałam niedokładnie, pytajcie śmiało także na PW

Zapraszam już teraz do zapoznania się z Lubelskim Towarzystwem Studentów Analityki Medycznej, odnajdziecie nas na fb wpisując w wyszukiwarce Lubelskie Towarzystwo Studentów Analityki Medycznej :)
smietnisko
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2014, o 14:50

Re: Lublin - analityka - pytania

Post autor: smietnisko »

Bardzo dziękuję OUI za tak wyczerpującą odpowiedź W końcu ktoś z Lublina. Przekonujesz mnie, że nie będę żałował, jeśli zostanę w Lublinie.
Czy w Lublinie też jest 5 mężczyzn na roku jak na innych kierunkach? Na WFie chodzili z wami na aerobik czy byli przyłączeni gdzie indziej? A może w ogóle ich nie było na roku?
Przedmioty typu zapchajdziura", czyli jakieś historie i języki są tylko na 1. roku? Jakie to są przedmioty?
Jaka atmosfera panuje? To znaczy czy studenci z innych kierunków nie zadzierają nosa w stosunku do tych z analityki, a wykładowcy?
OUI
Posty: 104
Rejestracja: 4 cze 2010, o 12:56

Re: Lublin - analityka - pytania

Post autor: OUI »

smietnisko pisze:Bardzo dziękuję OUI za tak wyczerpującą odpowiedź :) W końcu ktoś z Lublina. Przekonujesz mnie, że nie będę żałował, jeśli zostanę w Lublinie.
Czy w Lublinie też jest 5 mężczyzn na roku jak na innych kierunkach? Na WFie chodzili z wami na aerobik :P czy byli przyłączeni gdzie indziej? A może w ogóle ich nie było na roku? :P
Przedmioty typu zapchajdziura", czyli jakieś historie i języki są tylko na 1. roku? Jakie to są przedmioty?
Jaka atmosfera panuje? To znaczy czy studenci z innych kierunków nie zadzierają nosa w stosunku do tych z analityki, a wykładowcy?
Porównywalna ilość mężczyzn do ilości kobiet na UM jest chyba wyłącznie na kierunku lekarskim i stomatologii :) na analityce jest właśnie ok 5 / rok. Wf chłopcy mają oddzielnie, często łączony z innym kierunkiem.

Nie, nie zauważyłam, by studenci z innych kierunków zadzierali nosa w stosunku do nas, czy coś w tym stylu. Integrujemy się, współorganizujemy imprezy w klubie najczęściej z pielęgniarstwem i farmacją. Jesteśmy nastawieni na to, że w przyszłości będziemy partnerami. Wykładowcami są farmaceuci, lekarze i w dużej mierze diagności laboratoryjni. Są wymagający i utrzymują wysoki poziom kształcenia. Bardzo lubią współpracować z analityką medyczną (co wielokrotnie słyszeliśmy), gdyż z reguły są to studenci zgrani, ambitni i systematyczni. Myślę, że zadzieranie nosa w ich przypadku, co nigdy się nie zdarzyło, byłoby bardzo nieprofesjonalne.

"Zapchajdziury są niestety na każdym roku, przeważają w pierwszych latach studiów. Na stronie internetowej dostępne są plany studiów tutaj z roku 2013/14, wkrótce pojawią się aktualne na przyszły rok )
polimeraza
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2014, o 11:00

Re: Lublin - analityka - pytania

Post autor: polimeraza »

Ooo widzę, że ktoś też planuje Lublin ) No i właśnie podłączę się do wątku - kiepsko poszła mi matura z chemii, ale za to nadrobię (mam nadzieję) biologią. Czy w ogóle są szanse, żeby się dostać? Bo z tego co liczę to będę mieć góra 2-3 pkt powyżej progu z tamtego roku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość