Przepisywanie przedmiotów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
klaudia094
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2014, o 21:16

Przepisywanie przedmiotów

Post autor: klaudia094 »

Chciałam zapytać jak jest z przepisywaniem przedmiotów na UMP? Prowadzący robią dużo problemów czy udaje się część przepisać ? Chcę się przenieść z wety na lekarski i pokrywają mi się niektóre przedmioty np. biofizyka, chemia, biostatystyka i informatyka. Wiem, że na niektórych uczelniach nie chcą nic przepisywać żeby zgarniać kasę za ECTSy, a zawsze warto zaoszczędzić i pieniądze i czas dlatego pytam jak to jest w Poznaniu?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Przepisywanie przedmiotów

Post autor: doktorka »

Zależy od katedry, są takie, które nie przepisują nawet ze stomy z UMP:)

Mi biostatystykę przepisali, bo robiłam na 4 roku medycyny równolegle psychologię i tam była statystyka.

Te poważne przedmioty-raczej będzie problem, ale formy przepisywania są różne, czasem można sobie załatwić, że np musisz przyjść tylko na egzamin. Albo chodzić tylko na zalki. Jednym słowem WSZYSTKO musisz ustalać indywidualnie z szefem danej katedry.
matador
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2013, o 08:56

Re: Przepisywanie przedmiotów

Post autor: matador »

Wcale nie jest tak źle z przepisywaniem. Najlepiej jest napisać podanie do dziekana (Wójtowicza, nie Marciniaka), by przepisał wszystkie przedmioty za jednym zamachem. Ja w ten sposób uniknąłem konieczności dogadywania się z poszczególnymi katedrami. Biofizykę też da się przepisać.

Jeśli chodzi o ECTSy, to nie wiadomo jak zostanie rozwiązana odpłatność za nie. Niedawno Trybunał Konstytucyjny orzekł, że odpłatność za drugi kierunek jest niezgodna z konstytucją, więc możliwe że unikniesz płacenia!

Pani Kubiak w dziekanacie na pewno Ci pomoże
klaudia094
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2014, o 21:16

Re: Przepisywanie przedmiotów

Post autor: klaudia094 »

Byłoby super uniknąć płacenia, a jeszcze lepiej uniknąć biofizyki Będę próbować. Dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Przepisywanie przedmiotów

Post autor: doktorka »

klaudia094, placenia unikniesz, we wrzesniu wejdzie ustawa znoszaca oplate za 2 kierunek
matador
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2013, o 08:56

Re: Przepisywanie przedmiotów

Post autor: matador »

Jakby co, to mam gotowe podania
klaudia094
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2014, o 21:16

Re: Przepisywanie przedmiotów

Post autor: klaudia094 »

A mógłbyś mi przesłać te gotowe podania ? Byłabym bardzo wdzięczna
klaudia.[at].pl
Immortal_Soul
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:41

Re: Przepisywanie przedmiotów

Post autor: Immortal_Soul »

matador pisze:Jakby co, to mam gotowe podania
Czy mogłabym tez prosić o pomoc z tym podaniem? Brdzo mi na tym zależy. i kiedy najlepiej je złożyć? Przed rozpoczęciem nauki czy już w październiku?
Ofcaa
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2012, o 19:12

Re: Przepisywanie przedmiotów

Post autor: Ofcaa »

Ja mialam zaliczona statystyke z uam kierunek biotechnologia i statystyke z matematyka na ump kierunek farmacja. I nie przepisali mi z tego nic ani 1 godz.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości