NOWE WYDANIE SOBOTTY

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
p_martusssia
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2012, o 14:14

NOWE WYDANIE SOBOTTY

Post autor: p_martusssia »

Jaki atlas Sobotty kupić? Bo ma pojawić się niebawem nowe 3-tomowe wydanie. Czekać i zainwestować w nie, czy to stare wydanie w zupełności wystarczy i nie warto wydawać pieniędzy na nowość?
Sapos
Posty: 107
Rejestracja: 14 cze 2011, o 23:07

Re: NOWE WYDANIE SOBOTTY

Post autor: Sapos »

Ja sprzedałem stare i kupuję nowe. Zawsze warto iść z biegiem czasu i dostosować się do aktualności zwłaszcza jeśli chodzi o medycynę.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: NOWE WYDANIE SOBOTTY

Post autor: Michch »

Ale w anatomii ciężko uświadczyć aktualności, bo tu już wszystko (z wyjątkiem może neuroanatomii-ale tu też chodzi o połączenia, których i tak w atlasie prawie nie ma) zostało powiedziane. Stare w zupełności wystarczy, na nowości anatomiczne nie warto wydawać pieniędzy.
Sapos
Posty: 107
Rejestracja: 14 cze 2011, o 23:07

Re: NOWE WYDANIE SOBOTTY

Post autor: Sapos »

Nie chodzi o nowości anatomiczne merytorycznie a o nowości dydaktyczne. Lepiej przekazana treść, bardziej uporządkowana logicznie całość, większy komfort użytkowania to tylko z niektórych zalet wg mnie. Nie trzeba wydawać góry pieniędzy jeśli opchnie się stare a jego miejsce zastąpi nowym
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: NOWE WYDANIE SOBOTTY

Post autor: Argentum »

Kto szuka, ten znajdzie!d Pytań mam od groma, ale okazuje się, że wszędzie można się podpiąć i nie trzeba spamować nowymi tematami.
Moje pytanie tyczy się wydania sobotty - niekoniecznie nowego.
Które wydanie najlepiej kupić? Znalazłem na Allegro trzytomowe wydanie za 350zł (drogie trochę), używane dwa tomy (2001) i kolejne używane dwa tomy (2006). Wydanie z którego roku najlepiej kupić? Czy z 2006 w zupełności wystarczy, czy może jednak przyinwestować w te najnowsze, trzytomowe?
mactez
Posty: 2
Rejestracja: 3 lip 2014, o 15:47

Re: NOWE WYDANIE SOBOTTY

Post autor: mactez »

spokojnie wystarczy starsze wydanie, z osobistych doświadczeń dodam, że z atlasu korzystałem na kończynie górnej (jak jeszcze był zapał do nauki), potem do marca leżał w szafie, aż rozpoczęła się głowa i wtedy po raz kolejny do niego sięgnąłem. 350 zł to zdecydowana przesada.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: NOWE WYDANIE SOBOTTY

Post autor: Mårran »

Może być z 2006 spokojnie
Pani Buka
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: NOWE WYDANIE SOBOTTY

Post autor: Argentum »

Uff. W dalszym ciągu się zastanawiam, bo pieniądze na niego już zarobiłem. Może ktoś miał obie wersje w ręku? Zakup na całe studia (i nie tylko) więc podchodzę do tego poważnie. No i szanuję pieniądz, co nie zmienia faktu, że cenię sobie to, co dobrze wykonane.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: NOWE WYDANIE SOBOTTY

Post autor: Mårran »

Eee tam, na całe studia. Poza pierwszym rokiem Ci się nie przyda.
Pani Buka
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: NOWE WYDANIE SOBOTTY

Post autor: Argentum »

Albo i teraz. Jestem typem naukowca, uwielbiam się uczyć, a jak coś mnie ciągnie, to muszę to zglębiać. I tak oto, anatomii mi się zachciało. Medycyna za rok.d
A porównywałeś obie wersje? Niczym się nie różnią, prócz wstawkami tekstowymi? Moja siostra ma wszystkie Bochenki, je też zamierzam przeczytać, więc jeśli wydanie z 2006 i najnowsze (3tomy) różni się tylko wstawkami tekstowymi, to chyba wydawanie 350zl będzie stratą kasy. Ponadto wolę suchy atlas bez żadnych pierdoł.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: NOWE WYDANIE SOBOTTY

Post autor: Giardia Lamblia »

Argentum pisze:Moja siostra ma wszystkie Bochenki, je też zamierzam przeczytać
W sensie teraz? Przed medycyną? Poważnie?
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: NOWE WYDANIE SOBOTTY

Post autor: moorisett »

Wydanie 3-tomowe to taki podręczniko-atlas. Dużo tekstu koło rycin - czy przydatne? Ciężko ocenić, miałam Prometeusza, który jest robiony na podobną modłę i z części podręcznikowej nie korzystałam wcale, bo informacje tam zawarte może i były ciekawe, ale nie przydawały się w ogóle na zajęcia. Jeśli wersja 2-tomowa jest tańsza, to w ogóle bym się nie zastanawiała i wzięła tą z 2006 roku. W sumie data wydania nie ma znaczenia przy atlasach - ja się uczyłam do większości działów z Pernkopfa chyba z 1970 roku i było git.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: NOWE WYDANIE SOBOTTY

Post autor: Argentum »

Giardia Lamblia pisze:
Argentum pisze:Moja siostra ma wszystkie Bochenki, je też zamierzam przeczytać
W sensie teraz? Przed medycyną? Poważnie?
No pewnie! Dlaczego nie? Nie warto?
-
moorisett pisze:Wydanie 3-tomowe to taki podręczniko-atlas. Dużo tekstu koło rycin - czy przydatne? Ciężko ocenić, miałam Prometeusza, który jest robiony na podobną modłę i z części podręcznikowej nie korzystałam wcale, bo informacje tam zawarte może i były ciekawe, ale nie przydawały się w ogóle na zajęcia. Jeśli wersja 2-tomowa jest tańsza, to w ogóle bym się nie zastanawiała i wzięła tą z 2006 roku. W sumie data wydania nie ma znaczenia przy atlasach - ja się uczyłam do większości działów z Pernkopfa chyba z 1970 roku i było git.
O! Dziękuję.
Czyli totalnie niepotrzebne. Po pierwsze, ludzie i tak narzekają, że trzeba nosić dwa tomy, po drugie, upchnięcie teorii w trzech tomach na pewno nie wyszło książce na dobre.
Mój portfel odetchnął, ja też odetchnąłem. Jakby co, to Adaś wyjaśni mi teorię. Mnie potrzebny tylko atlas.d
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości