Alergia czy uczulenie?

Forum medyczne na temat uczuleń, alergii, astmy, objawach i leczeniu, odczulaniu. Wejdź na forum jeśli nie wiesz jakie leki stosować
markox
Posty: 2
Rejestracja: 3 cze 2014, o 11:41

Alergia czy uczulenie?

Post autor: markox »

Od jakiegoś czasu mam straszny katar, swędzi mnie nos, kicham i muszę oddychać przez usta. Często pieką mnie też oczy. Miałem fajne krople do nosa to mi pomagało. Problem nasilony był zwłaszcza przy pyleniu, teraz jest lżej ale i tak nie jest to normalny stan rzeczy. Sprawdzałem sobie objawy uczulenia: www. $#%$^$%^$#&%^&$[at]^ .pl i chyba bardziej wygląda mi to na uczulenie niż alergię. W alergii to chyba można mieć problemy nawet z zawrotami głowy czy trudnościami w oddawaniu moczu. To w ogóle jest prawda? Że przez alergię takie można mieć problemy? W uczuleniu jest to chyba niemożliwe? Nigdy nie miałem raczej takich problemów z alergiami, na pewno nie na zwierzęta czy kurz którego pełno w moim domu, hehe. Jak myślicie? Może sam sobie to już wmawiam?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Alergia czy uczulenie?

Post autor: Mårran »

Alergia i uczulenie to nie to samo? Moje życie traci sens.

I tak, takie objawy są możliwe.
Pani Buka
13112015

Re: Alergia czy uczulenie?

Post autor: 13112015 »

Mårran, nie wszyscy mają wiedzę medyczną, a wszechobecność pseudonaukowych teorii w różnych popularnych czasopismach czy na portalach też sprawy nie ułatwia. Dobrze, że w ogóle ludzie pytają, ale dostając takie odpowiedzi jak Twoja, będą bali się pytać.

markox, nie wmawiaj sobie niczego, a szczególnie nie ufaj stronom typu zbadaj się sam". Zrób testy, idź do lekarza, on już będzie wiedział, co trzeba zrobić. Pyłki wciąż są w powietrzu - obecnie głównie trawy, ale czy akurat one (albo cokolwiek innego) wywołują u Ciebie takie objawy, może stwierdzić tylko lekarz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość