Tylko chemia czy może chemia i biologia?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Tylko chemia czy może chemia i biologia?

Post autor: Stworek »

Cześć wszystkim!
Potrzebuję pomocy w podjęciu decyzji o poprawianiu matury. Jestem na II roku biotechnologii, po licencjacie chciałabym rozpocząć studia na farmacji. Z biologii mam 77%, z chemii 55%. Co będzie rozsądniej zrobić: czy skupić się tylko na chemii czy spróbować podwyższać i chemię, i biologię?
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Tylko chemia czy może chemia i biologia?

Post autor: Locus »

Ja bym poprawiła tylko chemię
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: Tylko chemia czy może chemia i biologia?

Post autor: Jagla »

Do biologii też podejdź, co ci szkodzi.

Matura z biologii jest na tyle prosta, że ja ucząc się 1 miesiąc przed maturą napisałbym ją tak samo jak napisałem teraz (uczyłem się cały rok). Naprawdę, w przypadku biologii dużej wiedzy nie trzeba mieć.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Tylko chemia czy może chemia i biologia?

Post autor: iSzymur »

jakby biologia była rzeczywiście TAKA prosta, to by się każdy miesiąc uczył i każdy pisał na 90%.

jesteś przekonana/y że Ci się nie odmieni i nie zachce pójść na kierunek gdzie taki wynik z biologii Ci nie wystarczy?
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Tylko chemia czy może chemia i biologia?

Post autor: annusza »

Ja poprawiałabym tylko chemię, zwłaszcza, że do farmacji niewiele Ci trzeba, bo z biologii masz fajny wynik. Zamierzasz jednocześnie studiować (dobrze zrozumiałam?), więc czas też będzie ograniczony i nie ma sensu się rozdrabniać. Z biologią tak naprawdę nigdy nie wiadomo jaki będzie efekt, chemia jest pewniejsza.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Tylko chemia czy może chemia i biologia?

Post autor: ryniofit8000 »

Ja bym uczył się tylko chemii, a do biologii bym podszedł bez nauki.
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: Tylko chemia czy może chemia i biologia?

Post autor: Stworek »

Dokładnie, zamierzam pogodzić naukę do matury ze studiami.

Nie odmieni mi się, na lekarski nie chciałabym, nie nadawałabym się na lekarza.

Awatar użytkownika
bratak
Posty: 67
Rejestracja: 4 lip 2013, o 10:14

Re: Tylko chemia czy może chemia i biologia?

Post autor: bratak »

Jak kto woli w sumie przez rok ponoć można nauczyć się od zera dwóch przedmiotów rozszerzonych, więc jeden pewnie nie sprawi ci problemu
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: Tylko chemia czy może chemia i biologia?

Post autor: Jagla »

Tylko na maturze z biologii głównie nie traci się punktów z braku wiedzy tylko. po prostu się je traci.

Nie rozumiem dlaczego nie chcesz podejść do matury z biologii - nawet bez nauki. Z tego co wiem nawet jak napsizesz gorzej to nic nie tracisz, a nuż się uda.
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: Tylko chemia czy może chemia i biologia?

Post autor: Stworek »

Raczej bez nauki nie podwyższy się matury z biologii, więc zupełnie bezsensu jest przystępowanie do podwyższania matury bez przygotowania.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Tylko chemia czy może chemia i biologia?

Post autor: lith »

Ja bym przystępował, akurat myślę, że do biologii można startować po szybkich powtórkach. A zawsze może się okazać, że poprawisz o ten jeden, decydujący punkt
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Tylko chemia czy może chemia i biologia?

Post autor: Mårran »

Ja bym podeszła też do biologii, bez jakichś szaleńczych powtórek, tylko podstawy i arkuszy trochę. A nuż wyjdzie
Pani Buka
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: Tylko chemia czy może chemia i biologia?

Post autor: Stworek »

Właśnie.może arkusz mi podpasuje. Skupię się na chemii, a do z biologii trochę się pouczę tuż przed maturą. Dzięki za rady!

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości