Inżyniera Biomedyczna FIZYKA :C

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
Szymekkom
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2014, o 17:38

Inżyniera Biomedyczna FIZYKA :C

Post autor: Szymekkom »

Witam!
Bardzo zainteresował mnie ten kierunek, lubię matematykę nie mam z nią problemów. Czytałem, że chemia to też jeden z głównych przedmiotów, zdawałem na maturze erke, nauka jej nie jest dla mnie udręką.
Lecz jeśli chodzi o fizykę. To to jest jedyna przeszkoda dla mnie co do aplikowania na te studia. Szczerze powiedziawszy ostatni raz na serio miałem z nią do czynienia w gimnazjum, w liceum to co robiliśmy na lekcjach było raczej zapychaczem czasu dla uczniów wpatrzonych w biologie i chemie
I teraz pytanie czy dla osoby, która kompletnie nie ogarnia fizyki znajdzie się miejsce na tych studiach czy lepiej dać sobie spokój?
Wiolaaaaaaaaaaaaa

Re: Inżyniera Biomedyczna FIZYKA :C

Post autor: Wiolaaaaaaaaaaaaa »

Od znajomego słyszałam, że fizyka na wyższych uczelniach jest wykładana od podstaw. Nie żartuję. Przesyłał mi on nawet kilka pierwszych wykładów i rzeczywiście - jest od podstaw. Wiadomo, że jest to wiele szybciej realizowane - w formie powtórki, przypomnienia i zagruntowania wiadomości. Też będę się starała o studia na tym kierunku, ale wiadomo jak w tym roku było z maturą :( Zdawałam matmę do której przygotowywałam się sama w pół roku na ostatnią chwilę i coś mi się wydaje, że napisałam na ok. 50-60%, a wiadomo z jakimi wynikami ludzie tam aplikują. Bardzo chciałabym się dostać, choć za n-tą rekrutacją, a na pewno nie zmarnowałabym tej szansy
Byolog
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2014, o 14:54

Re: Inżyniera Biomedyczna FIZYKA :C

Post autor: Byolog »

Cześć,
studia te wymagają od Ciebie podstawowej wiedzy z liceum.
Na I i II semestrze przedmioty takie jak Mechanika Techniczna, Materiały Konstrukcyjne wykorzystują podstawy Fizyki licealnej na każdym kroku. Na obu przedmiotach będziesz miał styczność z wektorami sił, warunkami wytrzymałości, podstawowymi właściwościami materiałów etc. Wszystko to jest na szczęście do przebrnięcia. Wykładowcy i ćwiczeniowcy zaczynają od przypomnienia spraw ogólnych w tym podstaw Fizyki z liceum.
Jeżeli pytasz o przedmiot Fizyka Wyższa, tu licealna Fizyka ma mało wspólnego. Na wyższej przeważnie bedziesz bawić się całkami.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość