Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.

Łódź czy Zabrze? - Stoma

Czas głosowania minął 19 lip 2014, o 12:49

Łódź
10
71%
Zabrze
4
29%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
wilczka
Posty: 27
Rejestracja: 3 lip 2014, o 12:06

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: wilczka »

Na SUM jest WF, na pierwszym roku obowiązkowy a potem masz AZS (i w Ligocie w ramach jego masz siłownie, piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i basen wszystko za darmo raz albo dwa w tygodniugtsiłownia codziennie do 18 za darmo<< i z tego co wiem to w Zabrzu też AZS dobrze funkcjonuje).

A co do takiego zastanawiania się to ja wychodzę z założenia że nikt nigdy na studiach nie nauczył się tak naprawdę zawodu, ta stoma czy medycyna ma Cię przygotować do niego, a uczyć się będziesz na specjalizacji czy z dentystycznego w gabinecie (podobno na rodzinie ) więc wg mnie wybierać powinnaś pod kątem odległości od domu czy np. tego gdzie masz brata - wsparcie psychiczne zawsze spoko a swoją drogą na którym roku Twój brat ?
Awatar użytkownika
Ketimun
Posty: 25
Rejestracja: 5 lip 2014, o 12:42

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: Ketimun »

wilczka pisze:Na SUM jest WF, na pierwszym roku obowiązkowy a potem masz AZS (i w Ligocie w ramach jego masz siłownie, piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i basen wszystko za darmo raz albo dwa w tygodniugtsiłownia codziennie do 18 za darmo<< i z tego co wiem to w Zabrzu też AZS dobrze funkcjonuje).

A co do takiego zastanawiania się to ja wychodzę z założenia że nikt nigdy na studiach nie nauczył się tak naprawdę zawodu, ta stoma czy medycyna ma Cię przygotować do niego, a uczyć się będziesz na specjalizacji czy z dentystycznego w gabinecie (podobno na rodzinie ) więc wg mnie wybierać powinnaś pod kątem odległości od domu czy np. tego gdzie masz brata - wsparcie psychiczne zawsze spoko a swoją drogą na którym roku Twój brat ?
Hmmm. W sumie masz chyba racje Niestety nie mam dentystów w rodzinie A brat teraz idzie na 4 rok
Awatar użytkownika
wilczka
Posty: 27
Rejestracja: 3 lip 2014, o 12:06

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: wilczka »

Ketimun pisze:Niestety nie mam dentystów w rodzinie A brat teraz idzie na 4 rok
Och. ale mnie nie chodziło o rodzinny gabinet podobno dentysta krzywą nauki wyrabia dosłownie NA swojej rodzinie
Awatar użytkownika
Ketimun
Posty: 25
Rejestracja: 5 lip 2014, o 12:42

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: Ketimun »

wilczka pisze:
Ketimun pisze:Niestety nie mam dentystów w rodzinie A brat teraz idzie na 4 rok
Och. ale mnie nie chodziło o rodzinny gabinet podobno dentysta krzywą nauki wyrabia dosłownie NA swojej rodzinie
A, OK To przez to, że słyszałam od wielu ludzi że podobno na stomatologie to dostają sie tylko dzieci lekarzy, co uważam za totalne brednie (mam nadzieje, listy dopiero za kilka dni XD)
Jak sie dostane to zacznę rodzinke przygotowywać mentalnie
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: ryniofit8000 »

Mam siostrę studiującą stomę w Zabrzu. Mówi, że mimo wszystko jakby jeszcze raz wybierała to i tak poszłaby na ŚUM, ponieważ mają bardzo dużo praktyk i nie muszą się dokładać finansowo (na wielu uczelniach studenci muszą sami sobie kupować jakieś różne dziwne rzeczy, które czasami kosztują po kilka stów).
Największy problem do tej pory sprawiła jej biofizyka na pierwszym roku.
Mimo tego, że siostra poleca mi Zabrze, na ten moment chyba bym wybrał Łódź, ponieważ tam nie ma takich problemów z biofizyką i jest łatwiej się przedostać do miejsc, w których odbywają się zajęcia. Na śląsku jest to czasami upierdliwe, bo jedne zajęcia są w Zabrzu, ale inne w Bytomiu.

Jeszcze co mogę dodać od siebie, co może nie jest specjalnie ważne: wiele osób uważa, że ŚUM jest brzydką uczelnią jednak moim zdaniem budynki tej uczelni są bardzo klimatyczne, wieczorami trochę jak z horroru. Moim zdaniem jest to zaleta bo lubię miejsca z charakterem.
Awatar użytkownika
Ketimun
Posty: 25
Rejestracja: 5 lip 2014, o 12:42

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: Ketimun »

ryniofit8000, dzięki za odpowiedź!
Dużo praktyk - brzmi zachęcająco
Widzę, że jesteś z Kielc, jakbym miała mniej więcej taką samą odległość do obu uczelni też raczej bym postawiła na Łódź. A tu jednak różnica ponad 4h

Co do samej uczelni, moim zdaniem całkiem ciekawe jest samo miejsce gdzie się znajduje. Na Google Maps wygląda to jak polana w lesie Las wydaje sie całkiem przyjemnym miejscem do odpoczynku, aczkolwiek słyszałam, że grasuje tam wiele dzików
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: mrsdavis »

wilczka pisze:Na SUM jest WF, na pierwszym roku obowiązkowy a potem masz AZS
Nie ma wf-u.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: mrsdavis »

ryniofit8000 pisze:nie ma takich problemów z biofizyką
Proszę się takimi opiniami nie sugerować. Według mnie biofizyka była jednym z fajniejszych, a już na pewno łatwiejszych przedmiotów. Bez zbędnego tracenia czasu w moim indeksie wylądowało 4,5 w pierwszym terminie, a dodam, że w liceum z fizyką byłam na bakier.
ryniofit8000 pisze: Na śląsku jest to czasami upierdliwe, bo jedne zajęcia są w Zabrzu, ale inne w Bytomiu.
To fakt, dobrze być zmotoryzowanym, bo samochodem te trasy zajmują 10 minut. Jednak w żadnej grupie nie ma problemów z dogadaniem się i wspólnymi dojazdami.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: Karolajn18 »

ryniofit8000 pisze:na ŚUM, ponieważ mają bardzo dużo praktyk i nie muszą się dokładać finansowo (na wielu uczelniach studenci muszą sami sobie kupować jakieś różne dziwne rzeczy, które czasami kosztują po kilka stów).
Największy problem do tej pory sprawiła jej biofizyka na pierwszym roku.
Mimo tego, że siostra poleca mi Zabrze, na ten moment chyba bym wybrał Łódź, ponieważ tam nie ma takich problemów z biofizyką i jest łatwiej się przedostać do miejsc, w których odbywają się zajęcia. Na śląsku jest to czasami upierdliwe, bo jedne zajęcia są w Zabrzu, ale inne w Bytomiu.
to prawda, ja jedyne co musiałam sobie kupić do tej pory to fartuch, rękawiczki i maseczki a dojazdy sa rzeczywiście masakryczne, w ogóle uważam, że dojazdy z rokitnicy do bytomia nie są zbyt fajne, 1 autobus na godzinę i podróz trwa z 40 min /
jeśli chodzi o biofizykę to ludzie się bardziej chyba nakręcają legendami egzamin jest trudny, bo ustny i można trafić na zestaw śmierci", ale da się przeżyć. osobiście uważam, że były tu o wiele gorsze przedmioty. poza tym na innych uczelniach biosyf może być lajtowy, ale za to co innego będzie stwarzać problemy.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: ryniofit8000 »

Karolajn18 pisze: jeśli chodzi o biofizykę to ludzie się bardziej chyba nakręcają legendami egzamin jest trudny, bo ustny i można trafić na zestaw śmierci", ale da się przeżyć. osobiście uważam, że były tu o wiele gorsze przedmioty. poza tym na innych uczelniach biosyf może być lajtowy, ale za to co innego będzie stwarzać problemy.
chyba wolałbym, żeby coś innego stwarzało problemy, a nie biofizyka
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: ryniofit8000 »

mrsdavis pisze:
ryniofit8000 pisze:nie ma takich problemów z biofizyką
Proszę się takimi opiniami nie sugerować. Według mnie biofizyka była jednym z fajniejszych, a już na pewno łatwiejszych przedmiotów. Bez zbędnego tracenia czasu w moim indeksie wylądowało 4,5 w pierwszym terminie, a dodam, że w liceum z fizyką byłam na bakier.
no widzisz, a moja siostra 3 wyciągnęła w drugim terminie, a nad żadnym innym przedmiotem tyle nie ryczała
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: mrsdavis »

ryniofit8000, każdy będzie miał inną opinię, bo ludzie mają predyspozycje do różnych przedmiotów. Dlatego argument typu nie idź na ŚUM, bo biofizyka nie jest dobrym argumentem
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Stoma na ŚUM czy w ŁODZI ???

Post autor: Karolajn18 »

nie chce straszyć, ale nad biochemią jest więcej ryczenia". no coz, to juz tak naprawde zalezy od osoby. jednym taka biofizyka podchodzi latwiej, innym gorzej (w ogole mrsdavis, gratuluje dobrego wyniku z egzaminu . ale wtedy tej samej osobie np. anatomia nie bedzie stwarzac problemu, a tej drugiej bedzie wiadomo, ze sesja jest meczaca, a juz 2 czy 3 terminy to tym bardziej mozna zeschizowac, ale coz, juz takie studia, ze trzeba sie pomeczyc ile za to sie pozniej ma satysfakcji, ze sie ma z czyms w koncu spokoj
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości