Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.

Łódź czy Zabrze? - Stoma

Czas głosowania minął 19 lip 2014, o 12:49

Łódź
10
71%
Zabrze
4
29%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
Ketimun
Posty: 25
Rejestracja: 5 lip 2014, o 12:42

Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: Ketimun »

Witam,
Jestem praktycznie w 100% pewna, że dostanę sie na wymarzoną stomatologie(stacjonarnie) do Łodzi i do Zabrza. Bliżej mam do Zabrza, jednak mam wrażenie, że UM w Łodzi posiada bardziej nowoczesna uczelnię. Słyszałam również kilka nieprzychylnych opinii na temat pracowników ŚUMu.
Która uczelnie polecacie mi aby zdobyć większe doświadczenie na studiach, ogólnie aby studiować na lepszej uczelni?
Bardzo proszę o odpowiedzi ludzi najlepiej studiujących stomę w Zabrzu lub Łodzi lub mających rzetelne info na temat uczelni.
Pozdrawiam! Olga
Awatar użytkownika
wilczka
Posty: 27
Rejestracja: 3 lip 2014, o 12:06

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: wilczka »

Jeszcze jakiś czas temu miałam identyczny dylemat.

Wygrało jednak Zabrze z faktu na to, że blisko do domu, do obiadków mamusi, a i chłopak na Ligocie studiuje.
Awatar użytkownika
Ketimun
Posty: 25
Rejestracja: 5 lip 2014, o 12:42

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: Ketimun »

Właśnie skłaniam sie ku Zabrzu. Tak samo bliżej i brat na Ligocie studiuje A ta Łódź to jedna wielka niewiadoma , widziałam tylko całkeim zachecający filmik promocyjny ale wiadomo ze tam wszystko przekoloryzowane
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: gooner92 »

Ten filmik był dosyć rzetelny, a i sprzęt w Łodzi należy do najnowoczesniejszego w Polsce, przynajmniej z tego co przeczytałem. O Zabrzu ciężko mi cokolwiek powiedzieć, ale według mnie nie powinno się wybierac miejsca studiowania ze względu na brata

Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: mrsdavis »

Pytanie tylko, co da ta ankieta: przecież ktoś studiujący w Zabrzu nie studiuje w Łodzi i na odwrót, więc nie ma porównania.
Awatar użytkownika
Ketimun
Posty: 25
Rejestracja: 5 lip 2014, o 12:42

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: Ketimun »

Niektórzy ludzie maja szerokie pojęcie, tudzież wielu znajomych studiujących na różnych uczelniach. Wziełam równiez pod uwage to, że niektórym nie chce się pisać i wolą poprostu zagłosować
Jednak najfajniej by było gdyby pisali poparte argumenty za i przeciw danej uczelni. Abym mogła na ich podstawie wysnuć wnioski
Awatar użytkownika
Ketimun
Posty: 25
Rejestracja: 5 lip 2014, o 12:42

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: Ketimun »

gooner92 pisze:Ten filmik był dosyć rzetelny, a i sprzęt w Łodzi należy do najnowoczesniejszego w Polsce, przynajmniej z tego co przeczytałem. O Zabrzu ciężko mi cokolwiek powiedzieć, ale według mnie nie powinno się wybierac miejsca studiowania ze względu na brata

Dzięki za odpowiedź!
Nie wybieram miejsca studiowania ze względu na brata, ale mając zerowe pojęcie o Łodzi trudno mi znaleźć jakieś podstawy aby wybrać akurat ją.
Studiujesz może stomę w Łodzi? Jeśli tak, mógłbyś mi coś więcej powiedzieć na temat przygotowania studentów do pracy klinicznej? Od jednej dziewczyny z Zabrza słyszałam, że gdy poszła na praktyki wogule nie była do tego przygotowana i dopiero można się własnie czegoś nauczyć właśnie od dentysty u którego ma sie praktykie, jeśli ten ma ochotę tłumaczyć itp. - ale wiadomo wszystko zależy również od samego człowieka
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: mrsdavis »

Ketimun, w takim razie moje trzy grosze wyglądają tak: wybrałam Zabrze, bo chciałam zostać w domu- pomoc rodziców w sprzątaniu, gotowaniu, praniu, prasowaniu i innych czynnościach, które normalnie musiałabym wykonywać sama, jest nieoceniona. I rok nie obfituje w jakieś ciekawe zajęcia, ale nie żałuję wyboru, bo wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
Awatar użytkownika
Ketimun
Posty: 25
Rejestracja: 5 lip 2014, o 12:42

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: Ketimun »

mrsdavis pisze:Ketimun, w takim razie moje trzy grosze wyglądają tak: wybrałam Zabrze, bo chciałam zostać w domu- pomoc rodziców w sprzątaniu, gotowaniu, praniu, prasowaniu i innych czynnościach, które normalnie musiałabym wykonywać sama, jest nieoceniona. I rok nie obfituje w jakieś ciekawe zajęcia, ale nie żałuję wyboru, bo wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
Dzięki!
Ja do Zabrza mam około 1,5h drogi a do Łodzi uzbierałoby sie prawie 5.
Łódź faktycznie kusi tymi nowoczesnymi sprzętami ale teraz to już sobie sama zaczynam tłumaczyć, że najwiecej jednak zależy od człowieka i podejścia. No ale zobaczymy, może inni napiszą jeszcze coś ciekawego
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: gooner92 »

Tak, studiuję w Łodzi. Idę dopiero na 3. rok, na 2. mieliśmy zajęcia przedkliniczne na fantomach, pacjentów do tej pory nie przyjmowaliśmy. Na tych zajęciach mieliśmy teorię połączoną z jakimiś praktycznymi radami, tyle, że zęby, na których pracowaliśmy były akrylowe, więc siłą rzeczy wszystkiego pokazać się nie dało. Z tego co słyszałem na zajęciach klinicznych nacisk kładziony jest głównie na praktykę w przeciwieństwie do niektórych uczelni, ale nie ma sensu ich tu wymieniać, bo nie wiem czy to prawda. Sprzęt też wydaje się nowy, asystenci w większości są przyjaźni, a na przedmiotach z pierwszego i drugiego roku (anatomia, fizjologia, biologia itd.) zakłady nie robią problemów i ich zaliczanie nie jest specjalnie utrudniane, no może poza histo, która była zmorą pierwszego semestru.

Tak jak mrsdavis pisała, na pierwszym roku pomoc rodziców jest nieoceniona (ale nie powinna być głównym czynnikiem wpływającym na wybór miasta), bo pierwsze miesiące to spory stres. Zależy to też od twojego charakteru - jedni u nas od początku świetnie się bawili zalewając mordy gorzałą, a inni nawet na 2. roku co chwile jeździli do domu.
Awatar użytkownika
Ketimun
Posty: 25
Rejestracja: 5 lip 2014, o 12:42

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: Ketimun »

gooner92, dzięki wielkie za szczegóły!
Jestem w coraz większej rozterce

Może ktoś napisze jeszcze dla porównania jak jest pod tym względem w Zabrzu? )
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: Karolajn18 »

a czy tylko te dwie uczelnie wchodzą w grę? myślę, że jakbyś się spytała ludzi studiujących w zabrzu, to nikt by ci tej uczelni nie polecił, ale to chyba trochę tak, jak napisała mrsdavis, wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma".
odległość od domu jest moim zdaniem naprawdę dużym czynnikiem, poza tym warto też popatrzeć na atrakcyjność miasta, ceny itp. zarówno zabrze, jak i łódź do zbyt atrakcyjnych nie należą (znam oba miasta). jeśli chodzi o uczelnię to ponoć w łodzi stoma jest na najwyższym poziomie w polsce (no tak słyszałam, ale nie wiem na pewno, bo ja akurat studiuję w zabrzu).
ale ja mam może trochę dziwną teorię dotyczącą studiowania i wyboru miasta - uważam, że studia są po to, żeby jedynie mieć papierek pod względem praktycznym za dużo się nie nauczysz, dlatego warto studiować w miejscu, gdzie poza nauką będziesz też mogła fajnie spędzić czas, coś zobaczyć, rozwijać swoje zainteresowania.
Awatar użytkownika
Ketimun
Posty: 25
Rejestracja: 5 lip 2014, o 12:42

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: Ketimun »

Karolajn18 , dzięki za rady
Raczej w gre wchodzą tylko te 2 miasta, złożyłam jeszcze do Lublina i do Wrocławia. Lublin był raczej awaryjny a na Wrocław mam małe szanse(77%biolR, 93%chemR, 80%matP).

Własnie mam ten dylemat ze wzgledu na to aby nauczyć czegoś więcej, poudzielać w kołach naukowych(pewnie na Iroku ale potem czemu nie).
Dzisiaj przejrzałam również strone uczelni Łódzkiej i spodobał mi sie duży wybór zajęć sportowych (np. basen, badminton, nordic walking), bo wiem że sport dobrze robi na zmęczenie umysłowe , podobno na ŚUMie wogóle nie ma WFu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości