Praktyki na SORze po 2 roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ankacz
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2012, o 13:06

Re: Praktyki na SORze po 2 roku

Post autor: ankacz »

z tym że nasze praktyki na SORze po 2 roku trwaja 5 dni, mamy oprocz tego tez POZ przez 15 dni. wydaje mi sie ze na sorze juz pozniej praktyk miec nie bedziemy, a po tym stazu na 6 roku normalnego stazu tez nie bedzie - chociaz tak na prawde jeszcze nikt nie wie jak bedzie ten rok wygladal, w sumie to kazdy semestr nam wymyslaja na bierzaco. smiac sie chce. a no i mowie tylko o Lublinie, w innych miastach ponoc maja cos takiego jak plan studiow".
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Praktyki na SORze po 2 roku

Post autor: ebedziebe »

randomlogin

A co złego o DSK słyszałeś.
Teraz kończę 4 rok a chce robić praktyki w Lublinie.
W SPSK4 raczej za dużo nie wyniosę bo mają nadmiar wiec myślałem o DSK.
Tak rozkminiałem że kliniczny wiec powinno być bez przypału z elastycznością godzin a z 2 strony mniej popularny wiec może coś tam by się człowiek praktycznie nauczył.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Praktyki na SORze po 2 roku

Post autor: randomlogin »

ebedziebe, dobrze rozumiem, ze studiujesz poza Lublinem? To przede wszystkim beda chcieli, zebys im za te praktyki zaplacil. Jak to uslyszalem to musialem rozlaczyc rozmowe, dojsc do siebie, i zadzwonic jeszcze raz. Nie jakies wielkie kwoty, 10zl/dzien chyba ode mnie chcieli, no ale kurde.

Poza tym - przynajmniej wg pani, ktora sie zajmuje papierologia na te praktyki, jak to potem wyglada jak sie bezposrednio z lekarzami gada to nie wiem - nie ma dokladnie zadnej elastycznosci. Chcesz przyjsc w weekend? Nie, bo praktyki sa od poniedzialku do piatku (tego sie dowiedzialem jak zapytalem czy majac zaplacone za dni powszednie moge tez w weekend przyjsc, to sie dowiedzialem, ze nie tylko ja nie, ale ze w ogole nie ma takiej opcji). Przyjsc pozniej, no bo wiadomo, ze najwiecej sie dzieje popoludniami a rano praktycznie nic? Tez nie, przeciez mam wyraznie napisane w programie praktyk w jakich godzinach sie odbywaja. I tak dalej i tak dalej. Tak jak mowie - to wedlug jakiejs pani z administracji, nie wedlug lekarzy. Ale jak potem skonczylem na Krasnickiej to ludzie, ktorzy studiuja w Lublinie (i taka dziewczyna, ktora studiowala a wtedy byla na stazu), to potwierdzali - dowiedzialem sie nawet, ze tam faktycznie przyjsc musisz rano, ale potem spora szansa, ze jak cos sie zacznie dziac to ci kaza isc do domu, bo oni nie maja czasu.

Tylko raz jeszcze - to nie sa informacje z pierwszej reki, wiec trzeba podchodzic z dystansem.
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Praktyki na SORze po 2 roku

Post autor: ebedziebe »

Źle zrozumiałeś
Studiuje w Lublinie i tam tez chce robić praktyki - poprzednimi laty robiłem w mieście pochodzenia.

W SPSK 4 wyglądałoby to raczej że przychodzę rano ale nic nie robię ciekawego lub wcześniej kończę

A chciałbym może nie w aż tak dużym zakresie godzinowym jak w papierach ale jednak pobyć na bloku.
Poniedziałek- piątek, na pewno nie żadne weekendy
Z tego co wiem/zauważyłem to właśnie rano się dzieje najwięcej bo planowe operacje są rano a później to już właśnie nie bardzo.

Marzeniem byłoby 3 x w tygodniu 9-12
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Praktyki na SORze po 2 roku

Post autor: randomlogin »

A, to w ogole inna kwestia, bo mowisz o chirurgii - a ja, patrzac na temat watku, zalozylem, ze chodzi o SOR. Wiec godziny tego kiedy cos sie dzieje sa troche rozne.

Jak tam jest na chirurgii nie wiem, wiec przykro mi, ale nie pomoge - w kazdym razie Krasnicka tez nie zachwyca, i sa stosunkowo zasadniczy, wiec mysle, ze w DSK gorzej nie bedzie. Zwlaszcza, ze uznaja cie za swojego i nie kaza placic.
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Praktyki na SORze po 2 roku

Post autor: ebedziebe »

Takie 4 roczne combo chirurgia+sor

Bo chciałbym coś zobaczyć/porobić ale też nie zapominajmy że to są wakacje
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Praktyki na SORze po 2 roku

Post autor: randomlogin »

No to SOR DSKowy odradzam z powodow jw, a o chirurgii nie wiem nic, ale jestem sklonny ostroznie polecac, bo wiedzac jak jest w innych miejsach nie sadze zeby bylo gorzej. Mozecie chyba rozbic to sobie i robic cos w jednym miejscu a cos w drugim?
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: Praktyki na SORze po 2 roku

Post autor: methodys »

ankacz pisze:Dzięki, chyba Kraśnickie się okażą najlepszą opcją i muszę sprostować: g. się może wiedziało, teraz po drugim roku będziemy już po mikrobach, patofizjo, immunologii i po połowie farmy i patomorfy (są skrócone do 2 semestrów) może się to jakoś na praktykach przyda
ankacz pisze:Dzięki, chyba Kraśnickie się okażą najlepszą opcją i muszę sprostować: g. się może wiedziało, teraz po drugim roku będziemy już po mikrobach, patofizjo, immunologii i po połowie farmy i patomorfy (są skrócone do 2 semestrów) może się to jakoś na praktykach przyda
Rozbawiłaś mnie do łez. Strasznie ci się to pół patomorfy na SORze przyda.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Praktyki na SORze po 2 roku

Post autor: Mårran »

Żulom będzie mogła rozpoznania po łacinie walić
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Praktyki na SORze po 2 roku

Post autor: Medycyna Lwów »

lubię dziecięcą naiwność więc się nie śmiejcie, proszę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości