Zapłodnienie przez zwierzę

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
biologioholik
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2014, o 14:11

Zapłodnienie przez zwierzę

Post autor: biologioholik »

Ostatnio spotkałam się ze stwierdzeniem , iż możliwe jest zapłodnienie kobiety (człowieka) poprzez zwierzę (np.psa). Poszperałam trochę w internecie i rzeczywiście znalazłam nieco artykułów na temat hybryd ludzko-psich itp. Przyznam, że jestem w lekkim szoku. Oczywiście pomijam kwestię zoofilii ,co jest rzeczą nieludzką , lecz chciałabym się dowiedzieć ,czy jednak możliwe jest zapłodnienie człowieka przez jakiekolwiek zwierzę czy genetyka nam na to stanowczo nie pozwala?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Zapłodnienie przez zwierzę

Post autor: AnnaWP »

Nie sądzę, żeby zygota była zdolna do rozwoju. W blisko spokrewnionych gatunkach to żadna nowość. Również płodność potomstwa jest niejasna - niby nie powinny być płodne, ale definicja gatunku jest co najmniej niejasna.
Zasadniczo nie wiem, czy takie badania są legalne, ale jeżeli jakiekolwiek zwierzę - to raczej coś z naczelnych i to bliższych nam naczelnych wyższych - tak się to nazywa?
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Zapłodnienie przez zwierzę

Post autor: _Samira_ »

Plemnik jest zdolny do zapłodnienia dopiero po procesie kapacytacji, która zachodzi w drogach rodnych samicy tego samego gatunku. Białka osłonki przejrzystej oocytu chyba też są specyficzne gatunkowo
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Zapłodnienie przez zwierzę

Post autor: Sofia »

No i komórki ziarniste zapobiegają także zapłodnieniu oocytu przez plemniki innego gatunku.
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Zapłodnienie przez zwierzę

Post autor: pawelsl »

Nie zapominajmy też, że człowiek ma 46 chromosomów, a pies 78
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości