Koszty utrzymania we Wroclawiu :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Koszty utrzymania we Wroclawiu :)

Post autor: MrsCytoplazma »

Witaam, chciałam się zorientować jakie są koszty miesięcznego utrzymania we Wrocławiu Wiem, że zależy to od wielu czynników ale w jakich kwotach się mieścicie oraz gdzie mieszkacie Czy uniwersytet medyczny posiada akademiki? Czy lepsze jest mieszkanie?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Koszty utrzymania we Wroclawiu :)

Post autor: Cinereus »

Na początek studiów warto 2-3 lata pomieszkać w akademiku (koło 350 zł/m-c teraz z tego co pamiętam) - dostęp do info i materiałów, obeznanie się itd. Potem chyba jednak spróbować wynająć sobie pokój 1-os. na mieście, bo już człowiekowi tak wygodniej, ale to znacznie drożej (550-800 zł średnio, zależy jakich warunków szukasz).

Co do wydawania na życie to też różnie. Jeśli chcesz przetrwać, robiąc tylko zakupy z promocji w biedronce czy tesco, to i 200-250 zł/m-c starczy. Jeśli chcesz bez promocji, ale nadal biedronka, do tego czasem wyjść do kina/na piwo/ na basen itp. to trzeba te 500 zł chociaż. Jak ja zaczynałem (w 2008) to było tak, że 450 zł to się można było rządzić. Teraz na to samo trzeba jakieś 700 zł. A jak chcesz w barach 100 zł zostawiać to cóż, nie wiem nie miałem aż tak kolorowo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości