II rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: II rok

Post autor: Medycyna Lwów »

neurochirurgiczne - nie wiem,
neurologiczne - nie ma co szukać po 2, czy 3 roku. Dla mnie to koło ma tylko sens po kursie neurologii.
cornysylwia
Posty: 55
Rejestracja: 26 sie 2007, o 22:05

Re: II rok

Post autor: cornysylwia »

a kolo chirurgiczne w szpitalu Wolskim? jak wypada w porownaniu z Banachem, i ktore pietro najlepiej wybrac?:)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: II rok

Post autor: Medycyna Lwów »

w Wolskim - sam tam już 5 rok będę i polecam, choć bez fajerwerków jakiś i z doświadczenia widzę że nowi członkowi początkowo przychodzą tłumnie a potem koło grudnia - stycznia jakoś zapał tracą.
Na dyżury warto chodzić z kimś starszym, bo duet dwóch osób z 2 roku bardziej przeszkadza niż pomaga, a ktoś starszy i przychylny zawsze coś może podpowiedzieć, nauczyć.
A i Banachu pisałem już wyżej jakoś.
Awatar użytkownika
temarihermiona
Posty: 191
Rejestracja: 10 lis 2007, o 18:26

Re: II rok

Post autor: temarihermiona »

Czyli jeżeli kogoś interesują takie dziedziny jak dermatologia, endokrynologia, ginekologia to po pierwszym roku nie ma za bardzo sensu chodzić na żadne koło?


A anatomiczne przydaje się pod ortopedię?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: II rok

Post autor: Medycyna Lwów »

anatomia dla ortopedy to podstawa - o kole nic nie wiem, ale znając naszą klinikę ortopedii to jest ono wybitnie żałosne

na jakiekolwiek koło internistyczne (też endo, czy kardiologiczne) po 1 roku (ba po 2 też) nie ma co chodzić, chyba że ktoś lubi siedzieć jak na tureckim kazaniu

Dermatologia - głównie teoretyczne spotkania, ponoć omawiane są zazwyczaj dość rzadkie choroby, więc bez kursu dermatologii to chodzenie żeby sobie tylko popatrzeć.

Ginekologia - nie wiem, może już bardziej po 1 roku.
Pamiętajcie, że nie ma obowiązku chodzenia na koła już na 2 roku - lepiej poczekać i chodzić na coś sensownego i z tego skorzystać, niż już teraz się wszędzie pchać i nic z tego nie mieć.
madzik_maja
Posty: 56
Rejestracja: 8 lip 2011, o 18:04

Re: II rok

Post autor: madzik_maja »

czy ktoś z Was pamięta jaka średnia z biochemii odpowiada konkretnej ocenie, czyli ilości punktów dodanych do egzaminu? jeśli za średnią 4,5 można uzyskać 4 pkt, to średnia ze wszystkich ocen musi być równą bądź większa od 4,5 czy są jakieś zakresy?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: II rok

Post autor: a_niap »

To było dawno, ale z tego co pamiętam: (teraz sie moglo wszystko pozmieniac wiec sie nie sugeruj)

Zdaje sie ze cala srednia przed podliczeniem (czyli ocena z kolokwiów+z sem+z cwiczen) byla zaokrąglana wiec nie bylo zakresów

Teraz podobno są inne punkty, tzn:
Za 5.0 - 8pkt, 4,5 - 4pkt, a za 4,0 - 2 pkt
madzik_maja
Posty: 56
Rejestracja: 8 lip 2011, o 18:04

Re: II rok

Post autor: madzik_maja »

dzięki ale jak zaokrąglić średnią 4,3? i z czego uczyć się do egzaminu z biochemii- lepiej z harpera czy z bańkowskiego?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: II rok

Post autor: a_niap »

Juz dokladnie nie pamietam, ale costam było takiego z tymi średnimi że się zaokrąglały na korzyść studenta, możliwe ze do najbliższej połówki"

Do egzaminu to zależy jaką ocene chcesz - Bankowski wystarczy zeby zdać+ testy oczywiscie bo nawet jeśli sie nie powtarzają pytania dokladnie to jednak sie przydają.
Tez troche zalezy z czego sie uczylas na zajęcia - jesli z Harpera to oczywiscie teraz bedzie Ci łatwiej do egzaminu uczyc sie z Harpera bo już wiesz co i gdzie
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: II rok

Post autor: czytowazne »

Czy zakłady biochemii i fizjologii mają oddzielne strony dla 2 WLu czy też wcale ich nie mają? Udało mi się znaleźć tylko te dla 1 wydziału, zapomnieli o drugim? (

PPPPP
Posty: 4
Rejestracja: 1 lip 2014, o 13:16

Re: II rok

Post autor: PPPPP »

Zakład prowadzący zajęcia z fizjologii z patofizjologią dla II Wydziału Lekarskiego:

pathology.wum.edu.pl

Zakład prowadzący zajęcia z biochemii dla II Wydziału Lekarskiego nie ma strony internetowej.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: II rok

Post autor: Collo »

A jak wygląda II rok na II WLu? Mile widziane opinie osób zarówno ze starego jak i nowego systemu, bo z tego co słyszałem nie ma za wielkich zmian.
Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: II rok

Post autor: dr-a »

II rok to prawie jak wakacje. po 2-3 dni wolne w środku tygodnia, zajęcia na późniejsze godziny. w końcu mozna sie wyspać
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości