Rozterki maturzysty.

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
polimeraza
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2014, o 11:00

Rozterki maturzysty.

Post autor: polimeraza »

Cześć Moje pytanie brzmi - analityka medyczna czy inżynieria biomedyczna? Nie jestem specjalnie skłonna ku którejś z opcji, ale też sama nie wiem który z tych kierunków (z większym prawdopodobieństwem) zapewni mi pracę. Wiadomo, że nie podejmiecie za mnie decyzji. Chciałabym, żeby wypowiedział się ktoś kto to studiował bądź studiuje - zawsze lepiej, jeżeli dowiem się informacji o kierunku od źródła.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
polimeraza
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2014, o 11:00

Re: Rozterki maturzysty.

Post autor: polimeraza »

jeżeli ktoś jest w ogóle zorientowany w temacie prosiłabym o odpowiedź, bardzo mi na tym zależy
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Rozterki maturzysty.

Post autor: tomsa1993 »

Hej nie studiuje co prawda żadnego z tych kierunków jednak możliwość znalezienia pracy zależy od wielu czynników ale myślę że łatwiej jednak będzie po inż biomed. jest kierunek który nie tak dawno powstał więc rynek nie powinien być az tak bardzo nasycony jak w przypadku absolwentów analityki med. zresztą moim zdaniem wachlarz możliwości jest znacznie większy w przypadku inż biomed. czasami pomocne w dokonaniu wyboru jest też popatrzenie na przedmioty które się przewijają przez całe studia to dużo daje. Jeśli ja bym miał wybierać pomiędzy tymi 2 to myślę że wybrał bym inż biomed.
polimeraza
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2014, o 11:00

Re: Rozterki maturzysty.

Post autor: polimeraza »

tomsa1993 dzięki za odpowiedź Hm, w sumie teraz już mam całkiem mętlik w głowie, bo jakby nie patrzeć to są dwie odmienne dziedziny. Ajj, powinnam szybciej się zdecydować, a nie teraz wszystko zostawiam na ostatnią chwilę
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Rozterki maturzysty.

Post autor: tomsa1993 »

no tak to są 2 inne dziedziny jednak analityka to już masz jakby specjalność ukierunkowaną i zazwyczaj skupia się to na pracy w lab mikrobiologicznym lub innym które bada materiał biologiczny. Nie wiem czy przepisy się zmieniły pod tym kontem jednak do niedawna te same czynności mogli też wykonywać np absolwenci chemii pod odp specjalności tak jak mówie porównaj sobie przedmioty z planu studiów to na pewno ci pomoże wiadomo że inz biomed jest to kierunek zaliczany do technicznych więc będzie np biocybernetyka podstawy elektroniki p. elektrotechniki no i wiadomo na późniejszych latach np zarysy anatomii czyli taka mieszanka techniczno-medyczna ( nie wiem czy program jest wszędzie taki sam te przedmioty które wypisałem dotyczą AGH ) natomiast na analityce raczej będą to typowo przedmioty medyczne.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

[Link] Rozterki maturzysty.

Post autor: Collo »

Masz całe działy na forum poświęcone tym kierunkom:
in-ynieria-biomedyczna-vf269.htm
analityka-medyczna-na-studiach-vf81.htm
Przejrzyj je i oceń co ci bardziej odpowiada.
polimeraza
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2014, o 11:00

Re: Rozterki maturzysty.

Post autor: polimeraza »

tomsa1993 no właśnie, dwie różne sprawy, ale najwyżej rzut monetą zdecyduje za mnie.

Collo Dziękuję Już przekopałam to forum akurat wzdłuż i wszerz - i niestety większość totalnie odradza inż. biomedyczną i proponuje zamiast tego budowę maszyn co jak dla mnie nie jest zbyt wygodną opcją.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość