UPRAWNIENIA INŻYNIERIA ŚRODOWISKA

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: UPRAWNIENIA INŻYNIERIA ŚRODOWISKA

Post autor: WojtekB »

SpiNNer pisze:Jeżeli chodzi o różnice uniwersytetów i politechnik to są one ogromne. Prześledźcie sobie program studiów iś na agh i na jakiejś politechnice, szczególnie chodzi mi o trzeci rok. Różnica jest ogromna. I mam pytanie. Bo podobno przed uzyskaniem uprawnień sprawdzają program studiów, przedmioty, ilość godzin itp. Wiecie coś o tym?
Znów ponawiasz ten temat
Więc to jest tak: nie ma różnicy gdzie zdobędziesz tytuł - w ustawie jest mowa o tym, żeby móc ubiegać się o uprawnienia, trzeba ukończyć studia oraz mieć odbyty odpowiedni czas praktyk (w zależności o jakie uprawnienia chcesz się ubiegać).

Różnica polega na tym, że każda uczelnia, która ma w swoim zakresie nauczania inżynierię środowiska musi spełnić minimum kadrowe i inne formalności. Stąd te różnice - politechniki są zawsze lepiej zorganizowane i pod względem kadry i pod względem nauczania - co nie oznacza, że są uprzywilejowane
spin4cz
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2010, o 20:33

Re: UPRAWNIENIA INŻYNIERIA ŚRODOWISKA

Post autor: spin4cz »

a jeśli mam możliwość studiowanie budownictwa na uniwersytecie warmińsko- mazurskim, a IŚ na Politechnice Łódźkiej to która możliwość była ba bardziej opłacalna na przyszłość?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: UPRAWNIENIA INŻYNIERIA ŚRODOWISKA

Post autor: WojtekB »

spin4cz pisze:a jeśli mam możliwość studiowanie budownictwa na uniwersytecie warmińsko- mazurskim, a IŚ na Politechnice Łódźkiej to która możliwość była ba bardziej opłacalna na przyszłość?
Według mnie ta druga możliwość - chociaż z tego względu co wyżej napisałem
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: UPRAWNIENIA INŻYNIERIA ŚRODOWISKA

Post autor: WojtekB »

WojtekB pisze:Zresztą wrzucam dla obeznania się na dobry początek (już miałem to prędzej wrzucić):
technologiabudownictwa.pl/prawo-budowlane/zdobycie-uprawnien-budowlanych-krok-po-kroku/]Zdobycie uprawnień budowlanych – krok po kroku.
Widzę, że link nie działa, a więc wrzucam najważniejsze informacje dotyczące uprawnień (według mnie):
USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane
boom
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2011, o 09:03

Re: UPRAWNIENIA INŻYNIERIA ŚRODOWISKA

Post autor: boom »

SpiNNer pisze:Witam. Złożyłem papiery na AGH na inżynierię środowiska ale podobno po AGH ciężko o uprawnienia (niby łatwiej po politechnice o uprawnienia) chciałbym się dowiedzieć coś na ten temat czy to prawda czy nie?
Byłbym wdzięczny jakby ktoś mi napisał coś więcej o tym kierunku jak z pracą po nim ? czy przyjemnie się studiuje ten kierunek ? z jakimi przedmiotami są największe problemy itd itd

nie ma czegoś takiego jak łatwo ciężko, trzeba się dostać do roboty za asystenta i sie przyuczyc pod okiem projektanta
Kes
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2011, o 12:17

Re: UPRAWNIENIA INŻYNIERIA ŚRODOWISKA

Post autor: Kes »

Witam

Mam następujące pytanie: Otóż skończyłem inżynierię środowiska na polibudzie. Teraz muszę zdobyć uprawnienia, znalazłem firmę zajmującą się klimatyzacją i pytanie brzmi czy klimatyzacja wchodzi w skład czynności liczących się do uprawnień. Słyszałem coś o tym, że tylko w ograniczonym zakresie, że po wydziale mechanicznym można dopiero nabyć pełne prawa do klimatyzacji. Wg prawa uprawnienia nabywam w zakresie instalacji sieci, urządzeń cieplnych, gazowych oraz wentylacji. Czy przez słowo wentylacja rozumiana jest także klimatyzacja?
inzynierx
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2014, o 10:04

Re: UPRAWNIENIA INŻYNIERIA ŚRODOWISKA

Post autor: inzynierx »

spin4cz pisze:a jeśli mam możliwość studiowanie budownictwa na uniwersytecie warmińsko- mazurskim, a IŚ na Politechnice Łódźkiej to która możliwość była ba bardziej opłacalna na przyszłość?
Generalnie bardziej opłacalnym i pożądanym przez pracodawcę kierunkiem jest Inżynieria Środowiska
inzynierx
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2014, o 10:04

Re: UPRAWNIENIA INŻYNIERIA ŚRODOWISKA

Post autor: inzynierx »

WojtekB pisze:
WojtekB pisze:Zresztą wrzucam dla obeznania się na dobry początek (już miałem to prędzej wrzucić):

technologiabudownictwa.pl/prawo-budowlane/zdobycie-uprawnien-budowlanych-krok-po-kroku/]Zdobycie uprawnień budowlanych – krok po kroku.
Widzę, że link nie działa, a więc wrzucam najważniejsze informacje dotyczące uprawnień (według mnie):
- piib.org.pl/index.php/akty-prawne-normy-topmenu-97
Awatar użytkownika
Posejdon Neptun
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2014, o 07:53

Re: UPRAWNIENIA INŻYNIERIA ŚRODOWISKA

Post autor: Posejdon Neptun »

inzynierx pisze:
spin4cz pisze:a jeśli mam możliwość studiowanie budownictwa na uniwersytecie warmińsko- mazurskim, a IŚ na Politechnice Łódźkiej to która możliwość była ba bardziej opłacalna na przyszłość?
Generalnie bardziej opłacalnym i pożądanym przez pracodawcę kierunkiem jest Inżynieria Środowiska
Nie kierujcie się trendami, ale tym co będziecie umieć. Po inżynierii środowiska nie da się zrobić pełnych uprawnień budowlanych w zakresie budownictwa! Moim zdaniem budownictwo ma większy zakres możliwości. U nas inżynierię zaczynało 140 osób, magistra obroniło ok. 45, a w zawodzie raptem pracuje 5-6 osób.
Wszystko co interesuje was w uprawnieniach budowlanych znajdziecie w prawie budowlanym: prawo-budowlane.org/samodzielne-funkcje-techniczne-w-budownictwie

W skrócie po inżynierii środowiska uprawnienia projektowe to dwa lata projektowania w biurze i rok pracy na budowie, od czego oczywiście odejmowany jest urlop i dni wolne ustawowo, więc tak naprawdę na sesję w maju bądź listopadzie możecie załapać się dopiero po 4 latach najwcześniej.

Pozdrawiam
Posejdon
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości