Położnictwo - warto? Progi punktowe

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
-Magda-
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2014, o 12:03

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: -Magda- »

Inny kierunek, ale wydział ten sam Powodzenia w dostaniu się
Awatar użytkownika
lamina
Posty: 174
Rejestracja: 26 lis 2013, o 09:32

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: lamina »

Dzieki i wzajemnie A Ty tylko położnictwo czy jeszcze jakiś inny kierunek?

-Magda-
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2014, o 12:03

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: -Magda- »

Maturę zdawałam w zeszłym roku, poszłam na zupełnie inny kierunek (techniczny) myśląc nadal o położnictwie i w połowie roku zrezygnowałam woląc tracić rok niż 3 czy 5 na niewłaściwym kierunku także - tylko położnictwo
-Magda-
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2014, o 12:03

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: -Magda- »

Również dziękuję już bym chciała poznać wyniki rektrutacji
-Magda-
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2014, o 12:03

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: -Magda- »

Przy okazji mogłam się nauczyć do matury z chemii aby zdać ją w tym roku z racji tego, że matematyka nie ma lepszego przelicznika już (jestem przykładem, że można nauczyć się do matury w 3 tygodnie )
-Magda-
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2014, o 12:03

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: -Magda- »

A Ty? Pielęgniarstwo na WUM czy coś jeszcze?
Maja1995
Posty: 18
Rejestracja: 28 cze 2014, o 14:57

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: Maja1995 »

Dziewczyny jak myślicie jaki może być pierwszy próg na WUM w tym roku? W zeszłym chyba było ok 280 to w tym tak koło 230-240 skoro się kurs pierwszej pomocy nie liczy czy mam złudne nadzieje?
Awatar użytkownika
lamina
Posty: 174
Rejestracja: 26 lis 2013, o 09:32

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: lamina »

Ja na WUM i na AWF. Chcę i muszę zostać w Warszawie dlatego tylko te dwie uczelnie biorę pod uwagę Też kiedyś chciałam iść na położnictwo, nawet bardzo ale trochę przeraziła mnie wizja dosyć małej ilości miejsc pracy po studiach. To wielka, wielka szkoda, bo to piękny kierunek
-Magda-
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2014, o 12:03

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: -Magda- »

Maja1995 moim zdaniem próg powinien zmalec : sądzę,że rok temu sporo osób miało te 50 pkt za kurs a skoro odchodzi możliwość dodania sobie za niego punktów to próg (choćby teoretycznie) powinien zmalec Nie wiem natomiast czy w tym roku nie jest mniej miejsc na kierunek.

Lamina niestety wiem, że po poloznictwie może być trudno o pracę ale to mnie nie zraża - myślę, że jeśli się chce i jest się dobrym to da się w każdej obleganej dziedzinie znaleźć pracę na obecną chwilę nie wyobrażam sobie pójścia na inne studia, może za te 3-5 lat coś się zmieni

Maja1995
Posty: 18
Rejestracja: 28 cze 2014, o 14:57

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: Maja1995 »

a jeszcze pytanie trochę z innej beczki mógłby mi ktoś powiedzieć czy w rubryce gdzie należy wybrać poziom matury ustnej z języka obcego zaznacza się podstawowy czy brak?
emilia_
Posty: 46
Rejestracja: 14 lip 2014, o 12:27

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: emilia_ »

heej (
kto się wybiera w tym roku na położnictwo CMUJ?
kmarys
Posty: 2
Rejestracja: 7 lis 2015, o 18:21

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: kmarys »

Witajcie
Czy mógłby ktoś podzielić się swoimi wrażeniami na temat studiowania położnictwa w Poznaniu? Jestem teraz w liceum na biol-chemie i zawsze wydawało mi się, że chcę zostać lekarzem, ale ostatnio całkowicie zmieniłam zdanie i stwierdziłam, że bardzo interesuje mnie tematyka porodów, kobiet w ciąży i opieki nad noworodkami, czyli właśnie położnictwo. Rodzina mówi mi że mam iść na medycynę, tym bardziej że pewnie bym się dostała, ale po prostu czuję, że to nie to. Mogłybyście opisać, jak mniej więcej wyglądają studia położnicze, a w szczególności praktyki w szpitalu? Jakie macie przedmioty? I czy jesteście zadowolone?
Z góry dzięki za pomoc
Solek

Re: Położnictwo - warto? Progi punktowe

Post autor: Solek »

Słyszałam, że na Wyższej Szkole Mazowieckiej mają otworzyć położnictwo, jeżeli jesteście zainteresowane/zainteresowani to należy zadzwonić do dziekanatu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości