pomocy nie wiem gdzie wybrać się na studia:)

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
kate132
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2014, o 13:34

pomocy nie wiem gdzie wybrać się na studia:)

Post autor: kate132 »

Witam,

Mam straszny mętlik w głowie kompletnie nie wiem gdzie wybrać na studia. Nie chce chyba brać tzw. Gap year. Byłam w biol-chemie jednak zdawalam rozsz.mtme i gegre i polaka. Wybieram się na UG lub Pg. i mam pare opcji w głowie kompletnie roznych:

-gospodarka przestrzenna pg lub ug studiuje ktoś ? Orientujecie się jakie sa po tym perspektywy. Na pg ponoc narzekają na ug zresztą tez

-ekonomia bądź rachunkowość na ug myślicie ze praca będzie, może ktoś pracuje po tym kierunku zastanawim się czy nie jest to nudna praca, a jakby to które wybierac rach. czy ekon?

-może towaroznastwo na ug co myślicie?

- i mysle o zarzadzaniu ale specjalność marketing lub na dziennikarstwie jest reklama i media jak myślicie które lepsze czy warto jest isc w tym kierunku, może ktoś studiowala jak z praca?

Myślam o pracy w biurze grupowej projekty kampani reklamowych coś w tym stylu?

może połaczyc będzie bezpiecznie finanse z ta reklama? daloby rade?

a może psyhologia lub socjologia po ty mpodobno tez można w marketingu pracować.

a jak to jest jak pójde np. na pg zrobie inz. to mogę iśc na mgr na ug?

Sorki za tyle pytań ale pytam kogo mogę, bo nie wiem i to nie jest tak, że teraz o tym myśle bo zastanawiam się już od bardzo dawna.

ps. trudna jest matma na ug na ekonomii bądź rachunkowości?

był ktoś na ochronie środowiska na ug lub pg warto? slyszlam ze na ug super ale co po studiach?
kate132
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2014, o 13:34

Re: pomocy nie wiem gdzie wybrać się na studia:)

Post autor: kate132 »

Może doprecyzuje:

zastanowwiam się nad gospodarka przestrzenna, ale odradzają mi pg na ug tez nie jest lepiej, ale ciekawiej podobno. Zastanawiam się jakie sa perspektywy pracyi czy warto isc.

oraz nad ekonomia lub finansamii rachunkowościa na ug oraz marketingem i reklama to na ug jest specjalność na kierunku zarzadzanie oraz dziennikarstwo ikomunikacja spol.mysle czy wogole nie polaczyc studiow 1 stopnia 2 stopnia podyplomowe nie wiem bo finanse wydaja się mało ciekawe ale po marketingu to tez chyba slabe szanse może to polaczyc? tez mam pytanie do studentow jak z matematyka czy jest jej dużo i czy jest trudna na tych kierunkach? a może ktoś poleca jakiś kierunek choć już zastanowiłam się nad wszystkimi kierunkami) acha towaroznastwo to pomyliłam się chodzilo mi oak morska gdynia
Awatar użytkownika
kuszumai
Posty: 138
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:17

Re: pomocy nie wiem gdzie wybrać się na studia:)

Post autor: kuszumai »

[oczopląs]

Ze swojej strony mogę ci powiedzieć (mając w rodzinie osoby, które studiowały wymienione przez ciebie kierunki), że:
- ekonomistów jest za dużo (kilka lat temu był na ekonomię wielki bum i teraz trochę ciężko z pracą)
-psychologia - kolejny bum, ale mają jakieś tam swoje różne specjalizacje
- zarządzanie - szkoda gadać, ale chyba najwięcej możliwości rozwoju (jeśli można to tak nazwać) jest na tym kierunku: praca administracyjna w różnych ośrodkach, hotelach itp. itd.
- socjologia: .

Ale to jest tylko moja opinia, którą opieram na doświadczeniach znajomych.
kate132
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2014, o 13:34

Re: pomocy nie wiem gdzie wybrać się na studia:)

Post autor: kate132 »

a finanse i rachunkowość, zastanawiam się i tak znajomych pytam ale akurat nie studiują tego jakie sa roznice i co byłoby lepsz ekonomia czy finanse
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: pomocy nie wiem gdzie wybrać się na studia:)

Post autor: _Samira_ »

Znajomi z FiR sobie chwalą studia, ale to mała grupa, więc średnio reprezentatywna, no i Kraków, a nie Gdańsk. Ale chyba niezły wybór, myślę, że lepszy niż ekonomia.
Po zrobieniu inżyniera na pg możesz iść na magisterkę na ug, przechodzisz rekrutację na studia II stopnia
kate132
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2014, o 13:34

Re: pomocy nie wiem gdzie wybrać się na studia:)

Post autor: kate132 »

a można wiedzieć czemu uważasz finanse za lepsze od ekonomii?
bardzo dziękuję chodzi mi o takie subiektywne opinie zaprasza do dyskusji:)
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: pomocy nie wiem gdzie wybrać się na studia:)

Post autor: _Samira_ »

Bo dają bardziej konkretne wykształcenie, więcej twardych kompetencji, mniej uczelni kształci na tym kierunku niż ekonomia, i jeszcze parę innych, ale czy nie lepiej byłoby wybrać studia na podstawie tego, co cię interesuje, a nie subiektywnych opinii ludzi z neta? Wybór kierunków, które wymieniłaś jest bardzo szeroooki
kate132
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2014, o 13:34

Re: pomocy nie wiem gdzie wybrać się na studia:)

Post autor: kate132 »

generalnie najbardziej chodzi mi o opinie gosp.przestrz. na ug czy pg
ekonomia czy finanse i rachunkowośc na ug
dziennikarstwo i kom.spol. specj marketingi media lub zarzadzanie spec marketing ug czy tez zarzadzanie pg
interesują mnie mmniej więcej tak samo może gosp trochę brardzie ale slyszalam wiel złych opinii zresztą mysle ze za wiele po tym pracy nie będzie, marketing tez mnie interesuje ale chodzi mi o opinie jak to wygląd jak z praca o opinie studentow absolwentow:)
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: pomocy nie wiem gdzie wybrać się na studia:)

Post autor: Aksolotl »

A. czemu to jest w poddziale matura z bio? :p

matino3
Posty: 230
Rejestracja: 6 lut 2012, o 16:19

Re: pomocy nie wiem gdzie wybrać się na studia:)

Post autor: matino3 »

Studia powinno wybierać się z pasją, a nie bo potem będzie praca". Nie, pracy nie będzie, jeżeli idziesz na coś co Cię kompletnie nie interesuje, w czym nie będziesz się rozwijała dłużej niż przez okres studiów, będziesz zwykłym szarym przeciętniakiem na studiach, których rocznie ten kierunek kończy pewnie kilkaset jak nie więcej. Czasy kiedy na studia szło 5-10% absolwentów szkół średnich minęły i papierek na rynku pracy już nie gwarantuje tej pracy, bo każdy go ma, dziś liczą się zdolności i umiejętności, bo to najbardziej interesuje pracodawcę, szczególnie, kiedy może przebierać w ofertach zatrudnienia. Akurat lekarski w tym przypadku jest wyjątkiem, bo po lekarskim pracę znajdzie nawet największy ignorant i olewus, chociażby w jakimś wiejskim szpitalu, ale kierunki, które wymieniłaś nie należą do tej grupy, które gwarantują pracę. I tak jak napisał kuszumai - ekonomia, psychologia i dziennikarstwo był boom, więc absolwentów na rynku pracy jest od cholery i jeżeli nie wyróżniasz się niczym szczególnym to o pracy możesz zapomnieć, towaroznawstwo, socjologia i zarządzanie - nie bez przyczyny o tych kierunkach mówi się fabryka bezrobotnych". Dlatego studia powinno wybierać się z pasją, bo wtedy masz pewność, że studiując coś co Cię interesuje będziesz się na tym skupiała, będziesz się rozwijała i udoskonalała w tej dziedzinie, a to jest ważne dla pracodawcy, bo jego pracownicy tworzą jego biznes, jeśli pracownicy się nie rozwijają to i biznes upada albo stoi w miejscu. Ty też prowadząc firmę, zatrudniałabyś tylko tych najlepszych, a nie tych których jest na pęczki wszędzie, którzy poszli na studia poimprezować i po przedłużenie młodości. Lepiej być specjalistą od starocerkiewnosłowiańskiego, niż przeciętniakiem po socjologii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość